Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vivaro odpala, ale nie reaguje na pedał gazu

martynek7777 11 Wrz 2017 22:37 318 4
  • #1 11 Wrz 2017 22:37
    martynek7777
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jak w temacie, dodatkowo załącza się klimatyzacja, nie można odczytać również parametrów silnika DDT2000. Przypuszczam, że nie ma komunikacji między modułami. Nadmienię, że potencjometr działa( widoczne wskazania w DDT2000. Program nie pokazuje również żadnych błędów.Opel Vivaro 1.9dci, 2005r.
    Proszę o pomoc.

• Pomocny post
    #2 11 Wrz 2017 23:40
    -kris-
    Poziom 10  

witam
    jeżeli się nie mylę to twój Vivaro to bliźniak renault trafic 1.9 dci jeżeli tak to
    - pod zbiornikiem wyrównawczym jest skrzynka bezpieczników i są tam dwie kostki które należy przeczyścić (przy odłączonym
    akumulatorze)
    -oczywiście sprawdź też przekaźniki i bezpieczniki
    - jeśli masz możliwość to podmień przepływomierz
    tyle na razie ja wciąż walczę z tym problemem
    powodzenia
    kris

• #3 12 Wrz 2017 10:03
    martynek7777
    Poziom 2  

Jak dobrze zrozumiałem, masz podobny problem ?

Dodano po 10 [godziny] 10 [minuty]:

Wstępnie opanowane, pomogło wyciągnięcie przekaźnika klimatyzacji, silnik pracuje normalnie, odczyty w normie, brak błędów. Pojawił się nowy problem. Po przekręceniu kluczyka i włożeniu przekaźnika załącza się sprężarka klimatyzacji....

• #4 12 Wrz 2017 10:46
    -kris-
    Poziom 10  

witam
    tak tylko u mnie pedał nie działa jakiś czas. To znaczy że po 30 s lub minucie (lub dłuższym czasie oczekiwania) zaczyna reagować i silnik pracuje normalnie,a czasami jest wszystko dobrze.Wszystko to jest bardzo losowe co by znaczyło na brak styku na jakiejś kostce.
    a i kierunki były później przestały działać ,po jeździe próbnej wróciły- po jakimś czasie przestały znowu działać - to auto to jakiś horror .
    Obserwując live data na kompie zauważyłem,że po tym jak komputer samochodu da sygnał do "otwarcia turbiny" zaczyna reagować na pedał.
    i jeszcze jedno może się komuś przyda jeżeli autko z tym silnikiem kręci a nie odpala (lub odpala ale chodzi jak przysłowiowy traktor) proszę sprawdzić egr. Jest to podwójne ustrojstwo i drugi grzybek lubi się odkręcić - tak przynajmniej było w moim.

a co do twojego może sprawdź ten przekaźnik lub wymień na inny,później zostanie włącznik i kable - w sumie loteria ...
    pozdrawiam kris

• #5 12 Wrz 2017 12:00
    martynek7777
    Poziom 2  

Najciekawsze jest to, dlaczego silnik zaczął reagować na pedał gazu po usunięciu przekaźnika. Znalazłem informację, że przekaźnik (+) dostaje po stacyjce, a (-) z ECU. I teraz, albo przewód ma zwarcie do masy, albo uszkodzony sterownik. Nic innego nie przychodzi mi na myśl.
    Odnośnie twojej usterki, to u mnie w live data pokazywało, że pedał gazu pracuje, ale silnik nie reagował, wszystko unormowało się po wyciągnięciu tego nieszczęsnego przekaźnika.

Dodano po 42 [minuty]:

Wiązka jest ok. Wychodzi na to, że Ecu podaje sygnał na przekaźnik, zaraz po włączeniu zapłonu. Czy ktoś z forumowiczów wie, skąd ECU bierze sygnał do załączenia przekaźnika klimatyzacji?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME