Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł awaryjny do świetlówek LED

22 Gru 2017 00:17 2751 11
  • Poziom 11  
    Hej,
    Poszukuje modułu awaryjnego do współpracy ze świetlówkami LED firmy Ledlumen G13, AC 175-265 V - świetlówki działają super od ponad 2 lat.
    Zakupiłem moduł intelight primus led D9/A - efekt po połączeniu świetlówki i modułu to super imprezowy stroboskop na akumulator :crazyeyes:
    Producent modułu nie chciał podać z jakimi świetlówkami LED współpracuje moduł - oczywiście z jego świetlówkami śmiga. Cena świetlówki LED u producenta to tylko 90 zł (tuba 120cm) - jak dla mnie to drogo.
    Od producentów nie można uzyskać zbyt wiele na temat ich produktów czy to modułu, czy też świetlówek. :shii:

Proszę o pomoc i wpisywaniu z jakimi modułami współpracują świetlówki LED lub mają inny efekt "uboczny"

1. Moduł awaryjny intelight PRIMUS LED D9/A (2,5Ah) + świetlówka LEDLUMEN G13, AC 175-265 V (1850lm, 120 cm) - nie współpracuje - efekt "uboczny" super imprezowy stroboskop na akumulator.
    Posiadacie jakieś komplety świetlówek współpracujących z modułami awaryjnymi.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc. :please: :please: :please:
  • Poziom 13  
    Ostatnio doświadczalnie badaliśmy temat w firmie - z testów wyszło że dobrze działają nowe tuby ledowe Kanluxa T8 LED GLASSv2. Ogólnie trochę loteria z tą współpracą z modułem awaryjnym - teoretycznie powinny działać te które mają szerszy zakres napięcia zasilania np. LT205 Lumax - a po podłączeniu do modułu wychodzi stroboskop.
  • Poziom 11  
    najwyraźniej takie testy będą mnie czekały jak nikt więcej nie napisze. Chyba mało kto posiada informację na temat świetlówek LED współpracujących z modułami awaryjnymi. :(
    pozdr
  • Poziom 11  
    MAM!!! :D Świetlówka, która współpracuje z modułem PRIMUS LED D9/B 4,8V (2,5Ah) to PILA LED TUBE MODEL 9290011730A koszt około 18 zł zamiast 150 zł za świetlówkę LED TUBE proponowane przez sklepy/hurtownie!!!

Przetestuję jeszcze inną świetlówkę philipsa, ale to później o czym napiszę.
    Posiadam jeszcze moduł PRIMUS LED D9/B 3,6V (2,5Ah) - tu jednak jest stroboskop na potrzymaniu akumulatorowym świetlówki LED.
    Moduł ten działa dopiero kiedy zostanie podłączony akumulator 4,8V jednak napięcie ładowania przez moduł jest 3,6V (nie ingeruje jeszcze w układ modułu, bo może uda mi się go zamienić u producenta na 4,8V).
    Wielkie podziękowania dla hurtowni ONNINEN za umożliwienie przeprowadzania testów i za dużą ilość informacji technicznych. :please:
    Znajomości jednak są przydatne :D Taniej zakupię u nich moduły niż w sklepie internetowym gitmark... :spoko:
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    To ja dodam do tego świetlówka z tej aukcji allegro o numerze:6618325252 (nie mogę zamieszać linków). Firma LED2B na opakowaniu ale w połączeniu z Primus Led D9/A i baterią 3,6V świeci elegancko.
  • Poziom 2  
    A jakie oznaczenie na świetlówce sugeruje że posiada ona wspomniany atest?
  • Poziom 2  
    To teraz nasuwa mi się myśl... Otóż mam oprawę która jest z atestem. Mam w niej inny moduł i dwie świetlówki (jarzeniówki) 2x36W. Chciałbym wymienić je na pojedynczą świetlówkę LED. I pytanie jeśli w oprawie wymienię osprzęt na zestaw jak powyżej to czy będzie to zgodne z atestem czy też nie?? Nie znam się za bardzo na tym a chciałbym rozwiązać problem w mojej wspólnocie mieszkaniowej.
  • Specjalista elektryk
    fast_g napisał:
    I pytanie jeśli w oprawie wymienię osprzęt na zestaw jak powyżej to czy będzie to zgodne z atestem czy też nie??

Niestety, nie.
  • Poziom 2  
    No właśnie tego się obawiałem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
  • Specjalista elektryk
    fast_g napisał:
    No właśnie tego się obawiałem.

I jeszcze jedna sprawa. Ów atest wymagany jest dla opraw pełniących funkcje oświetlenia ewakuacyjnego. Jeżeli takie oświetlenie nie jest prawnie wymagane to i również oprawa nie musi posiadać atestu.