logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy da się odblokować Navitel MS400?

Temple One 09 Mar 2018 00:11 30099 45
Najlepsze odpowiedzi

Czy da się odblokować Navitel MS400 i uruchomić z karty pamięci inne oprogramowanie nawigacyjne, np. iGO?

Tak, ale w nowszych MS400 z ochroną opartą na Linuxie zwykłe panele i podmiana plików nie działają; trzeba użyć zgodnego z konkretnym modelem pakietu lub ROM-u WinCE [#18007944][#18007899] Jedna z opisanych metod polega na sformatowaniu karty SD do FAT32, skopiowaniu rozpakowanych plików bez tworzenia folderów, włożeniu karty do wyłączonej nawigacji i wykonaniu resetu igłą, a potem przejściu aktualizacji według instrukcji na ekranie [#18403370] Użytkownicy potwierdzili, że po takiej zmianie iGO startuje z karty i działa poprawnie [#18443972][#18478811] Jeśli urządzenie jest już na WinCE, można też przenieść folder `CONTENT` na SD i poprawić `sys.txt`, żeby iGO uruchamiało się z pamięci zewnętrznej [#17091931]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 17090345
    Temple One
    Poziom 19  
    Posty: 410
    Pomógł: 35
    Ocena: 45
    hej,
    Chciałbym odblokować ten sprzęt i pracować z innym programem do nawigacji. Czy da się to zrobić?
    Próbowałem kilka paneli i żaden nie działa, zawsze wyskakuje mi biały ekran, po zamianie folderów Navitel. Czy istnieje jakiś panel albo skrypt który odpali mi np. iGO z karty pamięci?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 17090494
    jajacekpl
    Poziom 25  
    Posty: 543
    Pomógł: 65
    Ocena: 266
    A na co zmieniasz folder Navitel?
    Jakie pliki *.exe sa wewnątrz?
  • #3 17090883
    Temple One
    Poziom 19  
    Posty: 410
    Pomógł: 35
    Ocena: 45
    Plik Navitel.exe z panelem i plik .ini ze ścieżkami.
  • #4 17091031
    Temple One
    Poziom 19  
    Posty: 410
    Pomógł: 35
    Ocena: 45
    CeCommander odpalił. Z tego co widzę to ścieżki miałem dobrze ustawione... Co mogę zrobić żeby mi iGO startowało, nawet bez panela? W sumie tylko do tego będzie używana ta nawigacja...
  • #5 17091237
    jajacekpl
    Poziom 25  
    Posty: 543
    Pomógł: 65
    Ocena: 266
    Zrób z iGO tak samo, jak z CeCommanderem
  • #6 17091276
    Temple One
    Poziom 19  
    Posty: 410
    Pomógł: 35
    Ocena: 45
    Nie da rady, pliki iGO zajmują za dużo miejsca i muszą być na karcie pamięci...
  • #7 17091931
    jajacekpl
    Poziom 25  
    Posty: 543
    Pomógł: 65
    Ocena: 266
    Możesz przenieśc na SD folder CONTENT i zmodyfikować sys.txt wg
    Spoiler:
    http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=5014
  • REKLAMA
  • #8 17092792
    Temple One
    Poziom 19  
    Posty: 410
    Pomógł: 35
    Ocena: 45
    Wszystko śmiga. Dziękuję za pomoc!
  • #9 17821256
    mikun
    Poziom 12  
    Posty: 178
    Pomógł: 3
    Ocena: 15
    Kupiłem nowy navitel MS400 i nie ma już pliku navitel.exe tylko samo navitel ale gdy podmieniam plik to wyskakuje czarny ekran z napisem error i trwa przywracanie pliku. Panele już nie działają, miał ktoś z kolegów już taki problem? Chyba nowe zabezpieczenie navitela przed wgrywaniem innego oprogramowania.
  • #10 17823010
    jajacekpl
    Poziom 25  
    Posty: 543
    Pomógł: 65
    Ocena: 266
    mikun napisał:
    nie ma już pliku navitel.exe tylko samo navitel
    Włącz pokazywanie rozszerzeń
  • #11 17824487
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    Witam
    @Temple One
    z Flash ( folderu Navitel\Navitel.exe\Navitel.mscr) kontrolować początek regulacja nawigacji do SD
    np:
    Spoiler:

    Run ("\SDMMC\PowerButton.exe")
    Sleep(300)
    Run ("\SDMMC\Mobilenavigator\Mobilenavigator.exe")
    Sleep(300)
    kill("Navitel.exe")
  • #12 18007899
    mikun
    Poziom 12  
    Posty: 178
    Pomógł: 3
    Ocena: 15
    jajacekpl napisał:
    mikun napisał:
    nie ma już pliku navitel.exe tylko samo navitel
    Włącz pokazywanie rozszerzeń


    Mam pokazywanie rozszerzeń ale i tak nie pokazuje navitel.exe tylko navitel. Chłopaki z navitela głowili się co zrobić żeby nikt nie rozblokowywał ich urządzeń i wymyślili... pytanie czy ktoś ma rozwiązanie na ten problem?

    Pojawiły się już z tym softem E500, E700 MS600 i MS400
  • #13 18007942
    jajacekpl
    Poziom 25  
    Posty: 543
    Pomógł: 65
    Ocena: 266
    Na pewno jest navitel.exe - prioblem masz z ustawieniami.
    Odptaszkuj:
    - Ukryj chronione pliki
    - Ukryh rozszerzenia znanych typów plików
    Zaznacz:
    - pokazuj ukryte pliki i foldery

    Sprawdź, czy inne pliki pokazują swoje rozszerzenia
  • REKLAMA
  • #14 18007944
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    Witam

    Mikun, W przypadku tych typów producent wprowadził ochronę opartą na systemie Linux, więc nie można go „otworzyć” dlatego nie ma rozszerzenia exe
    ... ale jest inne rozwiązanie. np. ROM WinCe zgodny z typem i zawartość (np. ROM WayteQ x985 dla e700)
  • #15 18402357
    psg
    Poziom 14  
    Posty: 195
    Ocena: 27
    Odpowiedź może trochę offtop ale moim zdaniem te navitele kupowało się właśnie dlatego że można było zmienić program do nawigacji natomiast w tej chwili przy takiej blokadzie kupowanie tego urządzenia nie ma najmniejszego sensu. Jest wiele innych o podobnej jakości i jasności LCD.
  • #16 18403370
    greg1990
    Poziom 12  
    Posty: 63
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    witam kupłem navitel e200 i niestety jest na linuksie czy jest pcja odblokowania??

    Udało mi się wrzucam plik z aktualizacją dla zainteresowanych
    Instrukcja:
    1. Wypakowujemy archiwum(najlepiej 7-zip)
    2. formatujemy kartę sd na fat 32
    3. kopiujemy wypakowane pliki na sd (nie tworzymy żadnych folderów)
    4. Wkładamy kartę sd do wyłączonej nawigacji (WAŻNE)
    5. naciskamy igłą przycisk reset
    6. Postępujemy zgodnie z wskazówkami na ekranie.
    7. Po aktualizacji wyciągamy kartę sd
    8. Zmieniamy język (domyślnie jest rumuński czy ruski) w ustawieniach jest do wyboru angielski.

    Aktualizację testowałem na navitel e100 e200 e500 i e700
    Załączniki:
    • YG-912s-ABFJ-4G-1D-AS-5L2S-V1.2(MSB2531A 128Mb BT Avin).rar (38.11 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #17 18420239
    marcinkonik
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    u mnie ten sposób nie działa, czy ktoś ma jakieś inne pomysły?????
  • #18 18420388
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    na jakim urządzeniu?
  • #19 18420417
    marcinkonik
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    E700 wygrałem to z tego linka Ale mam paski na ekranie i tak jakby rozdzielczość nie pasowała bo mam na 3 części podzielone
  • #20 18421077
    greg1990
    Poziom 12  
    Posty: 63
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    na e700 wgrywałem i nie było problemów uruchamiałem program igo
  • REKLAMA
  • #21 18421089
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    marcinkonik napisał:
    E700 wygrałem to z tego linka Ale mam paski na ekranie i tak jakby rozdzielczość nie pasowała bo mam na 3 części podzielone

    Witam
    To jest w opisie:
    Cytat:
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!! IN N I M A N I E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    1. Jeśli rozdzielczość ekranu w nawigatorze wynosi 800 x 480, to
    zmień nazwę pliku logo800x480.bmp na plik logo.bmp
    -------------------------------------------------- -------
    2. Jeśli rozdzielczość ekranu w nawigatorze wynosi 480 x 272, to
    zmień nazwę pliku logo480x272.bmp na plik logo.bmp
    -------------------------------------------------- -------
    !!!!! Pozostaw pozostałe pliki bez zmian !!!!!

    ... i najpierw skopiuj plik UPD do SD, a następnie skopiuj resztę
  • #22 18425501
    marcinkonik
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    Dziękuję Panowie nawigacja śmiga aż miło na windowsie
  • #23 18425625
    kruczeek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ma ktoś pomysł lub wiedzę na przeinstalowanie linuxa na WinCe? Navitel E700.
  • #24 18425782
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    Witam
    Niestety, nie ma opcji, aby ręcznie zresetować, tylko za opłatą service-warsztat może rozwiązać problem
    Jaki jest problem z urządzeniem, nie podoba ci się jego powierzchnia?
  • #25 18425786
    greg1990
    Poziom 12  
    Posty: 63
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    kruczeek napisał:
    Ma ktoś pomysł lub wiedzę na przeinstalowanie linuxa na WinCe? Navitel E700.


    Wyżej w linku masz paczkę z oprogramowaniem, (ale tracisz gwarancje)

    vaczak napisał:
    Jaki jest problem z urządzeniem, nie podoba ci się jego powierzchnia?


    Większość kto kupuje to urządzenie to wgrywa Igo lub automape. Teraz pewnie navitelowi spadnie sprzedaż ich urządzeń.
  • #26 18425826
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    ... i zachowali dożywotnią aktualizację, co jest dużą zaletą
    ... i dodatkową zaletą jest to, że wyszukiwanie głosowe zostało jest on zresetowane
  • #27 18425912
    kruczeek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Niestety ta instrukcja powyżej nie działa. Tzn podczas wciśnięcia przycisku reset nawigacja normalnie się odpala.
    p.s mi nie przeszkadza że tracę gwarancje i możliwośc darmowych aktualizacji. Ta mapa navitela strasznie mnie irytuje. Przyzwyczajony jestem do automapy dlatego chcę do niej wrócić. proszę o poradę

    pozdrawiam
  • #28 18426246
    vaczak
    Poziom 22  
    Posty: 413
    Pomógł: 50
    Ocena: 141
    Ma to miejsce, gdy karta nie jest rozpoznawana
    Sformatuj (WinXp-Win10, lub HP USB Disk Storage Format Tool) maksymalną pojemność FAT32 SD 2GB. (No volume label)
  • #29 18426396
    kruczeek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ok jeśli faktycznie to kwestia sformatowania to sprobuje ponownie. Ja chcę użyc karte 16gb bo taką mam.Rozumiem że jest za duża??
  • #30 18426728
    greg1990
    Poziom 12  
    Posty: 63
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    kruczeek napisał:
    Ok jeśli faktycznie to kwestia sformatowania to sprobuje ponownie. Ja chcę użyc karte 16gb bo taką mam.Rozumiem że jest za duża??

    Najlepiej 8 lub mniejsza ale myślę że na 16 też powinno ruszyć. I ważne sformatuj ją w fat32. i kolejna ważna kwestia to kartę wkładasz do urządzenia WYŁĄCZONEGO

    vaczak napisał:
    ... i zachowali dożywotnią aktualizację, co jest dużą zaletą

    Tej mapy od navitela nigdy nie lubiłem jakoś mało intuicyjna dla mnie. Można powiedzieć że jak ktoś wgrywa automapę to też ma "Dożywotnią aktualizacje" :-)

    vaczak napisał:
    ... i dodatkową zaletą jest to, że wyszukiwanie głosowe zostało jest on zresetowane


    Mógłbyś powiedzieć co to jest to wyszukiwanie głosowe, bo pierwsze słyszę.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują na temat odblokowywania nawigacji Navitel MS400, aby zainstalować alternatywne oprogramowanie, takie jak iGO. Wiele osób napotyka problemy z plikami systemowymi, brakiem pliku Navitel.exe oraz nowymi zabezpieczeniami, które uniemożliwiają modyfikację. Wskazówki obejmują przenoszenie folderów na kartę SD, modyfikację pliku sys.txt oraz użycie narzędzi do formatowania kart pamięci. Niektórzy użytkownicy potwierdzają, że udało im się zainstalować iGO po odblokowaniu, jednak pojawiają się obawy dotyczące utraty gwarancji i możliwości powrotu do oryginalnego oprogramowania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA