Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Supremo 13z013 ekspres - części do elektrozaworu

26 Lis 2017 19:37 1800 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zacznę od tego, że zakupiłem taki sam ekspres na części tj Zelmer Supremo 13z013 myśląc, że w moim uszkodzeniu uległa płytka z PICiem... jak się okazało jest sprawna, natomiast uszkodzony był elektrozawór. Z dwóch ekspresów jeden już działa. Teraz chciałbym skompletować drugi. Zakup całego elektrozaworu to zbyt długi koszt. W związku z tym mam pytanie. Zdemontowałem całość i czy ktoś wie, gdzie mogę nabyć mosiężny pęknięty/ukręcony element?
    Zelmer Supremo 13z013 ekspres - części do elektrozaworu Zelmer Supremo 13z013 ekspres - części do elektrozaworu Zelmer Supremo 13z013 ekspres - części do elektrozaworu Zelmer Supremo 13z013 ekspres - części do elektrozaworu

Drugim elementem jest przepływomierz, który już zamówiłem na Ali ...dokładnie Tutaj
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Specjalista AGD
    Oczywiście że wiemy - niestety nigdzie tego nie kupisz..
    Elektrozawory w tego typu ekspresach występują tylko jako całość .
    Te elektrozawory to totalna porażka, jeśli chcesz to wymienić to dwie złączki koniecznie nowe musisz do niego założyć.
    Ale i tak niebawem zacznie cieknac i zaleje płytkę elektroniczna ;)

Sensownie i taniej jest kupić elektrozawor v3 od delonghi.
    Idealnie pasuje tylko trzeba go sensownie przymocowac.
  • Poziom 10  
    ogarnalem temat. Kupilem uzywany za grosze... przy plastikowych elementach zastosowalem nowe gumowe uszczelki...w miejsu w ktorym zaworek jest zamontowany do obudowy to dalem po uszczelce z kazdej strony blachy. Plytke zalalem goracym klejem :) Narazie smiga :)
  • Poziom 14  
    Podpinam sie do tematu bo walcze z tym expresem drugi tydzien. Wymienilem pompe na czerwona i ciagnie wode. Przeplywomierz rozebralem i wyczyscilem. Test "na przedmuchanie" przeszedl. Nie wiem czy mozliwe jest ze nie dziala mimo ze sie swobodnie obraca? Wymienilem uszczelki przy elektrozaworze.bo ciekly dramatycznie... Wprost na pcb. Zlozylem wszystko. Pompa chodzi, zawor dostaje 230V ale express pracuje kilka sekund i sie wylacza. Grzalki pracuja. Woda z dyszy leci ale tylko kilka sekund. Dodatkowo troche wody zbiera sie w tacce- tak ma byc? Co obstawiacie? Zablokowany elektrozawor? Co jeszcze sprawdzic?
  • Poziom 10  
    ja przepływomierz też wyczyściłem... jednak tylko wymiana magnesiku pomogła (też wyłączał się po paru sec) - bolączka to tylko te dwie rzeczy - elektrozawór oraz przepływomierz (ew uszczelka przy kolbie). Aktualnie czekam na drugi przepływomierz z aliexpress :) ... bo 2 expres który brałem na częsci też ogranę :)

skąd jestes?
  • Poziom 14  
    Z Jaworzna. U mnie też pompa szwankowała. Zrobię test czy przepływomierz generuje impulsy. Magnesik wymieniłeś od dawcy? Czy w tacy powinna zbierać się niewielka ilość wody? Mocowanie tego elektrozaworu to jakieś nieporozumienie, jak blaszka mocująca może być umieszczona pomiędzy zaworem a rurką ze złączem i uszczelką... bez dodatkowego uszczelnienia to niema prawa nie przeciekać...

Dodano po 13 [godziny] 21 [minuty]:

Dobra - express naprawiony. Oprócz pompy uszkodzony był jednak przepływomierz. Więc to że się swobodnie obraca nie gwarantuje że działa.
    Ja nie zamawiałem nowego tylko rozebrałem stary. Usunąłem stary magnes i za 70 groszy kupiłem nowy, neodymowy taki który wejdzie w miejsce starego :) . Został przez mnie wklejony i zabezpieczony na zewnątrz lakierem bezbarwnym i sprzęt odpalił. Dodatkowo uszczelniłem połączenia elektrozaworu i wężyków przy nim. Wymieniłem też elektrolit w zasilaczu. Zamieszam fotki - gdzie jest przepływomierz, który elektrolit wymieniłem w zasilaczu oraz miejsce dodatkowego uszczelnienia elektrozaworu.
  • Poziom 10  
    gratki :)

ja elektrozawór z oby dwoch stron blachy obłozylem czarnymi gumowymi uszczelkami :)

tez przy swoim wymieniałem magnesik na neodymowy :)

(ja z Kato)
  • Poziom 5  
    Witam, czy ktoś się może orientuje gdzie można kupić taki elektrozawór?
  • Poziom 14  
    Można taki zawór dostać w sklepach z częściami do AGD. Jak nie będą mieć to sprowadzą. Problemem jest cena coś chyba w granicach 150-200zł a to w zasadzie dyskwalifikuje naprawę przy cenie samego expresu rzędu 50-100zł. Sprawdziłeś cewkę zaworu? Czy dostaje napięcie? Jeżeli jest zakamieniony i się nie rusza - warto zdemontować, rozebrać ile się da i kilkukrotnie odkamienić. Jedna jest to dość prosty mechanizm. Może akurat się uda...
  • Poziom 5  
    Dzięki za odpowiedź, tak sprawdzałem ten elektrozawór, w środku jest też zakamieniony, a do tego cewka jest do wymiany, po sprawdzeniu, nie pokazuje żadnej rezystancji. Napięcie pojawia się na elektrozaworze podczas parzenia kawy, a więc rozumiem że jest to elektrozawór, normalnie otwarty. Gdy odłączę ten elektrozawór od napięcia, jest bez zmian, czyli woda ucieka do miski opadowej. Zastanawiałem się czy nie kupić jakiegoś zamiennika np. z DeLonghi, tylko tutaj może być problem z doborem złączek i tutaj pojawia się następne pytanie, czy są jakieś uniwersalne przejściówki aby można było dostosować taki elektrozawór? a drugie moje pytanie czy wie ktoś może jaki elektrozawór pasowałby jako zamiennik, coś nie mogę trafić na specyfikację tych elektrozaworów.