Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa centralny zamek bo - Mercedes Wito 638 zamek bocznych drzwi

18 Lis 2017 02:56 1815 3
 • Poziom 12  
  Witam wszystkich
  Mam taki problem Nie działa centralny zamek bocznych drzwi
  Myślę że bym sobie jakoś poradził z problemem ale nie znam zasady działania. Wykręcałem zamek ten gdzie znajduje się klamka. Wychodzi 3 wtyczki dwie idą do zamka przedniego a jedna do zamka tylnego. Od słucka jest 2 blaszki które łączą się z bolcami w drzwiach na górnej blaszce prąd dochodzi ale nie jestem pewien czy powinien dochodzić do dolnej blaszki gdzie prądu nie ma i czy powinien być.? Jeśli zamienię kable i podłączę kabel z górnej blaszki do dolnej to zamek się zamyka ale nie otwiera a jeśli podłączę odwrotnie tak jak było oryginalnie to nie zamyka ani nie otwiera, nie mam pojęcia jaka rolę spełnia kabel który idzie do tylnego zamka drzwi tam nie rozbierałem i raczej tam nie ma siłownika. Zamek jedynie otwiera z zamyka kable z górnej blaszki jedynie podłączając odwrotnie kable podłączając prąd z akumulatora ( Plus do plusa i minus do minusa ) ( plus do minusa minus do plusa ) ale z pilota nie działa.
  Jeśli ktoś się orientuje w tej sprawie to proszę o pomoc.
  Poz
 • Spec od Mercedesów
  Na forum jest schemat zamka - do Vito i Sprintera. Pewnie coś ci wyjaśni. Wszystkie zamki (oprócz wlewu paliwa) mają po dwa mikroswitche - jeden sprawdza czy drzwi są zamknięte, a drugi czy zamek jest zablokowany. W drzwiach przesuwnych po latach pojawia się problem z kontaktem na blaszkach stykowych. Nie, nie chodzi o zanieczyszczenie. Po prostu drzwi opadają wskutek zużycia rolek i kontakty nie trafiają na siebie.
 • Poziom 12  
  Ok dzięki za info jeśli chodzi o drzwi to raczej nie opadły ale sprawdzę i się upewnię wyciągnąłem zamek podłączyłem do prądu siłownik zamyka ale nie otwiera ale sprawdzę shemat
  Dzięki
 • Poziom 12  
  Nie mogę znaleźć schematu do zamka Vito. I z tego powodu chce tylko zapytać są 2 blaszki w których przechodzi prąd do drzwi na górnej blaszce prąd dochodzi przy
  zamykaniu drzwi pilotem i przy otwieraniu drzwi na dolnej blaszce brak prądu . Wygląda na to że za zamykanie i otwieranie odpowiada górna blaszka chcę tylko wiedzieć jaką rolę spełnia dolna blaszka czy powinien być tam prąd wydaje mi się że nie ponieważ z dolnej blaszki idą 3 kable do mikroswitcha wysyłam zajęcie jak to wygląda on zamyka i otwiera ale jest nie sprawny mimo tego nie rozumiem jak działa zamek ponieważ silniczek kręci się tylko w jedną stronę a powinien chodzić w prawo i lewo aby otworzyć i zamknąć.
  Jeśli ktoś się orientuje jak to działa to proszę o informację.
  Poz
  Nie działa centralny zamek bo - Mercedes Wito 638 zamek bocznych drzwi