Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości odtworzenia plików na laptopie, po podłączeniu dysku pod TV

godlas2 09 Sty 2018 22:34 441 13
  • #1 09 Sty 2018 22:34
    godlas2
    Poziom 6  

Witam serdecznie, mam taki problem, generalnie mam zewnętrzny dysk 2tb podłączony na przemian raz do telewizora LG a raz laptopa, na święta byłem u rodziców z dyskiem chciałem pokazać im zdjęcia z dysku. Po powrocie do domu telewizor dalej widzi wszystkie pliki na dysku a laptop nie chce otworzyć dysku mam na nim dużo ważnych zdjęć i nie chce rozbić format, czy istnieje jakiś sposób na uratowanie danych.
    Pozdrawiam

0 13
  • #2 09 Sty 2018 22:56
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jak to nie chce otworzyć dysku? Wykrywa go w ogóle?
    Wklej zrzut ze SMART'em z programu CrystalDiskInfo o ile w ogóle się dysk pokaże.

0
  • #3 10 Sty 2018 07:25
    godlas2
    Poziom 6  

Laptop wykrywa dysk, ale odtworzenie go jest niemożliwe. Jutro zrobię zrzut.

Dodano po 8 [godziny] 27 [minuty]:

Tak to wygląda. Próbuje otworzyć dysk, to wyskakuje komunikat w Windows "odmowa dostępu". A telewizor czyta normalnie.

0
  • #4 10 Sty 2018 09:10
    Dra98
    Poziom 41  

Skoro jest wykrywany poproszę o screen z DMDE okno partycje, aktualne partycjonowanie.
    S.M.A.R.T. przydało by się całe okno ze wszystkimi atrybutami.

0
  • #5 10 Sty 2018 15:09
    KodIT

Poziom 21  

To za pewne problem logiczny. DMDE powinno rozwiązać problem.

0
  • #6 10 Sty 2018 18:54
    godlas2
    Poziom 6  

O to screeny ma nadzieję że ktoś pomoże... Brak możliwości odtworzenia plików na laptopie, po podłączeniu dysku pod TVBrak możliwości odtworzenia plików na laptopie, po podłączeniu dysku pod TV

0
  • #7 10 Sty 2018 19:08
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jeszcze tak, gdyby kolega raczył załączyć właściwy screen, a nie ten z dysku systemowego.

0
  • #8 10 Sty 2018 19:10
    KodIT

Poziom 21  

Na dysku przenośnym masz zainstalowanego Windowsa?

0
  • #9 10 Sty 2018 19:53
    godlas2
    Poziom 6  

Mam nadzieje że tym razem jest właściwy screen.

0
  • #11 10 Sty 2018 20:10
    godlas2
    Poziom 6  

Faktycznie już poprawiamBrak możliwości odtworzenia plików na laptopie, po podłączeniu dysku pod TV

0
  • #12 10 Sty 2018 20:14
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

W sumie można było się spodziewać, że pod DMDE będzie ok, bo TV go czyta. Pod linuxem live CD przy próbie zamontowania pojawia się jakiś błąd, czy montuje się ok?
    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie co znaczy Windows nie chce otworzyć dysku?
    Pokaż jeszcze screen z zarządzania dyskami.
    Już nie ważne, bo teraz zauważyłem, że napisałeś:

godlas2 napisał:
    Próbuje otworzyć dysk, to wyskakuje komunikat w Windows "odmowa dostępu". A telewizor czyta normalnie.

Co znaczy, że nie jest to błąd logiczny a brak uprawnień. Nie potrzebnie tą wzmianką o formatowaniu wniosłeś zamieszanie.
    EDIT: Wszyscy źle zinterpretowali twoje słowa. Masz problem z uprawnieniami nadanymi przez TV - typowy problem, a nie z uszkodzeniem logicznym. Do wykonania: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1280592.html

0
  • #13 10 Sty 2018 22:25
    godlas2
    Poziom 6  

Już wszystkiego próbowałem i nic nie działa ciągle jest odmowa dostępu do dysku próbowałem jako administrator jako zalogowany użytkownik na Windowsie 10 i 7 nic nie działa Brak możliwości odtworzenia plików na laptopie, po podłączeniu dysku pod TVBrak możliwości odtworzenia plików na laptopie, po podłączeniu dysku pod TV

0
  • #14 11 Sty 2018 15:28
    KodIT

Poziom 21  

Nadaj uprawnienia do tego dysku grupie Wszyscy.

0