Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP nie widzi monitora podłączonego przez HDMI

jeziorekpl 21 Lut 2018 11:42 1083 4
  • #1 21 Lut 2018 11:42
    jeziorekpl
    Poziom 6  

Witam. Nie wiedziałem do którego działu będzie najlepiej to pasowało więc piszę tutaj.
    Mam laptop HP, który ma pęknięty ekran. Nie widać na nim nic. Ale muszę jakoś - jeszcze pracować na nim. Więc podłączyłem do niego monitor EIZO przez kabel HDMI. Gdy włączam laptopa monitor podłączony pod HDMI również się włącza ale nie podaje obrazu z laptopa. Jako, że laptop ma pęknięty ekran nie mogę wejść w ustawienia. I teraz pytanie.

Czy jeśli monitor jest podłączony przez kabel HDMI do laptopa to czy mogę jakimś skrótem klawiszowym uruchomić podłączony monitor?
    No ctrl + X i ekran z laptopa znika a przenosi się na monitor.

Będę wdzięczny za pomoc

0 4
  • #2 21 Lut 2018 12:17
    Kasek21
    Poziom 43  

Fn + któryś z klawiszy!

0
  • #3 22 Lut 2018 07:14
    R@F@L
    Poziom 17  

a podczas włączania systemu również nie ma obrazu? mi to wygląda na nieobsługiwaną rozdzielczośc przez monitor. Kabel jest sprawny, monitor również?

0
  • #4 22 Lut 2018 07:45
    qs300
    Poziom 28  

Kiedyś miałem podobny przypadek z laptopem klienta, zbita matryca i nie chciał wyświetlać obrazu na telewizorze.
    Po wymianie matrycy okazało się, że w laptopie nie było zainstalowanego dedykowanego sterownika VGA, tylko ten podstawowy, który instaluje Windows podczas instalacji systemu.

0