Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 3.8 Awd. Po dłuższym staniu w korkach gotuje się. Na trasie nie

31 Sie 2017 16:35 918 6
  • Poziom 9  
    No ta tak od początk, zakupiłem Grand Voyagera 3.8 awd 97r po lekkim przodzie (maska zderzak lampy do wymiany, 3 chłodnice wygięte w rogala, ale ku zaskoczeniu były szczelne). Trafiłem niedaleko dawce w tym samym kolorze nadwozia, więc za grosze poskładałem cały przód, 2 chłodnice od klimatyzacji wsadziłem używane 3 od płynu jest nowa. Wymieniłem pompę wody wyjąłem to co pozostało z termostatu złożyłem chwilowo bez by znaleźć przyczynę mojego problemu mianowicie: Potrafi się zagotować we wrocławskich korkach mimo działającym wentylatorom, Pewnie powiecie od razu że to uszczelka pod głowicą, sprawdzana na warsztacie niby uszczelki ok, a tak z drugiej strony zrobiłem nim w 3 dni trasy 1 dzień 80 km 2 dzień 120 km i 3 dzień ponad 200 km i się nie zagotował. Problem pojawia się dopiero w mieście kilka razy złapie mnie czerwone i już temp rośnie jedyny ratunek by go nie przegrzać to zatoczka ogrzewanie na full ostygnie i pomalutku do domu. Voyager miał jeszcze przed wymianą pompy wody problem z rurkami pod autem, to też naprawiłem, żeby nie było zalałem cały układ płynem nie wodą. Wiem że za wentylatory odpowiada komp i czujnik pod filtrem i oto moje 2 pytanie czy ten czujnik wprowadza wentylatory w obroty w 2 stopniach tzn. kręcą się wolniej lub szybciej w zależności od temp silnika? Pogrzebałem i znalazłem taką upaloną wtyczkę, (foto). Pozdrawiam i proszę o radę bo nie zamierzam go sprzedać. :)
  • Poziom 43  
    Pchela187 napisał:
    2 chłodnice od klimatyzacji

Jakie dwie od klimy??? Od klimy zawsze jest tylko skraplacz. Ta druga to pewnie od wspomagania albo od skrzyni automat.
    Pchela187 napisał:
    czy ten czujnik

To nie czujnik tylko sterownik zastępujący przekaźniki, masz mieć na nim grubego plusa, grubą masę, sygnał z ECM i grube zasilanie na wentylatory. Pewnie problem w tym upalonym pinie w kości.
  • Poziom 12  
    Co do chłodnic to masz racje są dwie. Po drugie wentylatory kręcą się w jednej prędkości, a co do twojej przypadłości to ja obstawiam że jedna z uszczelek pod głowicą sie posypała
  • Poziom 9  
    Dziś dziwnym trafem stwierdziłem że jeden lub oba wentylatory dmuchają nie w tą stronę tzn przed maskę, z tego co pamiętam to w moim po uderzeniu wtyczki nie nadawały się do podłączenia, a elektromechanik miał przełożyć lub dolutować wtyczki z dawcy. Teraz zastanawiam się czy nie zakończył czymś innym. A tak z drugiej strony zamiana biegunów zmieni kierunek pracy wentylatora?? Kurcze dopiero w sobotę będę mógł się tym zająć. Jak to mówią jak sam nie dopilnujesz.... Hahaha
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Pchela187 napisał:
    A tak z drugiej strony zamiana biegunów zmieni kierunek pracy wentylatora??

Tak zamiana biegunów zmieni kierunek pracy wentylatora i w twoim przypadku nie schłodzi chłodnicy i z tąd twój problem
  • Poziom 9  
    No to tak faktycznie wentylatory dmuchały nie w tą stronę. :idea: Nie było wtyczek tylko zastosował konektor :cry: przy oby dwóch wiatrakach i tu był cały problem gotowania się w korku lub na kilku cyklach świetlnych. Zamiana +/- i kręcą się w dobrą stronę. :D Także brawo jarek225 problem trafiony w 100%. :D Dziś we Wrocławiu było tylko 17 stopni ale i tak po 2h po mieście nie udało mi się przekroczyć środkowej białej kreski od temperatury od razu ruszały wentylatory i schładzały do takiego poziomu jak na foto. Pozdrawiam :D