Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EB2.8TPSKDPOSRL - Schemat sensorowego panelu sterującego

cobaltus 30 Paź 2017 23:46 1536 7
  • #1 30 Paź 2017 23:46
    cobaltus
    Poziom 9  

Witam
    W moim piekarniku płyta sterująca została częściowo zniszczona przez spływające płyny z płyty grzejnej, po blacie do piekarnika. Widać to na załączonych fotkach. Wyczyściłem co się dało i zalakierowałem płytę. Niestety było to już trochę za późno dla niej i lewa połowa sensorów w ogóle nie działa.

Chciałbym podjąć próbę naprawy poprzez odtworzenie skorodowanych ścieżek, ale do tego potrzebuję schemat. Czy może ktoś się podzieli - z góry dziękuję! Ew. może ktoś ma sprawną płytę do sprzedania?
    Pozdrawiam
    SB
    Amica EB2.8TPSKDPOSRL - Schemat sensorowego panelu sterującegoAmica EB2.8TPSKDPOSRL - Schemat sensorowego panelu sterującegoAmica EB2.8TPSKDPOSRL - Schemat sensorowego panelu sterującego

0 7
  • #2 31 Paź 2017 11:36
    tgo1
    Poziom 12  

Jeśli polakierowałeś to ciężko będzie pomierzyć przerwy. Sprawdź miernikiem tulejki pomiędzy górną i dolną stroną płytki oraz zdemontuj plastikowe osłonki ,, sensorów,,
    wymocz je i dokładnie wyszoruj powierzchnię pod nimi. Do dokładnego wyczyszczenia
    wewnętrzna strona szyby nad sensorami. Szukałem podobną płytę w zeszłym roku
    ale bezskutecznie. Czyszczenie pomogło.

0
  • #3 31 Paź 2017 19:24
    skryn
    Admin grupy AGD

tgo1 napisał:
    Jeśli polakierowałeś to ciężko będzie pomierzyć przerwy. Sprawdź miernikiem tulejki pomiędzy górną i dolną stroną płytki oraz zdemontuj plastikowe osłonki ,, sensorów,,
    wymocz je i dokładnie wyszoruj powierzchnię pod nimi. Do dokładnego wyczyszczenia
    wewnętrzna strona szyby nad sensorami. Szukałem podobną płytę w zeszłym roku
    ale bezskutecznie. Czyszczenie pomogło.

Ta płyta jest "pozamiatana".
    Czyszczenie sensorów pomaga tylko na niezalanej płycie.
    Tu jest "pozamiatane" i nic jej nie wskrzesi.
    Moduł do wymiany.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lis 2017 17:13
    Pawel1812
    Poziom 26  

Moduł 8048146 w promocyjnej cenie 1028 zł netto. Jest to bardzo trudny druk do naprawy, drobny - trzeba naprawdę posprawdzać każdą przelotkę, także te pod układami scalonymi. Z uwagi na ilość przelotek jest niezwykle trudny do analizy. Sokoli wzrok, cierpliwość, albo nowy piekarnik pod choinkę.
    Ja się poddałem po zalaniu a piekarnik czeka na swój dzień już kilka lat.
    Schematu modułu nikt nie ma, nawet serwis autoryzowany.

0
  • #5 13 Lis 2017 23:39
    cobaltus
    Poziom 9  

Dzięki za Waszą reakcję.
    Moduł znalazłem też tutaj https://north.pl/karta/modul-obslugi-do-piekarnika-amica-eb-2003,H27-QP-CLMV-YY1.html,, ale cena jest bez sensu do kosztów nowego piekarnika. Moje poszukiwania nic nie dały również. Myślę sobie, że jest to nieco żenujące, że Amica to taki Frankenstein montowany z przypadkowych chińskich części do których nie ma żadnej dokumentacji. Jak dla mnie to doświadczenie, aby unikać takich producentów.

0
  • #6 17 Lis 2017 11:58
    h jaworski
    Specjalista AGD

cobaltus napisał:
    Myślę sobie, że jest to nieco żenujące, że Amica to taki Frankenstein montowany z przypadkowych chińskich części do których nie ma żadnej dokumentacji.

Kolego a do jakiego teraz sprzętu masz dokładną dokumentację myślisz że do Boscha czy czegoś innego jest to jesteś w głębokim błędzie każdy sprzęt ma tak samo i cena modułów też jest podobna albo i wyższa .

0
  • #7 17 Lis 2017 16:38
    cobaltus
    Poziom 9  

Być może że innymi jest podobnie. Manty też nie kupuję z zasady. Ta sama liga.

0
  • #8 17 Lis 2017 18:54
    skryn
    Admin grupy AGD

cobaltus napisał:
    Myślę sobie, że jest to nieco żenujące, że Amica to taki Frankenstein montowany z przypadkowych chińskich części do których nie ma żadnej dokumentacji. Jak dla mnie to doświadczenie, aby unikać takich producentów.

cobaltus napisał:
    Być może że innymi jest podobnie. Manty też nie kupuję z zasady. Ta sama liga.

Wiesz, kiedyś był kawał o durszlaku, co niewidomy miał czytać napisane słowa zawarte na nim.
    I doszedł do konsensusu:
    "Głupszych durnot nie czytałem".
    Jeżeli uważasz, że ten panel sterowania robił chińczyk, czy inny przedstawiciel manty, to gratuluje samopoczucia w obecnej rzeczywistości... :)

PS. Celowo "chińczyk" i "manta" z małej litery.
    Z szacunku do firmy Amica.

mstasik

0
  Szukaj w 5mln produktów