Kolego, jeżeli kupiłeś nowy agregat to nie rób mu głupich testów tylko przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcją obsługi i eksploatacji. A tam chyba pisze, że agregat należy dotrzeć. Przez pierwsze 5 mth (moto godzin), nie należy go maksymalnie obciążać. Ma sobie pracować na biegu jałowym lub 50% obciążeniem najlepiej rezystancyjnym np jakiś grzejnik 1000W. Po tym czasie należy wymienić olej. Należy poświęcić trochę paliwa i czasu aby później cieszyć się bezawaryjną i długą pracą agregatu. W pierwszym poście napisałeś, że potrzebujesz agregatu do szlifierki a później mówisz, że chcesz podłączać betoniarkę. Nie rób tego!!! Masz agregat o mocy 2,8 kW, więc możesz podłączyć elektronarzędzia z silnikami komutatorowym o mocy 2,2kW, bo 2,2x1,2=2,64 kW więc się mieścisz w granicach jego mocy. Ale betoniarka to już silnik indukcyjny i w Twoim przypadku 1,1kWx3=3,3 kW, to na biegu jałowym może wystartować. A przy załadowanej betoniarce może być 1,1x6=6,6. No i tego Twój agregat za którymś tam razem może już nie przeżyć.