Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E60 525i 2006 - Radio pobiera 7A, iDrive - czarny ekran

K_o_N_z_I 15 Lis 2017 15:26 2004 6
  • #1 15 Lis 2017 15:26
    K_o_N_z_I
    Poziom 17  

Witam wszystkich,

auto kupione tydzień temu, poprzedni właściciel wyjął bezpiecznik odpowiadający za radio (F34 z konsoli bezpieczników w schowku pasażera), ponieważ radio pobierało prąd cały czas mimo wyłączenia zapłonu. Poza działającym podświetleniem radia oraz jego wentylator., nie można korzystać z radia oraz nawigacji.

Pomierzyłem aktualny pobór prądu przez radio i jest to 7A. Wszystkie inne bezpieczniki (zarówno w schowku pasażera jak i przy akumulatorze) pomierzone, wszystkie sprawne. Ze wstępnych poszukiwań rozwiązania, jako winowajcę typuję płytę główna CCC.

Czy jest coś, co powinienem sprawdzić przed wyjęciem modułu i podjęciem próby naprawy płyty głównej.
    Czy konieczne jest programowanie? Jeśli tak, to jakiego interfejsu oraz programu użyć? Posiadam interfejs na RS232, INPA, NCS i DIS.

Zamierzam sam podjąć się naprawy, serwis na miejscu (Australia) życzy sobie za usługę naprawy 3000 zł, kupno używki z Polski odapa, ze względu na znaczny koszt wysyłki.

Liczę na Waszą pomoc.

BMW E60 525i 2006 - Radio pobiera 7A, iDrive - czarny ekranBMW E60 525i 2006 - Radio pobiera 7A, iDrive - czarny ekranBMW E60 525i 2006 - Radio pobiera 7A, iDrive - czarny ekran

0 6
  • #2 15 Lis 2017 19:05
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

K_o_N_z_I napisał:
    kupno używki z Polski odapa, ze względu na znaczny koszt wysyłki.

1600 zł radio + 120 wysyłka.

0
  • #4 15 Lis 2017 19:20
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Całość ok 10kPLN.

Nie przesadzaj - chyba, że masz na myśli nowe.

1
  • #5 16 Lis 2017 02:43
    K_o_N_z_I
    Poziom 17  

Zrezygnowałem z zabawy w wysyłkę - zbyt duże ryzyko a i finalnie to droga zabawa.

Chciałbym naprawić to samemu. Skoro ktoś to robi, to dlaczego z waszą pomocą miałbym tego nie zrobić.

Mam dostęp do BGA oraz x-ray. Pracowałem przy płytach głównych od laptopów swego czasu w Polsce i mam doświadczenie.

Jeśli macie dostęp do serwisówek bądź jesteście w stanie napisać, co należy sprawdzać w takim przypadku i jakich sygnałów miałbym się spodziewać to byłoby bardzo pomocne.

0
  • #6 17 Lis 2017 06:05
    K_o_N_z_I
    Poziom 17  

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.

4
  Szukaj w 5mln produktów