Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Maszyna do dymu Beamz s1500 dmx , mokra podłoga

bodzioluban 12 Mar 2018 07:33 1503 8
    bodzioluban
    Level 12  
    Dzień dobry. Problem polega że posiadam maszynę do dymu Beamz s1500 dmx i zawsze mokra podłoga do ok 2 m taki ślad po wydmuchu. Mokro mała kałuża płynu. Oczywiście gram na jednej sali i nie mam możliwości sprawdzenia na innej. Płyny już miałem różne tani od 30 zł za 5L. Teraz ma drogi ponad 120 zł JEM-I-FOG-5L. Dlaczego tak się dzieję.
    pdemski
    Level 19  
    Być może grzałka w niej nie dogrzewa i nie zamienia całego płynu w dym, albo ustawiasz dymiarkę ile fabryka dała i grzałka nie nadąża.

Dodano po 2 [minuty]:

Ewentualnie możesz mieć jakiś wyciek w środku,trzeba by było rozebrać i sprawdzić.
    bodzioluban
    Level 12  
    Maszyna ustawiona na minimum na pilocie bo to mi wystarczy. Rozbierałem maszynę jest w środku po imprezie sucho zero wycieku. Tylko jak ustawię na pilocie ciągły wyrzut minimalny aby sobie tylko delikatnie puszczała dym to też mokro, pełna moc, minimum mocy zawszę mokro.
    A jak sprawdzić grzałkę czy daję radę. Bo mi się wydaję jakby nie cały płyn był przerobiony w grzałce.
    pdemski
    Level 19  
    Na grzałce powinien być termik który włącza i wyłącza grzałkę żeby się nie przepaliła, może być jego wina, po prostu za szybko wyłącza grzałkę przez to grzałka nie ma odpowiedniej temperatury,a co za tym idzie nie przepala całego płynu.
    pdemski
    Level 19  
    Tak mi przyszło do głowy jeszcze jedno- sprawdz czy dysza jest dobrze dokręcona.
    Jesli możesz daj foto tej grzałki.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Grzałka jest "zapakowana", a co z termikiem? Wszystko wskazuje na to, że maszyna nie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury (powinno być ok. 300*C), wówczas faktycznie część płynu nie zdąża odparować i maszyna pluje płynem (może "pluje" to za dużo powiedziane - w każdym razie płyn nie zamienia się całkowicie w parę.).