Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie licznika 3F + przekładniki - licznik błędnie dokonuje pomiaru

26 Sie 2017 21:17 2577 15
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam podłączony licznik Pafal 6C8D 3x230/400, 10(60)A, 50Hz 75 obr/kWh. Do licznika podłączone mam przekładniki 250/5 A.

Przekładniki z allegro po ok 70zł szt. Nowe. Licznik nowy.

http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Liczniki_indukcyjne/C8/karta-produktowa-c8.pdf

Z miesięcznych odczytów wynika mi, że licznik chyba za mało zlicza kWh. Proszę o podpowiedź czy do takiego licznika mogą być podłączone ww. przekładniki. Ten układ jest zamontowany jako mój podlicznik na własny użytek.
  • Poziom 33  
    Ten licznik nie nadaje się do pracy z przekładnikami.
  • Poziom 10  
    Witam, kiedyś dzwoniłem do tej firmy do serwisu od liczników i gość mi mówił, że przy małych poborach typu np. oświetlenie licznik może trochę przekłamywać ale przy większych poborach typu silniki w maszynach powinien dobrze liczyć.
  • Poziom 33  
    W tej serii liczników do pomiaru pół-pośredniego jest typ Pafal 6C8A niby jedna literka a robi różnicę.
  • Poziom 10  
    Kupiłem licznik Elster A1350. Nie mam do niego instrukcji PL ani EN a jedyna jaką widziałem na google jest w j. niemieckim.
    To jest licznik elektroniczny i z tego co zauważyłem ma dość sporą instrukcję.
    Czy w tym liczniku trzeba ustawiać jakieś parametry aby dokonywał wiarygodnego pomiaru czy można rozbić z niego bezpośredni odczyt kWh?
  • Poziom 10  
    Widziałem ten materiał ale nie znalazłem w nim nic na temat zapalonej czerwonej diody. Po podłączeniu przekładników do licznika lampka świeci - czerwona dioda. Po włączeniu odbiornika lampka powinna migać. U mnie świeci ciągle. Dodatkowo pojawia się trójkącik z wykrzyknikiem. Przekładniki podłączone zgodnie ze schematem.
  • Poziom 33  
    Jaki to dokładnie model, co jest po A1350 ważne są kolejne literki powinna być W np
    A1350 W141-441-OSE-1035C-BD0000
  • Specjalista elektryk
    Jeśli byłby to źle dobrany licznik (czyli do pomiaru bezpośredniego) to prąd rozruchowy wynosiłby 4mA*50=200mA.
    Poniżej tej wartości lampka będzie świecić ciągle.
  • Poziom 10  
    Firma w której kupiłem licznik zajmuje się też legalizacją. Licznik został dobrany pod przekładniki. W opisie występuje literka W. Licznik jest podłączony zgodnie ze schematem. Problem polega tylko na tym, że nie wiem czy w tym liczniku ustawia się jakieś dodatkowe parametry co do pomiaru przez co dioda na liczniku nie miga. Kolejność faz jest OK. Po włączeniu odbiornika na liczniku wyświetlają się wektory od poszczególnych mocy co według instrukcji wskazuje na prawidłowe podłączenie. Czy ta czerwona dioda na pewno powinna migać?
  • Specjalista elektryk
    ramire_z napisał:
    W linku zdjęcie licznika. Po podłączeniu na liczniku było 0,23 kWh i ta wartość się nie zmienia pomimo włączonych odbiorników.

https://obrazki.elektroda.pl/5615255600_1504627530.JPG
    A dobrze on jest podłączony, ten kierunek mocy jest ok? Jeśli się nie mylę, to jest to licznik dwukwadrantowy .
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu licznika impulsowały L1, L2, L3 co oznacza według instrukcji, że była zła kolejność faz. Zamieniłem przekładniki i fazy i na liczniku L1, L2, L3 świecąsię ciągle. Ponadto wektory od mocy wyświetlają się wiec licznik coś mierzy. Czerwona dioda powinna migać a świeci. Pytanie, czy jak są przekładniki to ona będzie impulsować? Odczyt z licznika x 50 wiec wartości prądów na poszczególnych fazach są bardzo małe.
    Ponadto martwi mnie ten trójkąt z wykrzyknikiem. Przechodzenie po kolejnych parametrach to jakiś koszmar.
  • Poziom 39  
    ramire_z napisał:
    Czy ta czerwona dioda na pewno powinna migać?

Cytat z zamieszczonej instrukcji

"Rozruch - Po rozpoczęciu pomiaru, dioda LED będzie migotać w sposób proporcjonalny do
    mierzonej energii. Dodatkowo, na wyświetlaczu zostaną wyświetlone strzałki
    odpowiedniego kwadrantu obciążenia (P, Q).

Brak obciążenia - Gdy układ pomiarowy nie będzie obciążony, dioda LED będzie świecić w sposób ciągły. Dodatkowo na wyświetlaczu strzałki kwadrantów są wygaszone."

Na wyświetlaczu widać że licznik pokazuje jakieś błędy F.F.1 i symbol błędu (trójkąt z wykrzyknikiem)
  • Poziom 10  
    Pytanie co do za błąd i jak go naprawić?
  • Poziom 2  
    Sprawdź połączenia przekładników. Zacisk S1 ( K ) powinien być uziemiony. A nie pomyliłeś strony pierwotnej przekładników. P1 (K) od strony zasilania.