Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD 2,5" 500GB - Po upadku nie mogę z odczytem danych

zygzag 04 Lut 2018 17:58 315 17
  • #1 04 Lut 2018 17:58
    zygzag
    Poziom 12  

Witam. Otrzymałem bardzo porozbijanego laptopa ACER. Ponieważ zależy mi na danych podłączyłem go do płyty i widziałem wszystkie fotki. Następnie zapakowałem go do obudowy USB 3.0 i dałem koledze. On po podłączeniu USB do nowego lapka czekał czyba z 15 minut na indeksację i odczyt dysku, nie udało się się, następnie próbował w kilu innych. Przyniósł mi z powrotem i ja próbowałem go podłączyc do płyty bezpośrednio, pod win pod linux oraz , próbuję też jako dysk zewnętrzny po USB . Dysk na USB po podłączeniu po 1 minucie pokazuje się w systemie, następnie widzę pasek odczytu (indeksacji) i po 30 minutach wyskakuje błąd i dysk znika z systemu.

Próbowałem programiku do sprawdzania sektorów i 24% jest uszkodzone.

Jak to ugryżć aby odzyskać trochę fotek?

0 17
  • #2 04 Lut 2018 18:10
    Kasek21
    Poziom 43  

Zamieść screen z programu CrystalDiskInfo.

0
  • #4 04 Lut 2018 19:29
    zygzag
    Poziom 12  

Artur! ja nie wiem jak to zrobic?

0
  • #5 04 Lut 2018 19:31
    Kasek21
    Poziom 43  

Trzeba mieć pusty dysk o przynajmniej takiej samej pojemności.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2407275.html

0
  • #6 04 Lut 2018 22:11
    zygzag
    Poziom 12  

Problem polega na tym , ze on przestaje byc widoczny w systemie, pojawia sie czasami

0
  • #7 04 Lut 2018 22:25
    Kasek21
    Poziom 43  

Sam nic nie zrobisz - zostaje specjalistyczny serwis.

Pokaż ten screen.

0
  • #8 04 Lut 2018 22:28
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Po podłączeniu bezpośrednio pod kontroler płyty głównej dysk jest widoczny w BIOS'ie?

0
  • #9 04 Lut 2018 22:57
    310artur
    Poziom 42  

No właśnie w systemie znikają partycje czy urządzenie.
    Być może np. bootowalna clonzilla da radę zrobić kopie jeden do jeden tylko potrzebujesz drugiego pustego dysku co najmniej tak dużego jak ten uszkodzony. Największe szanse by były przy kompiowaniu 1:1 posektorowo.

0
  • #10 05 Lut 2018 09:17
    zygzag
    Poziom 12  

BIOS rozpoznaje go, partycje raczej nie znikają bo czasami widzę foldery ale tylko czasami i faktycznie jest już chyba coraz gorzej z widocznością.

0
  • #13 06 Lut 2018 13:57
    crassman22
    Poziom 5  

Przy założeniu, że rzeczywiście 24% powierzchni magnetycznej talerza jest uszkodzone, odzyskanie części zdjęć (o ile nie są mocno pofragmentowane) jest w zasadzie możliwe.

Jeżeli uszkodzenie dysku obejmuje uszkodzenie głowicy, lub skrzywienie osi talerza, należy rozebrać go w sterylnych warunkach (w komorze laminarnej), i adekwatnie do usterki dokonać wymiany głowicy, bądź przeniesienia talerza do odpowiedniego dawcy. A to precyzyjna i specjalistyczna robota. Dlatego polecam powierzyć usterkę specjalistom.

Polecam się http://architektpc.pl/

0
  • #16 09 Lut 2018 12:03
    zygzag
    Poziom 12  

Nie chcę już sie bawic aby nie posuć go więcej. Podsumowanie: Bios go widzi, Czasami pojawia się pod Windowsem ale ogolnie wyglada to tak ,że windows nie bardzo chce działac gdy ten dysk jest podpięty jako drugi. Linux widzi dysk jako urządzenie ale nie chce go czytać. Clonezilla również go widzi ale gdy dojdzie do klonowania wyświetla komunikat ,że nie ma urzadzenia wejsciowego.

0
  • #17 09 Lut 2018 12:14
    laptokowiec
    Poziom 26  

W takiej sytuacji, jeśli zależy Ci na danych, najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów (tylko nie 'ogólnych' serwisów komputerowych typu 'mydło i powidło')

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo