Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nie działają fotokomorki z bramą Starcus k06

11 Sty 2018 23:14 1554 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem że jak brama jest u góry i stanę pomiędzy fotokomórkami to brama się nie zamyka (czyli ok) ale jak nacisnę zamykanie bramy i stanę w świetle fotokomórek to brama dalej się zamyka. Dodam że fotokomórki są wprogramowane w sterowniku i mam takie ... Czy mogę prosić o pomoc.

Moderowany przez Marek J.:

Oczywiście że możesz, ale zamiast wstawiać link podaj model lub zrób fotkę i wstaw do tematu...
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Przewody są dobrze podpięte sprawdzałem kilka razy.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Silnik napędu generuje silne zakłócenia na komutatorze które zakłócają działanie fotokomórek . Odbiornik fotokomórek reaguje na sygnał o częstotliwości ok. 1,92 kHz ( mało selektywnie ) , więc jeśli silnik generuje całe spektrum częstotliwości to poprzez zasilanie dostaje się ono do odbiornika i powoduje nałożenie się z z sygnałem nadajnika . Można na wyprowadzeniach silnika zastosować filtr przeciwzakłóceniowy na kubkowym rdzeniu ferrytowym , lub zakupić fotokomórki które nie reagują na takie zakłócenia . Np. firma Hato ma specjalne fotokomórki do bram garażowych .

Moderowany przez Marek J.:

Proszę podać przykład ww sytuacji w praktyce i nie "siać" tekstów z kryptoreklamą... (uzasadnij wybór/wyższość fotokomórek tej konkretnej firmy nad innymi)
    3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

• Pomocny post
    Poziom 7  
    Jakiej firmy fotokomorki podpiete? Oryginalne krispol?

Dodano po 5 [minuty]:

Miałem kilka takich sytuacji. Ja do tych automatów podpinam fotki NICE z uwzględnieniem polaryzacji i zawsze działają a na tych oryginalnych starcusa w co 5 jest z tym problem. Dziwne ale prawdziwe
  • Poziom 9  
    mateusz199462 napisał:
    Jakiej firmy fotokomorki podpiete? Oryginalne krispol?
    Dodano po 5 [minuty]:
    Miałem kilka takich sytuacji. Ja do tych automatów podpinam fotki NICE z uwzględnieniem polaryzacji i zawsze działają a na tych oryginalnych starcusa w co 5 jest z tym problem. Dziwne ale prawdziwe

Fotokomórki są z allegro jakieś uniwersalne bez nazwy firmy.
  • Poziom 7  
    Wstaw zdjęcie tych fotokomorek
  • Poziom 7  
    Minus z czujek masz zmostkowany z com?
  • Poziom 9  
    Minus jest poprowadzony bezpośrednio z silnika na com
  • Poziom 2  
    Witam, przyłącze się do dyskusji zamontowałem fotokomórki do napędu Starcus K06/K10 według instrukcji, ale brama się nie zatrzymuje. O co chodzi. Dodam że uaktywniłem fotokomórkę. Podłączyłem minusy fotokomórki pod GND, a plusy pod 24V, dodatkowo z jednej fotokomórki podłączyłem COM pod GND, a NC/NO pod PE. Posiadam takie same fotokomórki z Allegro. Jak stanę na drodze fotokomórek czyli są aktywne wtedy naciskam pilot i brama rusza dosłownie centymetr i wraca. Nie mogę zamknąć wtedy bramy. Muszę dezaktywować fotokomórki.
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    Żeby wykluczyć uszkodzenie urządzenia (napedu) wystarczy prostym sposobem to sprawdzić. Odlaczamy wasze foty całkowicie od napędu. Robimy sobie zworke ( kabelek) wpinamy go miedzy gnd w napędzie i pod PE. Aktywujemy fotokomorki. W momencie zamykania bramy przecinamy obcinaczkami tą zworke między gnd a PE. Jeżeli brama po obcieciu zworki nie pojedzie w kierunku otwarcia oznacza to że w waszych fotokomorkach albo przycina się przekaźnik albo źle są podłączone. Jeżeli po przecięciu zworki brama dalej się zamknie oznacza to albo felerny napęd lub źle aktywowane fotokomorki.
  • Poziom 9  
    Wychodzi na to że coś jest nie tak z czujkami. Jak wypiąłem przewody z przekaźnika fotokomórki i zwarłem ręcznie to brama się cofnęła. Bedę musiał założyć jakiś ferryt i wtedy zobaczę czy będzie poprawa.
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Zrobiłem tak jak kolega wyżej podpowiedział ( zmostkowałem GND i PE po czym jak brama się zamykała rozłączyłem kabel i brama się zatrzymała i cofnęła, czyli płyta jest dobra). Ale wraz fotokomórka nie działa. Wpadłem jednak na pomysł że może coś trzeba przełączyć w fotokomórce i bingo okazało się że w fotokomórce na przekaźniku jest możliwość przełączenia NC/NO. Na załączonym obrazku pokazane jest strzałką w którym miejscu. Pozdrawiam. Nie działają fotokomorki z bramą Starcus k06
  • Poziom 9  
    Witam. Zamontowałem fotokomórki NICE i wszystko działa.
    Dziękuję za naprowadzenie.
    Pozdrawiam.