Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Whistler , po rozładowaniu się akumulatora nie działa

bodek111 06 Sie 2005 15:39 3196 8
  • #1 06 Sie 2005 15:39
    bodek111
    Poziom 14  

Witam wszystkich.
    Samochód mój stał kilka tygodni przez te upały i mój stary akumulator się rozładował całkowicie, gdy tradycyjnie chciałem go otworzyć pilotem to niestety nie odezwał się(alarm był włączony w tym czasie). Otworzyłem kluczykiem , akumulator naładowałem ale niestety alarm już nie mogę uruchomić , cały czas miga dioda na czerwono jakby był włączony, natomiast żadnej reakcji nie ma na otwieranie drzwi i klap. Po przekręceniu kluczyka zaczyna dioda migać szybko żółtym kolorem. Niestety nie mam instrukcji do niego, bo gdy kupowałem samochód to alarm już był w nim , a poprzedni właściciel samochodu zapomiał dać mi instrukcji. Na orginalnego pilota jest reakcja tylko gdy przekrencę kluczyk w stacyjce(raz migną światła awaryjne po naciśnięciu), a normalnie nie ma żadnej reakcji . Wyjmowałem ten modół i patrzyłem w środku ale tam raczej jest wszystko w porządku. Pozostaje jakaś kombinacja z przyciskiem reset i pilotem oryginalnym , tylko pytanie jaka.
    Może ktoś ma taki alarm i podpowie na PW jak to odblokować. Z alarmem nigdy nie miałem żadnych kłopotów odkąd mam samochód (4 lata).

• #2 06 Sie 2005 18:42
    KingKong
    Poziom 25  

Pewnie jak z każdym alarmem bywa, odczytał rozładowanie akumulatora jako próbę kradzieży. Musisz zresetować alarm. Często do tego służy odzielny, z reguły czewony mikrowłącznik, który trzeba przycisnąć po włączeniu stacyjki.

• #3 06 Sie 2005 19:18
    bodek111
    Poziom 14  

Tak wiem , potraktował mnie jak złodzieja. Tam mam przycisk reset i tej metody już próbowałem ale nie reaguje. Kiedyś mi się zapasowy pilot rozkodował, to kombinacją tego przycisku i stacyjki ponownie go zaprogramowałem, natomiast w tej sytuacji albo jest jakaś kombinacja która go odblokowuje albo po wielu moich nieudanych próbach zablokował się na stałe. Jedynie może mi pomóc ktoś , kto ma instrukcję i wie jaka jest kombinacja. Na samym alarmie mi nie zależy tak bardzo jak na otwieraniu drzwi z pilota(szczególnie w okresie zimowym jest pilot przydatny bo zamki zamarzają)

• #4 12 Sie 2005 21:19
    bodek111
    Poziom 14  

Właśnie po wielu kąbinacjach udało mi się doprowadzić do stanu że alarm reaguje na pilota , a dioda miga 4x na zielono i 4x na żółto(poprzednio migała cały czas na czerwono, a w trakcie jazdy na żółto) ale nadal nie chce mi otworzyć drzwi i nie reaguje na czujniki w drzwiach w trakcie otwierania. Doczytałem w innych miejscach, że alarm może być w trybie serwisowym ale nadal nie wiem co mam zrobić żeby zaczął normalnie działać i otwierać drzwi na pilota. Może ktoś wie co mam zrobić.

• #5 12 Sie 2005 21:26
    KingKong
    Poziom 25  

????? Może spróbuj go zresetować poprzez ponowne rozłączenie akumulatora. Ważne!!! - tylko przy wyłączonym zapłonie.

• #6 12 Sie 2005 22:11
    bodek111
    Poziom 14  

Sprawdziłem to przed chwilą i nic nie dało , ponownie dioda zaczęła mrugać cały czas na czerwono , więc trochę pokąbinowałem i przywróciłem stan w którym dioda miga 4x na zielono i 4x na żółto ale oczywiście dalej alarm nie działa. Może ktoś ma instrukcję do tego alarmu i coś konkretnego podpowie.

• #7 24 Sty 2006 18:58
    gmusial
    Poziom 10  

Witam

Mam taki sam alarm i identyczny problem jak napisales. Znalazlem instrukcje w razie czego jak chcesz.
    Proszę o pomoc co zrobic?? Po odłączeniu akumulatora dioda mi caly czas miga na czerwono i jak chce go wylaczyc to jakby caly czas wlaczal. Jak podłączyłem najpier + później minus klemy to nie dalem rade odpalic (blokada zaplonu). Jak podlaczylem minus a pozniej plus to dziala. Dioda caly czas miga a jak wlacze zaplon swieci sie na żółto.

Bede wdzieczny za pomoc.

Ps. dołaczam instrukcje Whistlera jakiego znalazlem. Mam pilot z dwoma przyciskami.

• #8 24 Sty 2006 20:08
    bodek111
    Poziom 14  

U mnie nadal bez zmian jedynie co się naprawiło to fakt że alarm reaguje na otwarcie klapy silnika i wtedy sią włącza, natomiast poza tym to miga na czerwono , a po włączeniu zapłonu na żółto.
    Szkoda że instrukcja nie jest po polsku bo może do czegoś byśmy doszli, jak będę miał czas to trochę będę męczył tą instrukcję i jakbym do czegoś odszedł to się odezwę ale raczej szanse są małe, no ale trzeba próbować.

• #9 05 Kwi 2008 11:38
    panek18
    Poziom 10  

Mam identyczny problem z tym alarmem. Czy ktoś zna może teraz rozwiązanie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME