Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SMI58M95EU/38 - Zmywarka nie włącza się, pstryka przekaźnik

myszkazone 23 Mar 2018 21:00 1047 0
  • Pomocny post
    #1 23 Mar 2018 21:00
    myszkazone
    Poziom 1  

Drodzy forumowicze,

To wpis z opisem problemu, na który natrafiłem ze zmywarką u rodziców i, który dzięki forum elektroda udało mi się rozwiązać. Zmywarka jak w tytule, po zostawionym na noc cyklu zmywania umarła - nie włączała się kompletnie. Wyświetlacz się nie świecił. Przy naciskaniu włącznika słychać było pstrykanie (zakładam, że to przekaźniki) z okolic modułu sterowania. Moduł sterowania oznaczony był numerem 9000 609 768. Znalazłem podobny opis problemu w przypadku innej zmywarki Bosch: :arrow: Link
    Obejrzałem płytkę, nie było na niej widać żadnych uszkodzonych elementów, podstawowe pomiary rezystorów, kondensatorów potwierdzały także, że nie są uszkodzone. Za radą z linku powyżej popatrzyłem na przelotki. Ta która była opisywana w linku, była w porządku, natomiast w moim przypadku "wytarła się" przelotka w innym miejscu. Niestety nie miałem aparatu, nawet komórki, więc korzystam ze zdjęć kolegi Grzegorz18121975, żeby pokazać w którym miejscu był mniej więcej problem:
    Bosch SMI58M95EU/38 - Zmywarka nie włącza się, pstryka przekaźnik
    Na żółto zaznaczyłem obszar, w którym znajdowała się uszkodzona przelotka w modelu kolegi, na czerwono, obszar w którym uszkodzona była przelotka, w zmywarce, którą ja się zajmowałem. Rozwiązanie takie samo - kawałek drucika i lutowanie - rozwiązało w zupełności problem.
    Zostawiam na przyszłość - może ktoś trafi na taki sam problem.

0 0