Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić radio do odbioru fal krótkich?

04 Gru 2017 06:08 4779 9
  • Poziom 15  
    Szukam radia do odbioru fal krótkich (SW).
    Idealnie całego zakresu fal krótkich, średnich i długich.
    Mój budżet na to to ok. 250 zł.
    Ma ktroś jakieś propozycje, może własne doświadczenia z odbiornikami?
    Dzięki.
  • Poziom 15  
    Rosyjskie radyjka np. Ocean,VEF 206 posiadają po kilka zakresów fal krótkich.Można znaleźć na tych zakresach część amatorskich pasm krótkofalowych..
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedzi.
    Mi jednak bardziej zależy na radiu nowym, które można kupić z gwarancją.
    Coś np. w stylu tego:
    Jakie kupić radio do odbioru fal krótkich?
    Jest tego trochę, dlatego pytam, czy ktoś ma z tym do czynienia i z praktycznego punktu widzenia może coś napisać.
    Dzięki
  • Poziom 27  
    250zł to trochę za mało na nowy odbiornik globalny. Warto poszukać używek Tecsun, Degena, Sony, Grundiga, Sangean. Wczoraj widziałem na OLX Sony (modelu nie pomnę) za 170zł -dziś go już nie ma. Sam używam Intersound WE-12M (kopia Sangean ATS-803A) kupionego za 30zł od żula na rynku i jestem bardzo zadowolony. :D
  • Poziom 37  
    Szukasz tam rozgłośni (tj, AM, jak dawniej Wolna Europa), czy nasłuchiwać łączności amatorskich i niektórych innych (SSB,CW).
    Pomijając już same zakresy, "domowe" nie będą mieć SSB i CW, "globalne" najczęściej tak
  • Poziom 15  
    Głownie do suchania hiszpańskojęzycznych stacji na falach krótkich.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ja polecam niesamowitego DEGEN DE1103 - w Twoim budżecie funkiel nówka z Ali. Radio jest rewelacyjne i bije na łeb na szyję konkurencję wielokrotnie droższą. Ma oczywiście AM/ FM jak i SSB (stacje amatorskie jak i szpiegowskie, łączność na oceanach, dalekodystansowa kontrola lotów itd.)

tu filmik jaki nagrałem dawno temu:

Link
    [/youtube][/film]
  • Poziom 15  
    Jap napisał:
    Ja polecam niesamowitego DEGEN DE1103 - w Twoim budżecie funkiel nówka z Ali. Radio jest rewelacyjne i bije na łeb na szyję konkurencję wielokrotnie droższą. Ma oczywiście AM/ FM jak i SSB (stacje amatorskie jak i szpiegowskie, łączność na oceanach, dalekodystansowa kontrola lotów itd.)

tu filmik jaki nagrałem dawno temu:[ciach...]

Dokłądnie czegoś takiego szukam!
    Dzięki.

ps. dzięki za video. Właśnie brakuje konkretnych praktycznych doświadczeń.