Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa centralny zamek bo - Mercedes Wito 638 zamek bocznych drzwi

18 Nov 2017 02:56 2973 7
 • Level 11  
  Witam wszystkich
  Mam taki problem Nie działa centralny zamek bocznych drzwi
  Myślę że bym sobie jakoś poradził z problemem ale nie znam zasady działania. Wykręcałem zamek ten gdzie znajduje się klamka. Wychodzi 3 wtyczki dwie idą do zamka przedniego a jedna do zamka tylnego. Od słucka jest 2 blaszki które łączą się z bolcami w drzwiach na górnej blaszce prąd dochodzi ale nie jestem pewien czy powinien dochodzić do dolnej blaszki gdzie prądu nie ma i czy powinien być.? Jeśli zamienię kable i podłączę kabel z górnej blaszki do dolnej to zamek się zamyka ale nie otwiera a jeśli podłączę odwrotnie tak jak było oryginalnie to nie zamyka ani nie otwiera, nie mam pojęcia jaka rolę spełnia kabel który idzie do tylnego zamka drzwi tam nie rozbierałem i raczej tam nie ma siłownika. Zamek jedynie otwiera z zamyka kable z górnej blaszki jedynie podłączając odwrotnie kable podłączając prąd z akumulatora ( Plus do plusa i minus do minusa ) ( plus do minusa minus do plusa ) ale z pilota nie działa.
  Jeśli ktoś się orientuje w tej sprawie to proszę o pomoc.
  Poz
 • Mercedes specialist
  Na forum jest schemat zamka - do Vito i Sprintera. Pewnie coś ci wyjaśni. Wszystkie zamki (oprócz wlewu paliwa) mają po dwa mikroswitche - jeden sprawdza czy drzwi są zamknięte, a drugi czy zamek jest zablokowany. W drzwiach przesuwnych po latach pojawia się problem z kontaktem na blaszkach stykowych. Nie, nie chodzi o zanieczyszczenie. Po prostu drzwi opadają wskutek zużycia rolek i kontakty nie trafiają na siebie.
 • Level 11  
  Ok dzięki za info jeśli chodzi o drzwi to raczej nie opadły ale sprawdzę i się upewnię wyciągnąłem zamek podłączyłem do prądu siłownik zamyka ale nie otwiera ale sprawdzę shemat
  Dzięki
 • Level 11  
  Nie mogę znaleźć schematu do zamka Vito. I z tego powodu chce tylko zapytać są 2 blaszki w których przechodzi prąd do drzwi na górnej blaszce prąd dochodzi przy
  zamykaniu drzwi pilotem i przy otwieraniu drzwi na dolnej blaszce brak prądu . Wygląda na to że za zamykanie i otwieranie odpowiada górna blaszka chcę tylko wiedzieć jaką rolę spełnia dolna blaszka czy powinien być tam prąd wydaje mi się że nie ponieważ z dolnej blaszki idą 3 kable do mikroswitcha wysyłam zajęcie jak to wygląda on zamyka i otwiera ale jest nie sprawny mimo tego nie rozumiem jak działa zamek ponieważ silniczek kręci się tylko w jedną stronę a powinien chodzić w prawo i lewo aby otworzyć i zamknąć.
  Jeśli ktoś się orientuje jak to działa to proszę o informację.
  Poz
  Nie działa centralny zamek bo - Mercedes Wito 638 zamek bocznych drzwi
 • Level 12  
  nikt nie pomoże ? mam sprintera i zamek nie dział w bocznych drzwiach po malowaniu pomieszali kable
 • Level 12  
  spoko po co te wykrzykniki ;-) 2002 rok 316 cdi
 • Mercedes specialist
  Wykrzykniki są po to, że już od ery dinozaurów trąbi się na forum o dane auta. Ale ludki i tak mają to w de.
  I tak poza tym, to zdanie zaczyna się od wielkiej litery i kończy kropką. To też masz w de.
  Tu masz link do schematu który wystarczyłoby poszukać. Też masz to w de.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14854622#14854622
  Schemat jest do Vito, ale ówczesny Sprinter miał ten sam zamek.