Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

flash flz 1500dmx pluje płynem i psiuka jakby parą wodną

puzzi9 01 Gru 2014 20:45 1761 6
  • #1 01 Gru 2014 20:45
    puzzi9
    Poziom 9  

Witam. Problem z wytwornicą dymu flash flz 1500dmx. tak więc do rzeczy. Po nagrzaniu się pluje (żyga) płynem rospryskując go na zewnątrz a przy tym wydobywa się nie dym tylko jakby para wodna. Jeśli jest ktoś w stanie mi podpowiedzić co to może być to był bym wdzięczny. Pozdrawiam

0 6
  • #2 02 Gru 2014 20:28
    norbertch
    Poziom 10  

Jeśli ci pluje płynem to na pewno za niska temperatura grzałki. Uszkodzony czujnik temperatury lub należy go wyregulować. W spirali również osadza się kamień który może powodować niedogrzanie płynu, w takim przypadku należy przeczyścić spiralę octem.

0
  • #3 02 Gru 2014 21:33
    puzzi9
    Poziom 9  

Dzięki. Jeśli jest Pan w stanie mi wycenić naprawę tego z częściami co Pan napisał to bardzo bym o to prosił (będę miał do porównania z ich wyceną). Poza tym właśnie ją wysłałem do serwisu więc zrobią co będą uważać i odpowiednio skasują ale wcześniej przed naprawą mają do mnie zadzwonić i opisać mi co się popsuło, oraz wycenić tą naprawę. Jestem ciekaw co oni stwierdzą (telefonicznie po opisaniu usterki stwierdzili wymianę pieca na nowy). Po naprawie i odbiorze sprzętu na pewno napiszę co stwierdzili i ile kosztowało. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Dodano po 4 [minuty]:

norbertch napisał:
    Jeśli ci pluje płynem to na pewno za niska temperatura grzałki. Uszkodzony czujnik temperatury lub należy go wyregulować. W spirali również osadza się kamień który może powodować niedogrzanie płynu, w takim przypadku należy przeczyścić spiralę octem.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedno. Ona działała pięknie a dopiero po 3 4 latach tak się zaczęło z nią dziać więc nie wiem czy wymieniona przez Pana regulacja temp. coś pomoże. Raczej bym obstawił uszkodzony czujnik i czyszczenie octem :). Ale zobaczymy opinię serwis menów.

0
  • #4 03 Gru 2014 09:35
    norbertch
    Poziom 10  

Po takim okresie eksploatacji zdarza się pojawienie nieszczelności w spirali zalanej ołowiem. W takim przypadku maszyna będzie mokra w środku i trzeba wymienić cały element. Powodem przecieków są również wszelkie połączenia z pompką oraz spiralą. Należy jednak pamiętać że plucie płynem jest spowodowane niską temperaturą.

0
  • #5 16 Gru 2014 16:17
    puzzi9
    Poziom 9  

Dostałem odpowiedź z serwisu i odesłali mi ją nie naprawioną w stanie jakim była. Ponoć już nie ma części do tej zadymiarki. Elektronika mówią że jest sprawna tylko padł piec którego już nie idzie dostać. Czy można do niej założyć jakiś inny piec który będzie pasował. Jeśli tak to proszę o info

0
  • #7 19 Gru 2014 22:14
    puzzi9
    Poziom 9  

w takim razie jestem w stanie wysłać ją panu pocztą aby ją napreawić tylko prosił bym o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów

0