Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus mk1 1.8 TDDI 2004 - odpala po opuszczeniu szyby

03 Wrz 2017 22:08 678 6
  • Poziom 10  
    Mój fokus ma problem z odpalaniem, dziś pod marketem nie odpalił, słychać tylko było cyknięcie przekaźnika. Po opuszczeniu szyby odpalił. Zgasiłem i to samo, nie odpala. Znowu opuszczenie szyby odpalił. Wróciłem do domu, zgasiłem i nie odpala. Szyba w dół i pali. W kwietniu regenerowany był rozrusznik i sprawdzany akumulator - ok. Jakieś pomysły co może być przyczyną?
  • Poziom 35  
    Podałeś nieprecyzyjną informację dot. uruchamiania silnika. Czy w Twoim aucie podczas próby odpalenie silnika palą się kontrolki i rozrusznik kręci, czy też występuje tylko całkowita cisza, z wyjątkiem cykania jakiegoś przekaźnika. Po dźwięku możesz odróżnić, czy działa przekaźnik, czy włącznik elektromagnetyczny rozrusznika.
    Pewnie usterka będzie dotyczyć kiepskiego już akumulatora (może rozładowanego), zabrudzonych styków klem, albo czas już na remont rozrusznika.
  • Poziom 24  
    Raczej sprawdziłbym wiązkę przewodów , która przechodzi w gumowej osłonie z drzwi do kabiny samochodu
  • Poziom 10  
    Staszek49 napisał:
    Podałeś nieprecyzyjną informację dot. uruchamiania silnika. Czy w Twoim aucie podczas próby odpalenie silnika palą się kontrolki i rozrusznik kręci, czy też występuje tylko całkowita cisza, z wyjątkiem cykania jakiegoś przekaźnika. Po dźwięku możesz odróżnić, czy działa przekaźnik, czy włącznik elektromagnetyczny rozrusznika.
    Pewnie usterka będzie dotyczyć kiepskiego już akumulatora (może rozładowanego), zabrudzonych styków klem, albo czas już na remont rozrusznika.

Palą się kontrolki, wszystko działa - światła, radio, wycieraczki, el. szyby, rozrusznik nie kręci. Słychać ciche pstryknięcie przekaźnika.
    Jak wcześniej wspomniałem, po opuszczeniu szyby, odpala.
  • Poziom 35  
    Nie mam schematu elektryki Twojego auta. Jeśli na drodze do cewki elektromagnesu rozrusznika jest przekaźnik, to szukałbym dobrej "masy", bo układ ten okazyjnie korzysta z innego obwodu np. elektryki drzwi. Może ustal co obsługuje ten "cykający przekaźnik" i podmień go na podobny.
  • Poziom 33  
    krzys316 napisał:
    Jak wcześniej wspomniałem, po opuszczeniu szyby, odpala.

A jak opuścisz szybę, odpalisz, później już na odpalonym ją podniesiesz to gaśnie czy nie?
  • Poziom 10  
    wojtek1234321 napisał:

A jak opuścisz szybę, odpalisz, później już na odpalonym ją podniesiesz to gaśnie czy nie?

Na odpalonym podnoszę szybę to nie gaśnie

Staszek49 napisał:

Nie mam schematu elektryki Twojego auta. Jeśli na drodze do cewki elektromagnesu rozrusznika jest przekaźnik, to szukałbym dobrej "masy", bo układ ten okazyjnie korzysta z innego obwodu np. elektryki drzwi. Może ustal co obsługuje ten "cykający przekaźnik" i podmień go na podobny.

ok sprawdzę masę, a później przekaźnik,