Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zasilić czujnik na 5v

31 Sie 2017 18:53 855 14
  • Poziom 19  
    WI tam, bardzo proszę o pomoc, robię projekt w arduino, lecz mam problem z jednym czujnikiem, otóż przed pomiarem musi się on "wygrzać" i szukam jakiegos rozwiązania jak go zasilić bezprzewodowo napięciem 5v, jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc.
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 38  
    A przeczytałeś dokumentację podlinkowaną na tej stronie?
    Napięcie grzejnika - 6V, rezystancja grzejnika - 31Ω. Daje to prąd grzejnika ca. 200mA.
    Pobór energii na dobę ca. 2,4Ah. Do autonomicznego zasilania będzie potrzebny akumulator co najmniej 6Ah.
    O bateriach, a tym bardziej zasilaniu bezprzewodowym zapomnij.
  • Poziom 19  
    Czyli co radzicie? Podłączyłem na próbę płytkę arduino z podpięty wyświetlaczem, czujnikiem ozonu i temperatury do powerbanku 2000 mam i wytrzymało około 10godzin. Więc pomyślałem że podłączają sam czujnik da radę wytrzymać około 3-4dni
  • Poziom 19  
    To jak na powerbanku z wyświetlaczem mi działał 8 godzin?
  • Poziom 36  
    chris18404 napisał:
    Czyli co radzicie? Podłączyłem na próbę ...

Zrezygnowac z parzenia herbaty na czujniku.., czyli zmienic czujnik ozonu na odpowiednio dostosowany do pracy z zasilaniem bateryjnym, pobierającym 10 do 15 razy mniej mocy na grzanie.
    Ponadto, podczas zasilania z baterii ograniczyc do minimum korzystanie z wyświetlacza, w głównej mierze jego podświetlania. Może byc ustawiony timer na optymalnie określony czas nieaktywności obsługi.
    Tylko te dwa czynniki mogą przedłużyc żywotnośc baterii około 15 a nawet 20 krotnie (!!!).
    Zainteresuj się czujnikiem Mics-2614.
    https://aqicn.org/air/view/sensor/spec/o3.sgx-mics2614.pdf

Byc może jest troche droższy niż ten co już masz ale stosowniejszy.
    Możesz zakupic gotową płytkę podobną do tej z twojego linku, z zamontowanym dodatkowo ADC conv. (12-bit) i możliwością komunikacji po SPI.
    Żródła: prawie wszyskie większe firmy dystrybucyjne; Digi-Key, Mouser, TME etc.

Szukaj pod MIKROE-2355.

e marcus
  • Poziom 19  
    Jest to na pracę inżynierską więc nie chcę ładować jeszcze więcej kasy.