Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers czy przep造wowy ogrzewacz wody ?

folik 07 Aug 2005 12:37 39539 20
e-mierniki
    folik
    Level 2  
    witam wszystkich :))

remontuje sobie mieszkanko i zastanawiam sie nad sposobem ogrzewania wody.
    Pytalam w 2 sklapach co lepsze czy junkers czy elektryczny podgrzewacz wody i co sklep to inna opinia...

dlatego prosze Was o rade :)

napisze tylko jeszcze 瞠 potrzebne mi jest do obrzania wody na prosznic ( w 豉履ence ) i w kuchni do zlewozmywaka.

1. czy bede musiala kupi do zlewu i do prysznica osobne podgrzewacze?
    2. co wychodzi taniej - junkers czy podgrzewacz?
    3. czy podgrzewacz ogrzeje wode natychmiast, bo junkersowi to troszk zajmuje

z g鏎y dzi瘯uje za rade
  • e-mierniki
    Aleksander_01
    Level 41  
    folik wrote:
    witam wszystkich :))

1. czy bede musiala kupi do zlewu i do prysznica osobne podgrzewacze?
    2. co wychodzi taniej - junkers czy podgrzewacz?
    3. czy podgrzewacz ogrzeje wode natychmiast, bo junkersowi to troszk zajmuje

z g鏎y dzi瘯uje za rade

Witam.
    ad1.Nie, jednym podgrzewaczem "za豉twisz wszystko".
    ad2.Temat jak rzeka. Zakup junkersa jest dro窺zy, ale w d逝窺zej perspektywie jego u篡tkowanie wychodzi taniej (gaz ziemny jest i b璠zie najta雟zym medium). Podobnie jak z dieslami.
    Nast瘼na sprawa to estetyka: tu zdecydowanie wygrywa podgrzewacz, mo積a go umie軼i praktycznie gdzie si chce. Junkers natomiast to do嗆 du瞠 "pud這" na widoku.
    ad3.Natychmiast mo瞠 podgrza tylko je瞠li b璠zie zamontowany bezpo鈔ednio przy kranie. Je瞠li dalej to i tak musisz czeka a zimna woda sp造nie z rurek.
    Wybierz sama, ekonomia czy estetyka.
    Pozdrawiam
  • e-mierniki
    piter244
    Level 23  
    Witam. duzo zalezy od tego jakie instalacje posiadasz w domu.Jak chodzi o Junkersa to sprawa jest zasadniczo prosta.Musisz miec gaz w miejscu gdzie chcesz junkersa zainstalowac no i odprowadzenie wody od niego do prysznica i zlewu.Niestety moim zdaniem gaz jest niebezpieczniejszy niz prad i w wiekszosci dzis budowanych domow rezygnuje sie z niego.Do tego gaz wymaga co chwile kontroli kominiarskiej i gazowniczej.Natomias z przeplyw闚ka sprawa ma sie tak.Nagrzewa toto wode odrazu.Mozesz tez miec jedno urzadzenie na zlew i prysznic ale aby bylo ono wystarczajace musi byc sporej mocy, okolo 18kW. Taka moc wymaga doprowadzenia do miejsca gdzie bedzie ogrzewacz przeplywowy istalacji tr鎩fazowej na osobnym obwodzie i osobnych zabezpieczeniach z r霩nic闚ka.Za to nie ma potem klopot闚 z kominiarzem i gazownikami.Ze swojej strony polecam ogrzewanie elektryczne wody.Pozdrawiam.Napisz mi kiedys na PW jaka decyzja zapadla.
    folik
    Level 2  
    ok postanowione ;)) wybieram przep造wowy ogrzewacz wody :)) tylko teraz pozostaje kwestia jaki :P musze poprzeglada modele i firmy ;))
    hehe tak to jest jak baba bierze sie za remont :))
    lisec1
    Level 15  
    folik wrote:
    ok postanowione ;)) wybieram przep造wowy ogrzewacz wody :)) tylko teraz pozostaje kwestia jaki :P musze poprzeglada modele i firmy ;))
    hehe tak to jest jak baba bierze si za remont :))

Tylko pami皻aj 瞠 je瞠li podgrzewacz to 瞠by mia przynajmniej 18kW bo z mniejszego nie b璠ziesz zadowolona .
    pzdr.
    jotu22
    Level 20  
    niekoniecznie musi by 18kW
    je郵i ogrzewacz ma s逝篡 tylko do mycia naczy i prysznica to wystarczy jednofazowa przep造w闚ka o mocy 5 kW.
    Gdyby by豉 potrzeba nape軟iania np. wanny to wtedy zdecydowanie 3-faz闚ka. Problem z ogrzewaczami 3 fazowymi mo瞠 by taki 瞠 wymagaj one bardzo dobrej instalacji - dobre przewody 4-6 mm^2 i zabezpieczenie conajmniej po 25A na faz
    piter244
    Level 23  
    jotu22 wrote:
    je郵i ogrzewacz ma s逝篡 tylko do mycia naczy i prysznica to wystarczy jednofazowa przep造w闚ka o mocy 5 kW.
    Gdyby by豉 potrzeba nape軟iania np. wanny to wtedy zdecydowanie 3-faz闚ka. Problem z ogrzewaczami 3 fazowymi mo瞠 by taki 瞠 wymagaj one bardzo dobrej instalacji - dobre przewody 4-6 mm^2 i zabezpieczenie conajmniej po 25A na faz

mam 5kW w ubikacj do umywalki. wystarcza jak sie nieduzo wode odkreci.do prysznica nie wystarczylby.chyba zeby sie splukiwac godzine.
    lisec1
    Level 15  
    jotu22 wrote:

Na pewno nie by by zadowolony z podgrzewacza 5kW prysznic to by musia mie odkr璚ony tylko kurek czerwony i lecia豉 by z niego letnia woda nie daj B鏬 jak by kto w kuchni chcia umy naczynia a je瞠li chodzi o instalacje to jak remont to remont 陰cznie z instalacj ...
    Aleksander_01
    Level 41  
    lisec1 wrote:
    [

Na pewno nie by by zadowolony z podgrzewacza 5kW prysznic to by musia mie odkr璚ony tylko kurek czerwony i lecia豉 by z niego letnia woda nie daj B鏬 jak by kto w kuchni chcia umy naczynia a je瞠li chodzi o instalacje to jak remont to remont 陰cznie z instalacj ...[/quote]
    Witam.
    Z pierwsz cz窷ci odpowiedzi ca趾owicie si z Tob zgadzam. Natomiast w drugiej nie masz racji. Podgrzewacze 18 kW maj trzy grza趾i po陰czone w gwiazd i za陰czane sekwencyjnie w zale積o軼i od poboru wody oraz zadanej temperatury. Fakt jest taki 瞠 aby to chodzi這 d逝go i bezawaryjnie (przewody) nale篡 u篡 co najmniej 4 mm kwadrat.
    Pozdrawiam
    lisec1
    Level 15  
    Aleksander_01 wrote:
    lisec1 wrote:
    [

Na pewno nie by by zadowolony z podgrzewacza 5kW prysznic to by musia mie odkr璚ony tylko kurek czerwony i lecia豉 by z niego letnia woda nie daj B鏬 jak by kto w kuchni chcia umy naczynia a je瞠li chodzi o instalacje to jak remont to remont 陰cznie z instalacj ...
    Witam.
    Z pierwsz cz窷ci odpowiedzi ca趾owicie si z Tob zgadzam. Natomiast w drugiej nie masz racji. Podgrzewacze 18 kW maj trzy grza趾i po陰czone w gwiazd i za陰czane sekwencyjnie w zale積o軼i od poboru wody oraz zadanej temperatury. Fakt jest taki 瞠 aby to chodzi這 d逝go i bezawaryjnie (przewody) nale篡 u篡 co najmniej 4 mm kwadrat.
    Pozdrawiam

Witam
    Chyba mnie nie zrozumia貫 chodzi這 mi o to 瞠 jak kto robi remont to musi pomy郵e o nowej instalacji elektrycznej pod w/w podgrzewacz.
    pozdrawiam.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Witam.
    SORKI.
    Teraz to co innego. Rozmin瘭i鄉y si w tym my郵eniu.
    Pozdrawiam
    noman1
    Level 16  
    A mo瞠 zastan闚 si nad bojlerem, co prawda kloc ale instalacja elektr. zwyk豉 i mniej awaryjny od przep造w闚ki.
    Niekt鏎e 18 kW s tylko z nazwy i nie daj sobie rady z prysznicem i kranem na raz, je郵i ju to lepiej 25 kW, ale nie chcia豉 by widzie miernika pr康u, "rajd Polski" :D :D
    Bojler jest praktycznie nie wra磧iwy na ci郾ienie wody a przeplyw闚ka bez dobrago ci郾ienia nawet si nie w陰czy :|
    Ja wybra貫m bojler, wysz這 瞠 b璠zie taniej i w zakupie i w eksploatacji i jestem zadowolony
    folik
    Level 2  
    hmmm instalacje mam wymioion na nowa w CAΜ列I :))

a kupuje podgrzwacz 5,5 kW, bede mieszkala sama ( przynajmiej narazie :P) wiec na pewno nie bede korzystala ze zlewu i prysznica jednoczesnie ;)

a wnioskujac z wypowiedzi elektryk闚 i Waszych to 5,5 kW wystarczy zeby mie ciep豉 wode w prysznicu :)

ehhh przera瘸 mnie ten remont :( ale nie poddaje sie
    waldekel
    Level 28  
    Jeszcze jedna propozycja to bojler gazowy. Proste urz康zenie w budowie, ekonomiczne, a tam gdzie du穎 kamienia w wodzie wr璚z nieoceniony. Zero konserwacji (prawie) baterie dzia豉j bez zarzutu....
    Elektryka dobra je郵i ma si du穎 kasy i bezwzgl璠nie trzy fazy!
    folik
    Level 2  
    kurcze to juz sama nie wiem ;( dzi w pracy mi nagadali zeby lepiej zrobia sobie junkers na gaz, ehhh juz sama nie wiem :(
    waldekel
    Level 28  
    Je郵i jest gdzie powiesi to upieram si przy bolierze gazowym - najlepiej 80l. Znam opinie, 瞠 i 50 litrowy wystarcza
    Kamilj5
    Level 11  
    Pomy郵 o temperaturz wody wlotowej latem przep造w闚ka 5,5kw to mo瞠 i tak bo woda wlatuj帷a do podgrzewacza du穎 cieplejsza ale zim to przy tej mocy w徠pliwa sprawa bo podgrzewacz podniesie t瘼eratur o okre郵on liczb stopni. Sugerowa豚ym podgrzewacz wi瘯szej mocy
    jotu22
    Level 20  
    No c騜. Jak zawsze w takich dyskusjach ka盥y chwali to co zna. Ja u篡wam na codzie ogrzewacza przep造wowego 5,5kW i jestem zadowolony. Latem ustawiam na I zakres grzania a zim na II. I wcale nie jest tak 瞠 trzeba odkr璚a tylko ciep陰 wod. Folik - wyb鏎 nale篡 do ciebie.
    pozdrawiam
    JG
    konary
    Level 11  
    ja tak瞠 u篡wam przep造wowycza zimnej wody to lecia豚y ukrop ogrzewacz 5,5 kw i gdybym nie dopusz
    William Bonawentura
    Level 33  
    Czasem trzeba przypomnie sobie wzory z 7 klasy podstaw闚ki... 5,5kW to podgrzanie w ci庵u sekundy 40ml wody z temperatury 10 stopni do 40 (prysznic). Teraz wystarczy pu軼i sobie prysznic tak, by litr wody lecia przez 25 sekund i oceni, czy to ci wystarczy....
    ANDYW6
    Level 24  
    Mam pewn rad je郵i robisz remont to doprowad zasilanie 3fazowe.A wieszaj co chcesz, je郵i zmienisz zdanie mo瞠sz bez problemu zamontowa wi瘯szy bo ju masz dobre zasilanie.Ja osobi軼ie mam 18 kW i nie narzekam.Ju dla kilku klient闚 zmienia貫m z 5 , 7,5 kW na 18 lub 21kW.