Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca Bill 40 nie domyka się

ara_01 19 Nov 2017 21:34 1941 4
 • #1
  ara_01
  Level 7  
  Witam,
  Posiadam bramę dwuskrzydłową, waga jakieś 140 kg, długość 270cm. Na wyłączonej blokadzie brama chodzi leciutko.
  Zamontowałem siłowniki Beninca Bill 40 z centralą HEADY. Zamontowane wg wzoru z instrukcji obsługi 170/170/899. czasy opóźniania obydwóch siłowników wyzerowałem.
  Niestety mam problem z zamykaniem i nieraz z otwieraniem. Otóż skrzydła albo jedno z nich nie domyka się za pierwszym razem. Dopiero domykają się za trzecim albo czwartym razem.
  Za pierwszym razem staje na 1/4 domykania, następnym razem bliżej i bliżej.
  Niestety czasu pracy nie mogę wydłużyć, ponieważ nie zadziała spowolnienie( za późno się włączy) i brama wali w ograniczniki bez spowolnienia.
  Czy jest możliwość jakiegoś wyregulowania siłowników? Wiem, że jest opcja PN1 oraz PN2, której nie dotykałem, ale nie wiem czy mogę tutaj kombinować.
  Czy ktoś mógłby mi pomóc. Trochę męczące jest otwieranie i zamykanie po 4 razy.
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Możesz się dotknąć (nawet wskazane) i ustawić moment wstępnie na 70. Jeśli będzie ok - nieco zmniejsz i skontroluj (wg przepisów na wąskiej szczelinie do 0,5 m czyli na zwolnieniach siła nacisku skrzyda - 400N, na szerokiej - powyżej 0,5 m - 1400 N ale jeśli nie masz dynamometru - organoleptycznie - użyj "czuja" tzn przytrzymaj) siłę pchania skrzydeł.
  Podobnie - jeśli coś podobnego by się działo w fazie zwolnienia, możesz skorygować PS1 i PS2.

  PS. Jak będzie OK - przywróć opóźnienie między skrzydłami na zamykaniu (tdNc) - wystarczą fabryczne 3 sekundy - przy wyłączonym opóźnieniu i jednoczesnym zamykaniu obu skrzydeł pomimo zwolnień z bramy może wyjść niezła gilotyna.
 • #3
  ara_01
  Level 7  
  Bajka:) Dzięki wielkie PN1, PN2 ustawione na 60, Czas pracy na 23s. Opóźnienie też ustawione z powrotem na oryginał. Jeszcze mam wrażenie, że spowolnienie z szybkiego na wolny za bardzo wali. Tzn za szybkie jest zwolnienie. Czy zmniejszenie z 70(fabrycznie) na jakieś 50 może pomóc, żeby to spowolnienie było delikatniejsze?
 • Helpful post
  #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Racze nic nie da. Prędkość obrotowa silników podczas spowolnienia (jak i prędkość obrotowa podczas normalnej pracy) jest zafiksowana konstrukcją silnika i częstotliwością sieci - aby było widać różnicę w prędkości - musiałbyś ustawić siłę na spowolnieniach na granicy uciągu - i znowu zaczęłyby się schody w braku powtarzalności.
  Ze starych sposobów - na odboju i felcu drugiego skrzydła naklej kawałki gumki - poprawa znaczna...
 • #5
  ara_01
  Level 7  
  Dzięki wielkie. Pozdrawiam