Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-T Globo STB T90 lite , jaki wpisać kod do uniwersalnego pilota

13 Lis 2017 20:22 8208 3
  • Poziom 12  
    Witam .

Kupiłem " UNIWERSALNY PILOT MULTIMEDIALNY 4629# " i chciałem nim zastąpić oryginalny pilot ponieważ zakończył swój żywot ( popękana płyta główna) do Tunera DVB-T Globo STB T90 lite.

W instrukcji tego pilota znajduje się Taka marka jak Globo i występują tam takie kody 2273 1626 1429 1334 2026 i 0740 , ale niestety na żadnym tuner ani drgnie.

Metoda wyszukiwania wypróbowana po naciśnięciu przycisku 250 razy wyczerpałem swoją cierpliwość.

proszę o jakieś porady.
  • Poziom 32  
    Proszę wypróbować kody od tunera DVB_T KORR, KORR HD128 wygląda tak samo jak Globo STB T90 lite.
  • Poziom 12  
    Znalazłem w internecie lepszą instrukcję od tej załączonej z moim pilotem :D
    Instrukcja obsługi "PILOT UNIWERSALNY 4629# "

Automatyczne wyszukiwanie

1. Upewnij się, że twoje urządzenie jest włączone (nie jest w stanie czuwania).
    2. Skieruj pilot w stronę urządzenia, naciśnij i przytrzymaj przez około 3 sekundy jednocześnie przycisk z rodzajem urządzenia które chcesz obsługiwać (TV, DVB-T, DVD, itp.) wraz z przyciskiem ”OK”. Na pilocie powinna zacząć migać czerwona dioda – oznacza to że pilot wysyła do urządzenia sygnał wyłączenia (Power OFF) w jednosekundowych odstępach.
    3. W momencie gdy urządzenie się wyłączy, oznacza to że pilot znalazł właściwy kod dla obsługiwanego urządzenia. Należy wtedy nacisnąć przycisk POWER w celu zapisania konfiguracji.
    4. Następnie należy sprawdzić czy pozostałe funkcje pilota działają poprawnie (głośność, przełączanie kanałów, itp.). Jeśli funkcje te działają poprawnie – oznacza to odnalezienie prawidłowego kodu dla posiadanego urządzenia. Jeśli któraś z funkcji pilota działa nieprawidłowo – należy powtórzyć procedurę w punktach 1 – 3.

Pierwszy automatyczny kod z brzegu zadziałał :D
  • Poziom 9  
    Też miałem problem z zaprogramowaniem i odkryłem, że inicjowanie programowania i zapisywanie sparowania urządzeń należy zrobić przyciskając odpowiednie przyciski przez 1-2 sekundy a "POWER" przez 0,5 sekundy