Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 300 se coupe 90r.

04 Sie 2005 18:38 2125 6
  • Poziom 39  
    Silnik 3.0 24 V na wtrysku KE-Jetronic ,problem polega na dziwnej pracy ukłdu wtryskowego ,na wolnych jest ok uruchamianie też bez względu na temp. sil. Po nagrzaniu i obrotach ok 2000 następuje prawie zalanie silnika paliwem przy 3000 ok . Sprawdziłem klapa nie zacina się położenie prawidłowe, ciśnienie paliwa 5,4 bara niezmienia się bez względu na obroty ,wn ok ,czujnik temp. przy 90° 180Ω, tps ok, potencjometr przepustnicy ok, no i powietrze też ok brak nieszczelności,nie jestem pewny nap. sterowania regulatora ciśnienia na wolnych po zejściu z obrotów jest 0,25 V po minimalnym uchyleniu przepustnicy 0,0 V przy 2000 rpm 0,16-0,17 V powyżej 0,0 V.Moje pytanie dotyczy przebiegu napięć w funkcji obroty obciążenie ?Dodam że właściciel twierdzi że wszystko było ok,katalizatory usunięte .
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    objawy wskazują na uszkodzenie rozdzielacza paliwa, sprawdz moze jeszcze czy nikt nie kombinował przy samym przepływomierzu powietrza, od spodu jest taka sprezynka która jest odpowiedzialna za ruch zwrotny tarczy przepływomierza i czy nie jest zatarte na tulejkach ramie przepływomierza
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    Niestety sprawdzone na miejscu i chodzi a jak z parametrami
  • Poziom 34  
    W rozdzielaczu sprawdż czy trzpień otwierający paliwo się nie zacina,jedyna możliwa usterka,na regulatorze ciś. sprawdzamy prąd nie nap.regulator sterowany jest prądowo.Ten system ma dostępny też integrator sondy lambda w gniazdku diagnostycznym.24V miały wałek ssący przestawiany,może coś się zacina,blokuje.
  • Poziom 39  
    Sprawdze i napisze .
  • Poziom 39  
    No i znalazłem z tłoka rozdzielacza wydostaje się paliwo prosto do kolektora dolotowego ,wyciek rośnie w miare nagrzewania się korpusu i stąd załócenia w pracy silnika.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    No właśnie nikt mnie nie podziękował.Takie samochody naprawiać na odległość nie masz nawet za dziękuję.