Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMV50E90EU nie podaje wody na dolny spryskiwacz.

kulawy1978 11 Mar 2018 21:19 396 5
  • #1 11 Mar 2018 21:19
    kulawy1978
    Poziom 3  

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc.
    Mam problem ze zmywarką Bosch SMV50E90EU/32, która nie podaje wody na dolny spryskiwacz. Wyczyściłem płaszcz [był zapchany] sprawdziłem spryskiwacz, czysty. Po wyczyszczeniu płaszcza zwiększyło się ciśnienie wody podawanej do zmywarki co skutkowało tym, że zmywarka zaczynała pracę i po chwili 2-3 minuty wypompowywała wodę i kończyła. Zmniejszyłem dopływ wody z instalacji przymykając zaworek i zmywarka ruszyła i zmywa na górnym koszu na każdym programie.

Myślę że wcześniej nie było problemu z ciśnieniem wody gdyż ograniczał ją zapchany płaszcz po wyczyszczeniu woda idzie na jeden górny spryskiwacz co powoduje to co napisałem wyżej. Z tego co udało mi się wyczytać na forum był podobny przypadek i usterka została usunięta, ale nie zostało napisane w jaki sposób. Pisało, że chodzi o silniczek przy grzałce, który ma otworzyć dopływ wody do spryskiwacza.

Chodzi mi o to jak nazywa się to urządzenie gdyż wpisując w google i w spisie części zmywarki nie znalazłem części o nazwie [silniczek dolnego spryskiwacza] i jak rozwiązać ten problem z którym walczę trzeci dzień. Na zdjęciu jest to ta część do, której podłączone są brązowe kabelki.
    Zmywarka Bosch SMV50E90EU nie podaje wody na dolny spryskiwacz.20180311_2...937[1].jpg Download (1004.59 kB)

0 5
  • #2 12 Mar 2018 19:45
    kulawy1978
    Poziom 3  

Dziś trochę popytałem tu i tam i prawdopodobnie jest to (zawór przesterowania). Jest tam plastikowa zębatka, która się zużywa (zęby na niej się wycierają) z biegiem czasu od gorącej wody.

0
  • #4 13 Mar 2018 22:51
    kulawy1978
    Poziom 3  

Dzięki za zainteresowanie tematem Chupacabara. Dziś rozebrałem zmywarkę i wyjąłem to urządzenie nazywa się silnik dystrybutora alternatywnego wody oczywiście spalony. Prawdopodobnie wskutek zużycia [wytarcia] małych zębatek, które w nim są (coś jak mała przekładnia), która prawdopodobnie zmniejszały obroty, a zwiększały moc silniczka (takie moje domyślenia) z klinowały się i nie można było obrócić silniczkiem. Mam pomysł, a żeby ustawić jak ja to nazywam (przepustnicę) na otwartą, tak aby woda cały czas była wpompowywana na dolny spryskiwacz, chyba nie będzie to przeszkadzało pracy zmywarki. Ewentualnie można coś takiego zakupić cena około 80 zł.

0
  • #6 17 Mar 2018 08:15
    kulawy1978
    Poziom 3  

Dobrze prawisz, prawdopodobnie spadłaby wydajność pompy. Zakupiłem nowy silniczek, zamontowany zmywarka hula. Temat zamykam.

0