Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Alhambra 2011 - Auto nie widzi dolania adblue.

02 Gru 2017 17:01 3501 9
  • Admin grupy Samochody
    Seat Alhambra 2011 - Auto nie widzi dolania adblue.

Witam. Jak w temacie, po dolaniu do pełna adblue, nie znika komunikat z licznika. Błędów brak, w parametrach jest wartość odnośnie napełnienia zbiornika. Mam 80%- tylko nie wiem czy jest w 80- procentach pełny czy pusty. Sprawdzał ktoś rezystancję czujnika w zbiorniku? Jakieś dane z pomiaru, zbiornik pusty, zbiornik pełny.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie uda Ci się spuścić bądź odciągnąć adblue? Byłoby wiadomo czy sam czujnik działa bez jego demontażu.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Problem zaczął się od komunikatu dolania? Jest różnica w komunikacie sprawdź (usterka układu) a uzupełnij (dolej). Czy wcześniej ktoś nie kasował błędów? Ja bym obstawiał że tak było. Np. błąd z czujnika NOx da się wykasować w silniku ale w liczniku będzie blokada. Zależy to też od wersji oprogramowania sterownika silnika.
  • Admin grupy Samochody
    Na tą chwilę wygląda to tak. Auto z austri przyjechało na kołach, po drodze pojawił się komunikat. Dojechało do celu, na drugi dzień nie odpaliło. Skasowali błędy, odpaliło, wylądowało u mnie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Czyli tak jak myślałem. W tym przypadku trzeba będzie zrobić procedurę wygaszenia komunikatu (w sterowniku silnika). Jest ona czasochłonna i trochę problematyczna, będzie potrzebny kawałek autostrady. Jak czujnik NOx jest uszkodzony to może nie zakończyć się powodzeniem. Czasem szybciej jest wgrać nowy soft silnika i wtedy komunikat w liczniku sam gaśnie. Ale nie każda wersja gasi kontrolkę. Jaki jest nr. sterownika i wersja oprogramowania? Pisałem w podobnym temacie sharan kontrolka adblue.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Proponuje podjąć próbę regeneracji, jeśli zakończy się sukcesem znaczy, że komponenty układu sprawne, w szczególności sonda Nox jak podpowiada Jacek. Jeśli wszystko będzie ok, kontrolka powinna zgasnąć, jeśli nie, prawdopodobnie zostanie błąd.
  • Admin grupy Samochody
    Chodzi o to, że zbiornik nie był pusty. Weszło ok 6litrów.
    Jak sterownik wylicza ile mu zostało adblue? Z czujnika poziomu non stop czy jak w autach francuskich?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Bo tu problemem nie był i nie jest poziom płynu ale błąd prawdopodobnie czujnika NOx, który powoduje blokadę odpalenia (od wystąpienia usterki jest chyba 1500 km do blokady) a w liczniku właśnie taki komunikat. Poziom 80% oznacza pełny zbiornik. Czujnik w tym modelu ma 3 poziomy rezerwa, środek, pełny. Jak wszystko jest w porządku a mało płynu to jest komunikat uzupełnij, jak jest usterka jest komunikat sprawdź.[/u]
  • Admin grupy Samochody
    Problemem był vcds.(ori) Odis załatwił sprawę. Dziękuję za podpowiedzi.