Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dysk sformatowany przez dekoder NC+

maurycy123 30 Sty 2018 07:51 1341 16
  • #1 30 Sty 2018 07:51
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Witam.

Znajomy podpiął dysk przenośny pod dekoder NC+ i się zdziwił.
    Dysk był podzielony (najprawdopodobniej) na dwie partycję.
    W DMDE wygląda to tak:
    Dysk sformatowany przez dekoder NC+

Z drugiej partycji (FILMY) prawdopodobnie da się odzyskać pliki. A przynajmniej są widoczne. Tylko czy da się coś odzyskać z pierwszej części dysku?

0 16
  • #2 30 Sty 2018 11:59
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Przeskanowałeś sektory dysku, by wyszukał wszystkie partycje?

0
  • #4 30 Sty 2018 13:46
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

DriverMSG napisał:
    Przeskanowałeś sektory dysku, by wyszukał wszystkie partycje?
    Na razie wolę się podpytać co i jak niż samemu kombinować. Spaprać łatwo naprawić trudniej. Rozumiem, że zaznaczam "Physical Drive 2" i szukaj NTFS? Jeżeli tak to zapuszczę to rano w pracy bo tam został dysk.

0
  • #5 30 Sty 2018 15:32
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Zobacz co pokaże nowsza wersja, jeśli to samo to pełny skan, zapis wyników skanowania do pliku i przejrzenie partycji. Jeśli trafisz na tą utraconą pierwszą to przejdź bez zamykania DMDE do okna partycje i zamieść screen. Ważne jest jakie ona posiada wskaźniki. Druga partycja jest do odzyskania w całości w tej chwili.

0
  • #6 31 Sty 2018 09:09
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

W najnowszej wersji dysk wygląda tak:

Zaznaczyłem $Noname 01 i dałem pełne skanowanie. Skanuję jednak wersją 3.0.6 bo do takiej pełnej wersji mam dostęp. W razie czego przeskanuję jeszcze raz najnowszą wersją.

Po przeskanowaniu wygląda to tak:

0
  • #8 31 Sty 2018 12:58
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

maurycy123 napisał:
    W razie czego przeskanuję jeszcze raz najnowszą wersją.
    Jedziesz. :D

0
  • #9 01 Lut 2018 12:22
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Aktualnie wygląda to tak:

I zapewne nie ma możliwości łatwego odzyskania danych. Zostaje tylko wyciągnięcie tego co jest w RAW.

0
  • Pomocny post
    #10 01 Lut 2018 14:53
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Z drugiej partycji już odzyskałeś dane?
    W RAW znajduje większość plików?
    Zrób jeszcze kopię posektorową dysku i pokaż jego SMART.

0
  • Pomocny post
    #11 01 Lut 2018 15:38
    mati211p

Najdziwniejsze jest to, że nie widać żadnej partycji w obszarze tej utraconej. Wskazywałoby to na to, że nie tylko został on sformatowany, ale także, iż ta nowa partycja zawiera ponad 3GB danych (tylko wtedy powinna mieć jeszcze wskaźnik C a teraz go nie ma). Czy po wejściu na tą nową partycję w DMDE coś na niej jest? Po usunięciu tej nowej partycji partycję FILMY można bezpośrednio przywrócić (o ile SMART ok) a następnie wykonać skanowanie (NTFS+RAW+FAT?) w obszarze od sektora 0 do boot sektora partycji FILMY. Po sygnaturach odzyskasz tylko znane i niepofragmentowane pliki.

0
  • #12 01 Lut 2018 22:03
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

mati211p napisał:
    Najdziwniejsze jest to, że nie widać żadnej partycji w obszarze tej utraconej.
    Też mi tu coś nie pasuje. Prawdopodobnie posiadam taki sam tuner NC+ jaki posiada kolega. Może różnić się tylko softem (mój leży w szafie nieużywany). Przeprowadziłem mały eksperyment. Podzieliłem dysk na dwie partycje i wrzuciłem na nie jakieś pierdoły. Po podłączeniu dysku dekoder nie sformatował go tylko zapytał czy może to zrobić. Po sformatowaniu dysk w DMDE wygląda tak:
    W przyszłym tygodniu dam mu ten dysk aby podłączył pod swój dekoder. Zobaczymy jak się zachowa.
    Z partycji FILMY teoretycznie wszystko się odzyskało.
    Resztę odzyskam z RAW. DMDE znalazł tam ok 25000 zdjęć. Reszta to programy, obrazy ISO i inne pierdoły które można ponownie pobrać z sieci. Ale nie zdjęcia. Tematu jeszcze nie zamykam. Poczekam na efekty podłączenia dysku u kolegi i zamieszczę dalsze informacje.

Dodano po 2 [minuty]:

DriverMSG napisał:
    Zrób jeszcze kopię posektorową dysku i pokaż jego SMART.
    Żeby zrobić kopię to trzeba jeszcze mieć na co. A co do SMARTa to sprawdzę i dam znać.

0
  • #13 01 Lut 2018 22:04
    mati211p

W twoim przypadku po sformatowaniu obie partycje są widoczne i do odzyskania.

0
  • #14 01 Lut 2018 22:26
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

mati211p napisał:
    W twoim przypadku po sformatowaniu obie partycje są widoczne i do odzyskania.
    Dokładnie. Dlatego dam dysk koledze aby podłączył pod swój dekoder i zobaczymy co z tego wyniknie.

0
  • #15 12 Lut 2018 07:55
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Załączam SMART dysku:Dysk sformatowany przez dekoder NC+Dysk sformatowany przez dekoder NC+
    Teraz skanuje jeszcze raz DMDE i odzyskuje co się da z partycji RAW.

0
  • #16 12 Lut 2018 08:15
    safbot1st
    Poziom 43  

Lekko "bity" (BF), poza tym wg. SMART całkowicie sprawny.

0
  • #17 17 Lut 2018 07:44
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

A więc tak. DMDE nie dał rady. Bez problemu odzyskał dane z drugiej partycji "FILMY" ale poległ na partycji RAW. Wprawdzie znalazł pliki ale tylko w grupach np. jpg, avi itp. Przy próbie odzyskania ok 16000 zdjęć wysypał się przy nie całych 3000. Out of memory i koniec.
    Bez problemu z partycją RAW poradził sobie program R-STUDIO. Odzyskał prawdopodobnie wszystko i wszystko było w swoich katalogach.
    Tak wygląda zrzut ekranu z programu DMDE (wprawdzie jest to inny dysk ale wczytane skanowanie z tego co był odzyskiwany):

A tak wygląda z programu R-STUDIO. Ścieżki dostępu zachowane:
    Temat zamykam.

0