Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone zdjęcia po przeniesieniu z telefonu na kartę SD

Gwizdek 03 Lis 2017 08:28 510 10
  • #1 03 Lis 2017 08:28
    Gwizdek
    Poziom 14  

Witajcie,

przeniosłem folder ze zdjęciami z pamięci telefonu (Samsung S8) na kartę pamięci (Sandisk Ultra 32GB class 10). Operacja zakończyła się bezbłędnie, natomiast zdjęć na karcie nie mogę wyświetlić - jest ikona wykrzyknika.
    - Nie można ich również wyświetlić wkładając kartę SD do komputera.
    - Również po przeniesieniu plików na komputer system windows ich nie wyświetla.
    - Poza tym "uszkodzonym" folderem karta SD działa poprawnie, scandisc, naprawa błędów nie przyniosła poprawy.
    - Pliki mają prawidłowy rozmiar, jednak się nie otwierają.

Dwa z nich dołączam do posta. Czy jest szansa na odzyskanie tych zdjęć?
    Proszę o pomoc :|

Pozdrawiam
    Robert

• Pomocny post
    #2 03 Lis 2017 08:37
    Robert B
    Poziom 43  

Gwizdek napisał:
    Operacja zakończyła się bezbłędnie

Tak ci się tylko wydaje.
    To nie są pliki obrazów i z nich nic nie odzyskasz.
    Uszkodzone zdjęcia po przeniesieniu z telefonu na kartę SD
    Zapamiętaj na przyszłość, że pliki się kopiuje a nie przenosi a po sprawdzeniu czytelności dopiero kasuje z nośnika źródłowego.

• #3 03 Lis 2017 10:08
    Gwizdek
    Poziom 14  

Fatalnie :cry:

A powiedz mi jeszcze, są Ci znane możliwości odzyskania ich wprost z pamięci telefonu? staram się od tego czasu nic nie zapisywać w jego pamięci.
    Zdjęcia te to pamiątka rodzinna i jestem skłonny zainwestować w odzyskanie tych plików.

• #4 03 Lis 2017 12:06
    Robert B
    Poziom 43  

Gwizdek napisał:
    staram się od tego czasu nic nie zapisywać w jego pamięci.

Po pierwsze żadne "staram się", tylko masz nie używać telefonu i wyłączyć go, bo cokolwiek z nim robisz, zmniejsza szanse na odzysk danych.
    Po drugie Link

• #5 03 Lis 2017 14:58
    czyt
    Poziom 13  

Spróbuj zrobić operację odwrotną: skopiować pliki z karty do telefonu. Telefon powinien wyświetlić, choć gwarancji nie ma.

Prawdopodobnie są zaszyfrowane, algorytmem telefonu, by ci nie przyszło do głowy, że jesteś właścicielem tych zdjęć. Wiara w odzyskiwaczy danych, dobra jest dla mających za dużo kasy.
    Do tej pory Sony (Ericcson) i monopolista jeden i drugi, celował w wkurzaniu userów. Widać Samsung dołączył.
    Masz tam , zapewne soft od samsunga na PC, może to otworzy.

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• #6 03 Lis 2017 16:35
    Gwizdek
    Poziom 14  

Cytat:
    Spróbuj zrobić operację odwrotną: skopiować pliki z karty do telefonu. Telefon powinien wyświetlić, choć gwarancji nie ma.

Dzięki za głos,

pomysł ciekawy, tylko jeśli nie przyniesie pozytywnego skutku to zapisując taką masę zdjęć w pamięci telefonu zmniejszę szansę na odzyskanie danych przez laboratorium :|
    Hmmm... chyba, że przetestuję na 1-2 sztukach...

• #7 03 Lis 2017 16:38
    Robert B
    Poziom 43  

Gwizdek napisał:
    pomysł ciekawy

Pomysł idiotyczny, bo
    Gwizdek napisał:
    zmniejszę szansę na odzyskanie danych przez laboratorium

Gwizdek napisał:
    chyba, że przetestuję na 1-2 sztukach...

A w telefonie stracisz ich więcej, bo nie wiadomo w których komórkach pamięci OS telefonu przeprowadzi zapis.

• #8 03 Lis 2017 16:48
    Gwizdek
    Poziom 14  

Dobra, przekonałem się.
    Skopiowałem 2 zdjęcia, telefon ich nie odczytuje.
    Zgłoszę się do jakiegoś laba.

Póki co dziękuję za dyskusję, temat pozostawię jeszcze otwarty gdyby ktoś chciał zabrać jeszcze głos.

Pozdrawiam!

• #9 03 Lis 2017 17:36
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Co kolega zgłosi do laba? Ze skopiowanych zdjęć nic nie jest do odzyskania, tylko ewentualnie z telefonu. I nie uruchamiaj go więcej.

• Pomocny post
    #10 04 Lis 2017 22:19
    bodziot
    Poziom 17  

Sprawdź czy nie masz kopii na google zdjęcia

• #11 06 Lis 2017 16:50
    Gwizdek
    Poziom 14  

bodziot napisał:
    Sprawdź czy nie masz kopii na google zdjęcia

Hej,

to aż niewiarygodne, ale zdjęcia faktycznie znalazły się na koncie Google!
    W ogóle nie pomyślałem o tym, że tam odkłada mi się kopia zapasowa. Dzięki bardzo bodziot! :D (podaj proszę adres na PW, wyślę jakąś buteleczkę :))

Do laba się nie udałem, bo tak jak wspomniał mati211p z karty odzyskanie było nie możliwe, natomiast z telefonu wydało mi się to już też mało prawdopodobne ze względu na to, że telefon był używany przez kilka dni od wystąpienia tego problemu. Tak więc temat już odpuściłem... a tu taka miła niespodzianka :)

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.
    Temat zamykam.

Pozdrawiam
    Robert

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo