Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie podpisu zabezpieczającego plik pdf

kaffiks 06 Gru 2017 12:06 702 16
  • #1 06 Gru 2017 12:06
    kaffiks
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Posiadam plik pdf zabezpieczony przed edycją (podpisany dokument). W nim zawarte są moje prywatne wrażliwe dane, więc nie chce wrzucać taki plik na jakiś serwer, dlatego potrzebuje program, aby zdjąć zabezpieczenia i móc edytować dokument.
    Adobe Acrobat Pro wypluwa informacje, że dokument jest zabezpieczony podpisem. Elcomsoft Advanced PDF Password Recovery 5 Professional Edition rownież nie radzi sobie z tym problemem.
    Pozdrawiam i mam nadzieję, że toś będzie potrafił mi pomóc.

0 16
  • #2 06 Gru 2017 12:25
    Matheu
    Poziom 18  

Nie wiem, czy akurat w tym wypadku pomoże, ale ja często używam:
    Link - SmallPdf (online) - (ogólnie) operacje na plikach PDF, odblokowywanie, konwersja (PDF- doc/ excel/ jpg, łączenie/dzielenie PDF,...

jest też
    Icecream PDF Converter - odblokowywanie, edycja
    AbleWord - edycja

0
  • #3 06 Gru 2017 12:28
    REMUR.
    Poziom 19  

@kaffiks szczegóły na pw.

Moderowany przez dt1:

Na Forum dyskutujemy publicznie. Wyprowadzanie rozmowy poza Forum nie jest mile tu widziane.

0
  • #4 06 Gru 2017 13:51
    kaffiks
    Poziom 2  

REMUR. napisał:
    @kaffiks szczegóły na pw.

Niestety, ale PasswareKitEnterprise tylko usuwa hasła potrzebne do otwarcia pliku .pdf.
    Nie tu leży problem ponieważ plik można otwierać i przeglądać zawartość, ale nie mogę edytować, Chciałbym dokonać zmian w tekście i tu właśnie leży problem. Przy kliknięciu przycisku "Edytuj" (np w programie Adobe Acrobat Pro) pojawia się informacja, że edycja nie jest możliwa z uwagi na zawarte zabezpieczenie w postaci podpisu cyfrowego, który uniemożliwia taką edycję.

Czekam następne propozycje i pozdrawiam

0
  • #5 06 Gru 2017 14:54
    REMUR.
    Poziom 19  

@dt1 Tyle że na łamach forum nie toleruje się wszystkich wpisów, jak też pewnych plików. Tak więc jak bym się nie wypowiedział, to i tak jestem bity.

0
  • #7 06 Gru 2017 15:07
    icooz
    Poziom 10  

Ale się wysilacie, proszę skonwertować plik z pdf do pdf ale nie wiem czy będzie możliwość edycji. Ja tak robię przy usuwaniu białych stron

0
  • #8 06 Gru 2017 15:13
    Robert B
    Poziom 43  

@REMUR. piractwo nie jest tutaj tolerowane.

kaffiks napisał:
    PasswareKitEnterprise

@kaffiks jeżeli w tym pliku znajdują się twoje prywatne dane, to zwróć się do osoby, która je tam umieściła i zabezpieczyła swoim podpisem.

0
  • #9 06 Gru 2017 16:45
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Robert B napisał:
    @kaffiks jeżeli w tym pliku znajdują się twoje prywatne dane, to zwróć się do osoby, która je tam umieściła i zabezpieczyła swoim podpisem.

Czasami tak jest pewne programy dodają takie rzezczy coby nie rozsyłać po internecie anonimowo pewnych plików.

0
  • #10 06 Gru 2017 17:32
    Robert B
    Poziom 43  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    pewne programy

Nie słyszałem o takim, który zrobiłby to bez wiedzy użytkownika. Możesz podać przykład?

0
  • #11 06 Gru 2017 19:46
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Robert B napisał:
    Nie słyszałem o takim, który zrobiłby to bez wiedzy użytkownika. Możesz podać przykład?

Ale to nie chodzi o to że bez wiedzy użytkownika , tylko kupująć pewne rzeczy dostaje się albo dane firmy gratis w dokumencie albo inne rzeczy identyfikujące kupującego.

0
  • #12 06 Gru 2017 19:52
    Robert B
    Poziom 43  

@Strumien swiadomosci swia zatem plik można po otrzymaniu po prostu usunąć a nie bawić się w jego edycję, bo zalatuje to przekrętem. A oryginał i tak pozostaje u sprzedawcy, idąc twoim tokiem myślenia.

@kaffiks w jaki sposób masz zamiar edytować ten pdf, skoro może być na przykład skanem?

0
  • #13 06 Gru 2017 19:58
    icooz
    Poziom 10  

Ludzie w urzędach czasami nie potrafią wykonywać poprawnie skanów dokumentów i trzeba po nich poprawiać na przykład skanują dokumenty w A3, kiedy dokumenty są wydrukowane w A4. Wtedy trzeba połowę kartki usuwać żeby dało się to przeczytać po wydrukowaniu.

0
  • #14 06 Gru 2017 20:00
    Robert B
    Poziom 43  

Zatem najzwyczajniej zapisz stronę jako obrazek (np. za pomocą Microsoft Image Writer) i skadruj go a następnie zrób z niego z powrotem poprawny pdf.
    Inny sposób to wybranie "Drukuj widok" zamiast "Drukuj stronę".
    Darmowy Irfan View również otwiera pliki pdf jako obrazki, które można zapisać w kilkudziesięciu formatach graficznych.
    Pokaż właściwości tego pliku w Acrobacie. Masz coś podobnego?
    Usunięcie podpisu zabezpieczającego plik pdf

0
  • #15 06 Gru 2017 21:46
    REMUR.
    Poziom 19  

Robert B napisał:
    @REMUR. piractwo nie jest tutaj tolerowane.
    kaffiks napisał:
    PasswareKitEnterprise

Dlaczego zostałem posądzony o piractwo, skoro program jest dostępny legalnie Link

1
  • #17 08 Gru 2017 10:32
    kaffiks
    Poziom 2  

Dziękuję za porady i serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Temat opanowany i jest do zamknięcia. Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo