Kupiłem przełącznik sieciowy znany na pewnym portalu aukcyjnym zwanym
XiteStor SKS8300-8X
I niby wszystko OK tylko szybciutko okazało się ze urządzenie się przegrzewa.
Obudowa bardzo mała wiec problem jest w środku na głównym IC owszem radiator jest pod PCB wielki termopad ale i to nic nie dawało.
Wiec rozwiązanie jest tylko jedno zamontować wentylator w środku troche miejsca było wiec na wybór wentylator 60x60x10mm
Proces zabudowy wyglądał tak:
1. Zaznaczenie otworów
2. Przymiar wentylatora
3. Wywiercone otwory
4. Wywiercone otwory widok góra
5. Wycięte otwory
6. Montaż czujnika temperatury
7. Wycięte otwory wraz z malowaniem
8. Zamontowany wentylator z układem sterującym
9. Wersja finalna
Po tej modyfikacji temperatura znacząco spadła sterownik umożliwił ustawienie obrotów oraz dobranie profilu temperatur (schematu chłodzenia)
Wentylatora praktycznie nie słychać. Temperatury bardzo dobre <50 stopni.
XiteStor SKS8300-8X
I niby wszystko OK tylko szybciutko okazało się ze urządzenie się przegrzewa.
Obudowa bardzo mała wiec problem jest w środku na głównym IC owszem radiator jest pod PCB wielki termopad ale i to nic nie dawało.
Wiec rozwiązanie jest tylko jedno zamontować wentylator w środku troche miejsca było wiec na wybór wentylator 60x60x10mm
Proces zabudowy wyglądał tak:
1. Zaznaczenie otworów
2. Przymiar wentylatora
3. Wywiercone otwory
4. Wywiercone otwory widok góra
5. Wycięte otwory
6. Montaż czujnika temperatury
7. Wycięte otwory wraz z malowaniem
8. Zamontowany wentylator z układem sterującym
9. Wersja finalna
Po tej modyfikacji temperatura znacząco spadła sterownik umożliwił ustawienie obrotów oraz dobranie profilu temperatur (schematu chłodzenia)
Wentylatora praktycznie nie słychać. Temperatury bardzo dobre <50 stopni.
Fajne? Ranking DIY