Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakłócenia kamery cofania - Kamera cofania miga jak się włączy wsteczny.

paffci0 06 Sep 2017 10:47 29598 13
Termopasty
    paffci0
    Level 9  
    Witajcie,

Kupiłem w Chinach lusterko do samochodu z androidem 5.0 (dostosowanym do urzadzenia) i 3G o takie:
    https://www.aliexpress.com/item/Ruccess-7-3G-...32778601667.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.JZMyd3

Po podłączeniu wszytko jest ok do momentu kiedy nie włączę wstecznego. Poniższy film pokazuje jak zachowuje się lusterko. Pierwsze sekundy filmu - wsteczny włączony (wszystko miga), końcowe sekundy - wsteczny wyłączony.

Lusterko jest podłączone do puszki bezpieczników, do lusterka jest podłączona kamera a oprócz tego od kamery do światła cofania połączony kabel w celu uruchomiania kamery - aby przełączyć z trybu nawigacji na kamerę cofania.
    Oprócz tego lusterko cały czas nagrywa obie kamery (przód i cofania)

Podczas jazdy do przodu wszystko jest ok, kamera przednia w lusterku jak i tylna nagrywają super. Dopiero po włączeniu wstecznego wszystko zaczyna migać.

Cały zestaw sam montowałem, gdzieś czytałem o jakiś urządzeniach (stabilizatorach czy cuś) które gdzieś trzeba wpiąć ale nie bardzo zrozumiałem dlatego serdeczna prośba o pomoc.

Pozdrawiam
  • Termopasty
  • Helpful post
    emil
    Level 16  
    Witam.
    Moja propozycja to aby zasilanie kamery cofania, po włączeniu światła cofania, było włączane przekaźnikiem do zasilania ze skrzynki bezpiecznika. Dla zrozumienia należy zasilanie kamery cofania podłączyć, poprzez styki przekaźnika, do tej twojej puszki bezpieczników, a cewkę przekaźnika jednym wyprowadzeniem do masy, a drugim do światła cofania. W momencie podania napięcia na światło cofania załączy się przekaźnik i poprzez zwarte styki podane zostanie napięcie na kamerę cofania.
  • Termopasty
    eurotips
    Level 38  
    Tak powinno być.
    Chińczyk udaje że wyznacza ci pole manewru a przy okazji mruga też menu po prawej.
    emil
    Level 16  
    Wystarczy mały przekaźnik na 12V cewka z obciążeniem styków 2A. Te przekaźniki co podałeś to są sporo "nadwymiarowe" zarówno w wielkości jak i obciążeniu styków.
    paffci0
    Level 9  
    Temat zamykam, pomógł przekaźnik i podłączenie kamery pod dodatkowe źródło tak jak napisał kolega!!
    paffci0
    Level 9  
    Pojawił się kolejny problem :(

Ze względu na to, że przewód kamery cofania był za krótki i nie mogłem kamery przyczepić w miejscu docelowym (pod tablicą rejestracyjną) postanowiłem przewód przedłużyć. Zrobiłem to i obecnie obraz po włączeniu wstecznego świeci jak na załączonym zdjęciu (na zielono). Przewód którym to zrobiłem jest nieekranowany, nie wiem czy to może mieć wpływ... czy może to że długość przewodu jest niedostosowana do zestawu?
    Proszę podpowiedzcie co zrobić żeby było ok, jakim kablem to przedłużyć. Z oryginalnego kabla wychodzi aż 5 przewodów a wszystkie są owinięte folią aluminiową (szukałem takiego kabla ale nie wiem gdzie kupić).
    paffci0
    Level 9  
    Dzięki za info. Już wiem gdzie kupić kabel, teraz potrzebuję informację czy jak kupię kabel to czy coś to pomoże i ekran będzie wyświetlał normalnie?? :)

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.15. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy.

paffci0
    Level 9  
    Nie bardzo rozumiem komentarz na czerwono od moderatora. Mój pomysł na to że kamera nie działa był właśnie że to wina kabla ale nie jestem ekspertem.
    Nie chcę wchodzić w koszty.
    Jeśli jest pewność, że pomoże to znalazłem kabel o taki:
    https://www.tme.eu/pl/details/liycy-5x0.5/przewody-wielozylowe-ekranowane/lapp-kabel/0034605/
    5 żył + ekran i teraz pytanie czy taki będzie ok.
    Mój oryginalny ma też 5 żył (zdjęcie załączone poniżej).
    W nowym ekran jest trochę inny (z cynowanych drutów miedzianych) a w starym z takiej folii aluminiowej. Nie wiem czy to jest jakaś różnica?

CameR

Moderator of Vehicle Security
    paffci0 wrote:
    Nie chcę wchodzić w koszty.

6.84 zł / 1m to koszty ?
    paffci0 wrote:
    czy jak kupię kabel to czy coś to pomoże

Kto to ma sprawdzić ?
    Patrząc na Twoje ostatnie zdjęcie, to nie najlepiej wygląda Twój lutowany kabel ....
    paffci0 wrote:
    ekran jest trochę inny

To nie ma znaczenia.
    Ważne abyś trwale ze sobą połączył ekran starego kabla z ekranem nowego kabla.
    jarekmatecki
    Level 1  
    Witam ja dzisiaj montowalem kamerke i dziala wysmienicie ale trzeba przez przekaznik podlaczyc.Ja kupilem jakis od vw 30 i podlaczylem i nic nie skacze.Podaje schemat Zakłócenia kamery cofania - Kamera cofania miga jak się włączy wsteczny.
    milejow
    Level 43  
    Lambert wrote:
    Jak podłączyć taki przekaźnik?

Wyżej masz rysunek podłączenia,czego nie rozumiesz?