Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BCS a Dahua - odpowiedniki modeli

30 Sie 2017 18:28 4431 18
  • Poziom 12  
    Dzień dobry.
    Potrzebuję pomocy w znalezieniu odpowiedników Dahua rejestratorów BCS: NVR0401-P i NVR08025M-P. Próbowałem na własną rękę na stronie http://www.dahuasecurity.com ale poległem - chyba nie potrafię, do tego strona wczystuje się bardzo powoli. A szukam odpowieników, żeby ściągnąć odpowiedni plik firmware do aktualizacji. BCS na moje maile nie odpowiada (tak, sprawdziłem folder Spam). Ktoś poratuje?
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    szydas napisał:
    BCS na moje maile nie odpowiada

To może zadzwoń, tam naprawdę są ludzie którzy się znają i często pomogą.

A że tak się zapytam - po co aktualizujesz?
    szymon122 napisał:
    A po co się aktualizuje BCS'y? Żeby ludzie się nie włamywali...

Dlatego jeżeli tak jest - to tym bardziej bcs pomoże
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    jpl napisał:

Dwa powody:
    - pierwszy to wykrywanie ruchu przez kamery; nie można z tym dojść do ładu, bo wykrywają ruch cząstek powietrza a nie dostrzegają podjeżdżającej ciężarówki. Nowe wersje to nowe algorytmy... Oprogramowanie kamer jest najnowsze dostępne (kamery też BCS). Nowe wersje oprogramowania umożliwiają bezpośredni dostęp do interfejsu kamery z poziomu rejestratora, może tam uda się coś dostroić przy okazji.
    -drugi to "ukochany" Webplugin: nowe wersje umożliwiają zalogowanie do rejestratora przez przeglądarkę BEZ webpluginu, jest on potrzebny tylko do podglądu, no i nowe wersje działają w nowych przeglądarkach MS pod Windows 10.

• Poziom 30  
    szydas napisał:
    BCS na moje maile nie odpowiada (tak, sprawdziłem folder Spam). Ktoś poratuje?

Na dobry adres pisałeś, że zapytam ;)
    Ja nie miałem nigdy problemów z komunikacją z firmą BCS.
    szydas napisał:
    - pierwszy to wykrywanie ruchu przez kamery; nie można z tym dojść do ładu, bo wykrywają ruch cząstek powietrza a nie dostrzegają podjeżdżającej ciężarówki. Nowe wersje to nowe algorytmy... Oprogramowanie kamer jest najnowsze dostępne (kamery też BCS). Nowe wersje oprogramowania umożliwiają bezpośredni dostęp do interfejsu kamery z poziomu rejestratora, może tam uda się coś dostroić przy okazji.

Niestety tutaj muszę cię zmartwić. Aktualizacja firmware rejestratora w tym przypadku nic nie da, ponieważ w przypadku połączenia KAMERAIP->NVR - to kamera jest odpowiedzialna za detekcję ruchu. Więc żeby detekcja ruchu lepiej działała - musisz zaktualizować kamery IP.
    I tutaj od razu mówię - tak jest, nie szukaj że może być inaczej.

Druga sprawa - to to że w kamerze masz określony procesor (hisilicon) - który z założenia jest słaby - i do niego są raptem 2-3 algorytmy detekcji - które też są słabe. Producenci raczej nie ulepszają ich - bo to nic nie daje (ograniczenia).

szydas napisał:
    -drugi to "ukochany" Webplugin: nowe wersje umożliwiają zalogowanie do rejestratora przez przeglądarkę BEZ webpluginu, jest on potrzebny tylko do podglądu, no i nowe wersje działają w nowych przeglądarkach MS pod Windows 10.

Z tym się zgodzę - i jak najbardziej to pomoże.
  • Poziom 24  
    szydas napisał:

jpl napisał:

Słuszne pytanie. Dzwoniąc na infolinię NSS/BCS na 100% usłyszymy pytanie: "A co panu NIE DZIAŁA, że chce pan aktualizować?"

• Poziom 30  
    @raffin? poważnie ? ;DDD tosz to szokkk
  • Poziom 10  
    To jak.. mozna wgrac dahue do bcsa czy nie? Ja mam bcs-nvr16025me i chcialbym wrzucic cos z obsługą chmury (easy4ip)
  • Poziom 24  
    Nie próbowałem - chociaż mam taki zamiar, ale proponuję zwrócić się z tym zapytaniem do wsparcia technicznego dahua i podać im symbol BCSa, w drugą stronę pomoc może nie zadziałać lub odpowiedź będzie prawie pewna, że "nie".
  • Poziom 10  
    Udało sie! Wgralem firmware od bliżniaczej dahuy. Nie udawalo sie przez smart pss wiec wgralem przez przeglądarke internetowa! po upgradzie musialem jeszcze przywrocic ustawienia fabryczne. Nie ma śladu po BCS. Co lepsze - rejestrator nie mial opcji obslugi chmury. TERAZ BEZ PROBLEMU LOGUJE SIE DO Easy4ip! Polecam - DOBRA ZMIANA:)

• Poziom 30  
    Dobra robota ;)
  • Poziom 12  
    bronek1307 napisał:
    Udało sie! Wgralem firmware od bliżniaczej dahuy. Nie udawalo sie przez smart pss wiec wgralem przez przeglądarke internetowa! po upgradzie musialem jeszcze przywrocic ustawienia fabryczne. Nie ma śladu po BCS. Co lepsze - rejestrator nie mial opcji obslugi chmury. TERAZ BEZ PROBLEMU LOGUJE SIE DO Easy4ip! Polecam - DOBRA ZMIANA:)

to powiedz, jak rozwiązałeś problem firmwaru - kontakt z Dahua czy BCS?
  • Poziom 10  
    dahua grzecznie odesłali mnie do kontaktu z bcs, ale wcześniej poprostu sciągnąłem aktualizację dla dahua o tych samych parametrach, co mół bcs.
  • Poziom 10  
    Na stronie BCSa jest link do FTPa, na którym można pobrać wszystkie nowe dostępne aktualizacje. Również te z obsługą P2P, która pojawiła się w niektórych nowych wersjach softów. link: ftp://ftp.bcscctv.pl/
  • Poziom 12  
    Na razie udało mi się wygrzebać nieco nowszą wersję firmwaru od BCS. SKoro za detekcję odpowiadają tylko kamery to sprawa zamknięta, nie ma nowszego softu.