Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Laptop Lenovo Thinkpad 11e - Potrzebny działacjący bez hasła wsad BIOS

yuranx 25 Feb 2018 10:57 1272 4
    yuranx
    Level 10  
    Jak w temacie potrzebny wsad BIOS do
    Lenovo Thinkpad 11e
    Płyta: DA0LI5MB6H0 rev H
    IT8386E CXS
    U38 25X40CLSIG 4MB
    U40 25Q64FWSIG 8MB

W moim jest hasło na bios chciałbym się go pozbyć.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    nie jestem pewien zeby wgranie biosu usunelo haslo, w nowszych komputerach hasla sa w oddzielnym eepromie i nie ulegaja skasowaniu przy aktualizacji biosu.
    Szukales master pasword czy cos podobnego?
    Pozdrawiam
    yuranx
    Level 10  
    Kilka dni minęło, udało się połowicznie rozwiązać problem...

Przy okazji dziękuję wszystkim za rady i zaangażowanie.

Więc tak:
    Po 3 próbach wpisania błędnego hasła nie ma żadnego kodu błędów więc generatory odpadają.
    Wyjęcie baterii ... w tym przypadku odłączenie baterii głównej oraz baterii podtrzymującej pamięć BIOS nie daje rezultatu, a nawet na to nie liczyłem...
    Wsad który wrzucony został w ostatnim poście niestety u mnie nie działa komputer staje na 0,13-0,14A i nie idzie dalej...

Po rozmowie z kolegą elektronikiem oraz jednym z forumowiczów najpewniej hasło jest zapisane w KBC.

W zamyśle reset hasła miał mi posłużyć do tego aby zmienić kolejność urządzeń botujących, ten komputerek kupiłem właśnie po to by programować BIOS'y i zainstalować Win7 (na nowszych systemach mój programator nie działa) a kupiłem go jako poleasingowy bez RAM i HDD w bardzo dobrej cenie :)

Rozwiązałem problem instalując Win7 z kart SD akurat tylko to urządzenie było przed startem z HDD :)

Zamykam temat dziękuję wszystkim jeszcze raz.