Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG5250 - Błąd B200 przy każdym uruchomieniu drukarki

23 Sep 2017 17:26 6324 1
  • Level 1  
    Witam. Kilka dni temu pojawił się na wyświetlaczu błąd B200. Przeczytałem kilka tematów o tym i za pomocą multimetru sprawdziłem rezystancję na pinach od głowicy odpowiadających za określone kolory. Zakres ustawiony oczywiście na 20MΩ. I tak oto na pinach które oznaczyłem A (odpowiadają za kolor czarny) rezystancja wynosi 2.7MΩ, a na pinach B (odpowiadają za pozostałe kolory) jest to 1.08MΩ. Drukarka uruchamia się i działa normalnie jedynie w sytuacji kiedy zaklejone są wszystkie piny z grupy B. Oczywiście wtedy nie działają żadne kolory ale tekst drukuje się normalnie. Przydałoby się jakby ktoś podał jaki opór powinien być bo ja znalazłem tylko jedno źródło w którym to gość podaje że 1.5MΩ to taka minimalna wartość przy której będzie działać. Rozumiem że opór jest zbyt niski i w takiej sytuacji głowica jest tak zajechana że jedyną metodą pełnej naprawy byłaby jej wymiana? I czy w takiej sytuacji czyszczenie głowicy mogłoby coś pomóc?

Canon MG5250 - Błąd B200 przy każdym uruchomieniu drukarkiCanon MG5250 - Błąd B200 przy każdym uruchomieniu drukarki
  • Level 43  
    Witam .Miałem taką samą przypadłość w swojej drukarce dopiera wymiana głowicy i czyszczenie dokładne drukarki zlikwidowało u mnie błąd B200 .