Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IR 4570 - zacina kartki przed piecem

jacabyd 15 Sep 2017 16:06 648 4
 • #1
  jacabyd
  Level 11  
  Witam, mam problem polegający na tym że kopie w dupleksie zacinają się przed piecem tzn. kartka zawija się i wraca lub zacina się w bębnie dokładnie wchodzi pod bęben. wygląda to tak jakby kartka się nie rozładowywała i kleiła się do bębna. Miałem kiedyś podobny przypadek brakowało w kopiarce (ktoś wymontował) listwę rozładowująca, ale tu wszystko jest ok. Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek. Pozdrawiam J
 • #2
  Vielebny
  Level 10  
  Sprawdziłeś może czy listwa rozładowująca jest zasilana i działa? To pierwsze mi przyszło do głowy.
  Rozumiem że kartka po wydruku musi być rozładowana żeby po powrocie do druku odwrócona się nie kleiła więc to chyba jeden z najprawdopodobniejszych rzeczy, metodą brzytwy Ockhama :)
 • #3
  suri1986
  Level 24  
  To wina wilgoci. Ogólnie da się to poprawic przedłużając listwe pod bębnem,ale to pewna ingerencja w maszyne, co może skutkować innymi problemami.
 • #4
  jacabyd
  Level 11  
  Dziękuję za podpowiedzi. Też myślałem nad tym żeby sprawdzić rozładowanie kartki nawet wyciągnąłem i rozebrałem w drobny mak terminal podający wszystkie napięcia ten czarny moduł za bębnem ale wszystko ok. Może jakaś podpowiedz "dla słabszych" jak technicznie sprawdzić to napięcie. Co do wilgotnych kartek to prawda wilgoć to temat rzeka zawsze coś może przeszkadzać maszynie.
 • #5
  horse667
  Photocopiers specialist
  Pomaga lekka modyfikacja uszczelki nad bębnem. Dogięcie na metalowych uchwytach.
  pozdrawiam horse