Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renualt Scenic 1998 auto nie ma mocy

02 Jan 2018 22:05 321 4
  • Level 9  
    Witam
    Mam Renualt scenic z 1998 r. 8V i mam problem tego typu , że gdy samochód jest zimny i chcę nim jechać to okazuje się że nie ma mocy i nie może się rozbujać. Po kilku kilometrach jazdy gdy jest już ciepły to wszystko wraca do normy. Już nie wiem co jest tego przyczyną . Wspomnę że byłem u mechanika to wymienił świecę i przewody wysokiego napięcia i to nic nie pomogło. Proszę o jakieś wskazówki co można by jeszcze sprawdzić? Może ktoś ma podobny problem z tą marka?
  • Level 13  
    Podstawa - sprawdź stopień sprężania, wykonaj próbę olejową. Na moje stare oko to już nie masz pierścieni, a za całą niewielką zapewne kompresję odpowiadają rozgrzane tłoki - dlatego na zimno nie ma mocy.
    Swoją drogą - czy ten, co Ci grzebał przy samochodzie i narażał na zbędne wydatki to na pewno był mechanik samochodowy a nie np. szewc?
  • Level 9  
    Jeżeli by to było coś z pierścieniami i olejem to chyba powinien być wyciek oleju lub uzywać go za dużo( tak myślę) a w moim przypadku z olejem jest wszystko ok. Zużywa go w normalnym stopniu ani za dużo ani za mało i nigdy nie miałem z tym problemu. Wspomnę jeszcze że było auto podłączone pod komputer tylko jak był rozgrzany i nie pokazało żadnej usterki może dlatego że on szwankuje tylko jak jest zimny. Zastanawiam się nad tym czy ponownie podłączyć go pod komputer tylko teraz jak bedzie zimny może wtedy coś pokaże co mu dolega.Dziękuję za każdą sugestie.
  • Level 13  
    Jak wygląda wynik pomiaru sprężania - pełen cykl pomiaru to pomiary na zimnym silniku suchy, później próba olejowa i pomiar na ciepłym, po otwarciu termostatu.
    Jeśli suchy pomiar wypada źle, to wykonujemy dalsze cykle pomiaru - to najszybsza, najtańsza i chyba najstarsza metoda sprawdzenia stopnia zużycia silnika w zakresie układu tłokowo-korbowego.
    Nie jest tu potrzebny żaden komputer, tylko podstawowa wiedza z zakresu mechaniki - tej nie zastąpi najbardziej wymyślny sprzęt.
  • Level 10  
    ewa5500 wrote:
    wymienił świecę
    wypadało by 4
    ewa5500 wrote:
    szwankuje tylko jak jest zimny.
    jaka temperatura sterowniku?