Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieci pajęcze na kamerach monitoringu - zapobieganie

ignac80 20 Paź 2017 12:10 768 5
  • #1 20 Paź 2017 12:10
    ignac80
    Poziom 9  

Witam. Czy macie problem z pająkami, bo mnie strasznie denerwują. Robi pajęczynę, wchodzi w pole widzenia kamery, zostaje oświetlony diodami IR i nie widać nic poza tym pająkiem. Potrafi tak siedzieć całą noc i kamera bezużyteczna. Może to wina miejsca montażu pod okapem co im sprzyja. Kamery są na wysokości 7,5 m więc jest problem z ich czyszczeniem. Może by powiesić tam coś śmierdzącego aby ich odstraszało. Może w zimie będzie z nimi chociaż spokój.

0 5
  • #2 20 Paź 2017 13:11
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

ignac80 napisał:
    Witam. Czy macie problem z pająkami, bo mnie strasznie denerwują. Robi pajęczynę, wchodzi w pole widzenia kamery, zostaje oświetlony diodami IR i nie widać nic poza tym pająkiem. Potrafi tak siedzieć całą noc i kamera bezużyteczna. Może to wina miejsca montażu pod okapem co im sprzyja. Kamery są na wysokości 7,5 m więc jest problem z ich czyszczeniem. Może by powiesić tam coś śmierdzącego aby ich odstraszało. Może w zimie będzie z nimi chociaż spokój.

Tak wszyscy co mają kamery z diodami IR, mają te same problemy.

Czasami pomagają specjalne płyny na pająki itp. Oczywiście to jest tymczasowe rozwiązanie na 2-3 miesiące (jak na kamerę nie pada deszcz).
    1 miesiąc lub do pojawienia się pajęczyny - jak pada.

Ja korzystałem z substral - spryskaj całą kamerę, uchwyt itp -

0
  • #3 20 Paź 2017 18:21
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Dobrym środkiem na pająki i pajęczyny jest preparat o nazwie Vigonez. Występuje jako koncentrat i spray:

http://vigonez.com/sklep/kategoria/44/Owady/Do-zwalczania-pajakow-i-pajeczyn.html

Można go kupić również na alledrogo. Jak się sprawdzi w przypadku kamer nie wiem, nie testowałem.

Pozdrawiam.

0
  • #4 21 Paź 2017 23:22
    ignac80
    Poziom 9  

Witam. Dziękuję za informację, kupię i spróbuję popryskać. Kamery są pod dachem to może będzie działał.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 27 Wrz 2018 13:01
    Krissaa
    Poziom 2  

I jak próbowaliście ten środek na pajaki?

0
  • #6 27 Wrz 2018 13:16
    alster1
    Poziom 27  

Krissaa napisał:
    I jak próbowaliście ten środek na pajaki?

Tak, Vigonez działa około 2- 3 miesiące. Spryskuję kamerę, uchwyt i okolice kamery.

0