logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego centralny zamek w Fordzie Transit 2.0 TDCi nie działa prawidłowo?

Piterm85 10 Paź 2017 20:08 3756 5
REKLAMA
  • #1 16749374
    Piterm85
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam

    Wlasnie zakupilem busa blaszaka jak w temacie.
    Niestety mam niezdiagnozowany problem z centralnym zamkiem posiadam jedynie klucze brak pilota.
    Prosze o jakis opis bezpiecznikow i przekaznikow.
    Zaczne od tego dodam ze jedyny zamek znajduje sie w dzwiach kierowcy.

    Z gory dziekuje za opis i ewentualne propozycje jaka moze byc przyczyna.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 16749388
    autoas
    Poziom 42  
    Posty: 9188
    Pomógł: 571
    Ocena: 3913
    Jak wiesz gdzie są bezpieczniki to sprawdź wszystkie...
  • REKLAMA
  • #3 16856161
    Piterm85
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam
    Koledzy sprawdzilem bezpieczniki i wszystkie te w kabinie kierowcy i pod maska sa ok. Poprzedni wlasciciel odpiol kosc od centralnego zamka w drziach kierowcy niestety po ponownym wpieciu kosci auto zamyka sie centralnym zamkiem na 2 moze 3 sekundy a potem automatycznie otwiera dodam ze po pewnym czasie (w momencie zakupu wszystkie drzi byly otwarte) zamknely sie drzi tylne i boczne lewe od przestrzeni ladunkowej pozostaja mi otwarte jedynie boczne lewe. Drzwi od kabiny zamykam i otwieram recznie.
    Moje pytania:
    1 Czy mozna w jakis sposob otwozyc mechanicznie drzi przestrzeni ladunkowej bez uszkadzania zamkow- rozwiazanie chwilowe dla mnie dosc istotne.

    2 Od czego zaczac wyszukiwanie przyczyny by sprawna obsluga centralnego nie byla problemem moze ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem.
    Moze jakis schemat z opisem. Szperalem w necie i wyczytalem cos o sterowaniu zamkow plusem albo masa ale nie ma opisu jak to sprawdzic.

    Z gory dziekuje za pomoc
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 16856285
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27487
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Piterm85 napisał:
    1 Czy mozna w jakis sposob otwozyc mechanicznie drzi przestrzeni ladunkowej bez uszkadzania zamkow

    Wywalasz tapicerke i ręcznie otwierasz, tak tylne jak i boczne.

    Któryś z zamków masz uszkodzony.

    Odpinaj osobno zamki i sprawdzaj, masz ze środka blokadę która powinna uruchamiać centralny zamek , z tyłu masz wkładkę na kluczyk.

    Dodano po 49 [sekundy]:

    Jęsli nie chcesz tego badziewia fordowskiego to załóż BX60 ze sterowaniem bezpośrednim.
  • REKLAMA
  • #5 16860739
    Piterm85
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Dziekuje kolego

    W wolnej chwili podzialam

    Czy mozesz cos wiecej o tym BX60 rozumiem ze masz na mysli modul sterujacy? Wiem ze ten badziew fordoski zawsze sie psuje przerabialem to w mondeo i focusie.
    Chce troche uniknac grzebaninki i oszczedzic czasu

    DZieki pozdrawiam

    Dodano po 3 [minuty]:

    A ps nie mam wkladki w srodu od centranlego czyli nie moge zamknac auta bedac w srodku klopotliwe ale w moim modelu nie ma takiej opcji jezeli dobrze cie rozumiem.
  • #6 16860993
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27487
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Piterm85 napisał:
    A ps nie mam wkladki w srodu od centranlego czyli nie moge zamknac auta bedac w srodku


    Przecież masz transita VI , więc o czym piszesz?
REKLAMA