Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino + ENC28J60 sterowanie oświetleniem przez sieć.

03 Wrz 2017 20:31 963 9
  • Poziom 18  
    Witam
    Korzystając z przykładów zbudowałem jak na razie prosty układ na płytce Arduino + ENC28J60. Przez sieć LAN korzystając z przeglądarki mogę włączyć oraz wyłączyć diodę LED umieszczoną na płytce stykowej.
    Proszę o pomoc w przerobieniu poniższego kodu aby mógł zapalać diodę na określony czas czyli chodzi o działanie monostabilne przycisku na stronie.
    Założenie jest takie aby zbudować układ do sterowania oświetleniem zbudowanym na przekaźnikach bistabilnych, oraz sterowanie automatyką bramy.
    Chciałbym prosić również o wskazówki jak zmodyfikować kod aby dołożyć kolejne guziki monostabilne sterujące kolejnymi wyjściami również na zaprogramowany czas.

Mój kod wzięty z przykładów:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • BotlandBotland
  • Użytkownik usunął konto  
  • BotlandBotland
  • Poziom 18  
    Zrobiłem coś takiego ale nic nadal dioda się świeci:

• Poziom 18  
    R-MIK napisał:
    Znasz C?

No właśnie w tym problem że niestety nie.

Dzięki kolego za pomoc ale chyba będę musiał napisać posta w którym zlecę napisanie kodu który potrzebuję i później będę go wykorzystywał, głównie chodzi mi o sterowanie przekaźnikami bistabilnymi poprzez podanie sygnału 1-2 sekundy oraz automatyką bram gdzie potrzebny sygnał 0,5-1,5 sekundy.

Ćwiczyłem z kursem z strefa kursów ale chyba nie mam daru do C+ słabo to jeżę.

A takie pytanie nie można tego zrobić prościej np. jak w tym przykładzie z przyciskiem:

• Poziom 18  
    Aha rozumiem dzięki za objaśnienie. Wieczorem spróbuje posklejać kod który podesłałeś. Może się cos uda.

Dodano po 3 [minuty]:

R-MIK napisał:
    Jaka kwote na to przeznaczasz? Rząd wielkości 10 (kiedys otrzymałem propozycje 13zł dlatego taka opcje też daję), 100, 1000zł?

Jak byś mógł to wyceń taką pracę.
  • Poziom 18  
    Sprawdź teraz.

Obecny kod zapala diodę ale już nie gasi rozumiem że teraz muszę dodać odliczanie czasu tylko jeszcze muszę obczaić w którym miejscu.