logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje

maurycy123 30 Sty 2018 07:51 9162 16
REKLAMA
  • #1 16999076
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3109
    Pomógł: 225
    Ocena: 735
    Witam.

    Znajomy podpiął dysk przenośny pod dekoder NC+ i się zdziwił.
    Dysk był podzielony (najprawdopodobniej) na dwie partycję.
    W DMDE wygląda to tak:
    Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje

    Z drugiej partycji (FILMY) prawdopodobnie da się odzyskać pliki. A przynajmniej są widoczne. Tylko czy da się coś odzyskać z pierwszej części dysku?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 16999698
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3109
    Pomógł: 225
    Ocena: 735
    DriverMSG napisał:
    Przeskanowałeś sektory dysku, by wyszukał wszystkie partycje?
    Na razie wolę się podpytać co i jak niż samemu kombinować. Spaprać łatwo naprawić trudniej. Rozumiem, że zaznaczam "Physical Drive 2" i szukaj NTFS? Jeżeli tak to zapuszczę to rano w pracy bo tam został dysk.
  • #5 16999937
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1132
    Zobacz co pokaże nowsza wersja, jeśli to samo to pełny skan, zapis wyników skanowania do pliku i przejrzenie partycji. Jeśli trafisz na tą utraconą pierwszą to przejdź bez zamykania DMDE do okna partycje i zamieść screen. Ważne jest jakie ona posiada wskaźniki. Druga partycja jest do odzyskania w całości w tej chwili.
  • REKLAMA
  • #6 17001853
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3109
    Pomógł: 225
    Ocena: 735
    W najnowszej wersji dysk wygląda tak:
    Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje

    Zaznaczyłem $Noname 01 i dałem pełne skanowanie. Skanuję jednak wersją 3.0.6 bo do takiej pełnej wersji mam dostęp. W razie czego przeskanuję jeszcze raz najnowszą wersją.

    Po przeskanowaniu wygląda to tak:
    Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje
  • Pomocny post
    #10 17005286
    DriverMSG
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 44094
    Pomógł: 3984
    Ocena: 4863
    Z drugiej partycji już odzyskałeś dane?
    W RAW znajduje większość plików?
    Zrób jeszcze kopię posektorową dysku i pokaż jego SMART.
  • Pomocny post
    #11 17005375
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1132
    Najdziwniejsze jest to, że nie widać żadnej partycji w obszarze tej utraconej. Wskazywałoby to na to, że nie tylko został on sformatowany, ale także, iż ta nowa partycja zawiera ponad 3GB danych (tylko wtedy powinna mieć jeszcze wskaźnik C a teraz go nie ma). Czy po wejściu na tą nową partycję w DMDE coś na niej jest? Po usunięciu tej nowej partycji partycję FILMY można bezpośrednio przywrócić (o ile SMART ok) a następnie wykonać skanowanie (NTFS+RAW+FAT?) w obszarze od sektora 0 do boot sektora partycji FILMY. Po sygnaturach odzyskasz tylko znane i niepofragmentowane pliki.
  • #12 17006380
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3109
    Pomógł: 225
    Ocena: 735
    mati211p napisał:
    Najdziwniejsze jest to, że nie widać żadnej partycji w obszarze tej utraconej.
    Też mi tu coś nie pasuje. Prawdopodobnie posiadam taki sam tuner NC+ jaki posiada kolega. Może różnić się tylko softem (mój leży w szafie nieużywany). Przeprowadziłem mały eksperyment. Podzieliłem dysk na dwie partycje i wrzuciłem na nie jakieś pierdoły. Po podłączeniu dysku dekoder nie sformatował go tylko zapytał czy może to zrobić. Po sformatowaniu dysk w DMDE wygląda tak:
    Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje
    W przyszłym tygodniu dam mu ten dysk aby podłączył pod swój dekoder. Zobaczymy jak się zachowa.
    Z partycji FILMY teoretycznie wszystko się odzyskało.
    Resztę odzyskam z RAW. DMDE znalazł tam ok 25000 zdjęć. Reszta to programy, obrazy ISO i inne pierdoły które można ponownie pobrać z sieci. Ale nie zdjęcia. Tematu jeszcze nie zamykam. Poczekam na efekty podłączenia dysku u kolegi i zamieszczę dalsze informacje.

    Dodano po 2 [minuty]:

    DriverMSG napisał:
    Zrób jeszcze kopię posektorową dysku i pokaż jego SMART.
    Żeby zrobić kopię to trzeba jeszcze mieć na co. A co do SMARTa to sprawdzę i dam znać.
  • #13 17006394
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1132
    W twoim przypadku po sformatowaniu obie partycje są widoczne i do odzyskania.
  • #16 17030913
    safbot1st
    Poziom 43  
    Posty: 21951
    Pomógł: 2719
    Ocena: 1583
    Lekko "bity" (BF), poza tym wg. SMART całkowicie sprawny.
  • #17 17043041
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3109
    Pomógł: 225
    Ocena: 735
    A więc tak. DMDE nie dał rady. Bez problemu odzyskał dane z drugiej partycji "FILMY" ale poległ na partycji RAW. Wprawdzie znalazł pliki ale tylko w grupach np. jpg, avi itp. Przy próbie odzyskania ok 16000 zdjęć wysypał się przy nie całych 3000. Out of memory i koniec.
    Bez problemu z partycją RAW poradził sobie program R-STUDIO. Odzyskał prawdopodobnie wszystko i wszystko było w swoich katalogach.
    Tak wygląda zrzut ekranu z programu DMDE (wprawdzie jest to inny dysk ale wczytane skanowanie z tego co był odzyskiwany):
    Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje

    A tak wygląda z programu R-STUDIO. Ścieżki dostępu zachowane:
    Odzyskiwanie danych z dysku sformatowanego przez dekoder NC+ - DMDE pokazuje partycje
    Temat zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Dysk przenośny podłączony do dekodera NC+ został sformatowany, co spowodowało utratę danych. Użytkownik zauważył dwie partycje, z których jedna (FILMY) jest widoczna i możliwa do odzyskania. Wskazówki dotyczące odzyskiwania danych obejmują skanowanie pełne w DMDE oraz analizę partycji RAW. Użytkownik próbował odzyskać dane z obu partycji, jednak DMDE nie poradził sobie z partycją RAW, podczas gdy program R-STUDIO skutecznie odzyskał wszystkie pliki, zachowując ich struktury katalogów. Użytkownik planuje dalsze testy z innym dekoderem, aby sprawdzić, jak zachowa się dysk.
REKLAMA