Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat ibiza 1,9 tdi 6L - nie odpala , nie działa licznik

26 Sie 2017 20:16 1188 7
  • Poziom 9  
    witam po 7 letnim urzytkowaniu ibizy. 1,9tdi 101km 2002r ATD.
    Jadąc z rodzina do parku zdziwiłem sie bo w trakcie jazdy przestały dzałac liczniki: predkościomierz , obrotomierz i wyswietlacze.
    działaja tylko kontrolki paliwa i temperatury.... jechałem tak dalej ok 5km.( wydawało mi sie jak by wspomaganie działało troszke słabiej) poszlismy na spacer. wracamy.
    odpalam auto pali normalnie chodzi sekunde i gasnie. probuje z 5 razy za kazdym razem gasnie. tak jak by nie było paliwa a jest połowa baku
    Prosze o pomoc
  • Admin grupy Samochody
    Uszkodzony licznik.
    Sprawdź bezpieczniki na początek.
  • Poziom 9  
    tak na szybko sprawdziłem były oki
  • Poziom 29  
    Tak na szybko to sobie możesz :) sprawdź najlepiej jakąś zaróweczką na włączonym zapłonie minus żarówki do masy pojazdu a plus pokolei sprawdzasz wszystkie bezpieczniki na początku i na końcu bezpiecznika czy napięcie do niego dochodzi i czy idzie dalej . Na oko bezpiecznik może wyglądać ok a w rzeczywistości może być spalony.
  • Poziom 9  
    dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki dokładnie. wszystkie sa dobre
  • Poziom 31  
    To teraz sprawdź zasilania na kostkach licznika i jak wszystkie będą ok to wymiana licznika (przepisane ze starego przebiegu i dogranie immo bo to ono blokuje odpalenie silnika).
  • Poziom 9  
    A mozecie koledzy podpowiedzieć jak sprawdzic miernikiem to zasilanie? bo sprawdzałem ( w uzywkach na allegro ze wchadza do licznika dwie wiązki?

Dodano po 18 [godziny] 12 [minuty]:

i jak by co kabelek vaga viaken tez mam

Dodano po 9 [godziny] 39 [minuty]:

auto pali. dzieki