Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv, analogowa - TV znajduje kanały analogowe a nie cyfrowe.

amadeusz999 24 Paź 2017 11:02 858 7
  • #1 24 Paź 2017 11:02
    amadeusz999
    Poziom 8  

Witam,
    przeprowadziłem się do nowego mieszkania, podpinam tv do gniazdka "tv".
    Skanuje programy cyfrowe - nie znajduje nic. Skanuje analog - znalazło większość tych, które chciałem, prócz eskiTV. Tak samo gdy podłącze kabel do gniazda SAT.
    Myślałem, że TV analogowa jest już wyłączona. Jak to działa? Ktoś wie.

0 7
  • #2 24 Paź 2017 11:08
    spinacz
    Poziom 38  

Dowiedz się od administracji jaka sieć kablowa dostarcza sygnał i wszystko będziesz wiedział.

0
  • #3 24 Paź 2017 11:08
    meaverick
    Poziom 19  

Pierwsze pytanie czy sieć czy to gniazdo jest udostępnione przez operatora czy antena zewnętrzna, drugie skanuj cyfre i analog może tu tkwi błąd.

0
  • #4 24 Paź 2017 11:09
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Rozumiem że podpiąłeś się do gniazdka, które jest podłączone do instalacji zbiorczej, nie masz swojej anteny DVB-T. Czy tak?

0
  • #5 24 Paź 2017 11:49
    amadeusz999
    Poziom 8  

Vytautas_YT napisał:
    Rozumiem że podpiąłeś się do gniazdka, które jest podłączone do instalacji zbiorczej, nie masz swojej anteny DVB-T. Czy tak?
    tak, nie mam swojej anteny. Podpiałem się do gniazdka, nie wiem do czego ono prowadzi.

Dodano po 1 [minuty]:

meaverick napisał:
    Pierwsze pytanie czy sieć czy to gniazdo jest udostępnione przez operatora czy antena zewnętrzna, drugie skanuj cyfre i analog może tu tkwi błąd.
    zeskanowałem cyfre i analog. Nadal znajduje tylko analogii.

0
  • #6 24 Paź 2017 12:05
    michalek1988
    Poziom 21  

amadeusz999 napisał:
    zeskanowałem cyfre i analog. Nadal znajduje tylko analogii.

Dowiedz się od zarządcy albo sąsiadów czy jest dostępna cyfrówka, czy to wymaga jakiegoś dodatkowego dekodera.

0
  • #7 24 Paź 2017 12:56
    Olek II
    Moderator

Prawdopodobnie są to programy pakietu socjalnego pozostawione dla mieszkańców posiadających stare odbiorniki telewizyjne, by mieli za co płacić abonament RTV. :D
    Tak jak koledzy wyżej pisali, kontakt z administracją.

0
  • #8 25 Paź 2017 18:36
    irekr
    Moderator

Ja dodam, ze niektóre kablówki transferuja sygnał DVB-T do DVB-C i umieszczają te programy w hiperbandzie (kanały S). Jeżeli do tego odbiornik nie jest wyposażony w tuner DVB-C lub nie ma samoczynnego przełączania to odbiornik "nie zauważy" sygnału.

0
  Szukaj w 5mln produktów