Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Saxo Peugeot 106 - Ustawianie drążków skrętnych

15 Mar 2018 00:03 801 5
 • Poziom 8  
  Witajcie.
  Czy posiada ktoś z Was dane jak ustawić drążki skrętne w citroenie saxo 1.1 1997r. ?
  Muszę to ustawić, ponieważ ktoś wcześniej za bardzo go podniósł i w dodatku nierówno. Prawy amortyzator wcale nie posiadał dolnej śruby mocującej, co się z nią stało, nie wiem. Chcąc przykręcić nowy amortyzator nie ma takiej możliwość, chyba żeby obciążyć tył ze 300 kg. Z lewej strony po podniesieniu za wahacz i wybiciu śruby mocującej amortyzator, widać że brakuje jeszcze trochę do otworu, więc i tu amortyzator jest bardzo rozciągany.
 • Poziom 8  
  Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło.
  Z tych rysunków mogę wywnioskować jak wysoko ma być tył auta, ale dopiero po założeniu drążków, kół i opuszczeniu samochodu. Mi natomiast chodzi o to jak ustawić drążki na frezach przy podniesionym samochodzie ? Jak złapać jakąś odległość, np mocowań amortyzatora? Przecież jak regenerują belki to muszą jakoś ustawiać drążki skrętne przy wyjętej belce. Podpowie ktoś?
 • Poziom 26  
  Ja osobiście ustawiłem to na zasadzie prób i błędów posilkujac się wartościami fabrycznymi. Też nie znalazłem info na temat fabrycznych znaków
 • Poziom 8  
  Niestety metodą prób i błędów jest sporo pracy, zwłaszcza gdy nie ma się podnośnika. :(
  Na innym forum peugota 206 (belka chyba podobna do 106) znalazłem info że służy do tego tzw. "ślepy amortyzator" oraz jeśli się go nie ma, podpowiedź żeby ustawić w ten sposób:
  "Na rozciągniętym na max amortyzatorze ustawia wahacz tak aby koniec amortyzatora wypadał w połowie otworu od jego mocowania we wahaczu i w tym położeniu montuje drążek skrętny."

  Spróbuje w ten sposób i dam znać co i jak.
  Edit:
  Zamontowałem według powyższego sposobu i jest ok , tył stoi może troszeczkę niżej niż przód ale drążki skrętne też już swoje wypracowały.
 • Poziom 8  
  Sposób ustawiania jest podany w moim ostatnim poście