Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira 1.8 Benzyna /Gaz - Sterownik silnika - oznaczenia

26 Mar 2018 12:37 1065 2
 • Poziom 1  
  Witam!
  Chciałbym zakupić nowy sterownik do Opla Zafiry 1.8. Benzyna Gaz. Nie wiem jednak jakiego sterownika szukać, na jakie numery zwracać uwagę. Na obecnym sterowniku są następujące oznaczenia:
  W górnym lewym roku "GM", po prawej numer "24 443 879 00"
  Niżej : "Siemens"
  Pod nazwą Siemens numer "5WK9 196'
  A pod tym numerem następujący numer: 3 01 29 00 42 5
  Proszę o pomoc i może ktoś chce sprzedać taki sterownik.
 • SterControl
 • Admin grupy komputery
  Z tym sterownikiem nie jest tak łatwo. Nie wystarczy kupno identycznego.
  Tu masz ofertę sklepu z opisem - może to w czymś pomoże.


  Cytat:
  Oferta sklepu zawiera używane sterowniki i komputery silnika w różnej konfiguracji, przed zakupem prosimy o rozważny wybór. Nasi eksperci handlowi służą Państwu w poradach i w wyborze zakupu najkorzystniejszego wariantu sterownika.  1. Zablokowany: komputer silnika zdemontowany z samochodu przeznaczonego na recykling z zapisanymi danymi immobilizera z poprzedniego auta. Aby sterownik nadawał się do powtórnego montażu należy go przygotować przez wylogowanie i powtórne zaprogramowanie. Do tego celu jest niezbędna ingerencja wyspecjalizowanego elektronika za pomocą sprzętu diagnostycznego.

  2.Odblokowany:przed zakupem proszę uzgodnić z nami na ile da się przygotować komputer ponieważ w zależności od marki i modelu auta oraz możliwości jakie są w danym typie sterownika, komputer może być przygotowany do montażu przez naszego elektronika na różne sposoby:

  a) Z ustalonym kodem pin (CAR PASS) z poprzedniego auta, dzięki któremu za pomocą urządzenia diagnostycznego po podłączeniu sterownika do samochodu można wyzerować komputer, po czym należy wprowadzić kod pin z auta w którym instalujemy sterownik aby zaprogramować go z immobiliserem.

  b) Wyzerowany, sterownik z wyzerowanym kodem pin (CAR PASS), po podłączeniu sterownika należy zaprogramować sterownik do samochodu specjalnym urządzeniem diagnostycznym po przez w prowadzenie kodu pin z auta w którym instalujemy sterownik aby zaprogramować go z immobiliserem.

  c) Z wykluczonym immobilizerem, tzn. że zostały ze sterownika usunięte kody zabezpieczające, komputer taki po podłączeniu do instalacji samochodu uruchamia silnik do czego nie wymaga programowania, ale i nie posiada funkcji immobilizera.

  d) Na dopisanie kodu, komputer po podłączeniu do instalacji samochodu uruchamia silnik i samoczynnie automatycznie zaprogramowuje się do kodów immobilizera danego samochodu bez konieczności dodatkowego programowania.

  e) Sklonowany komputer posiada wprowadzone przez naszego elektronika dane z auta w którym będzie montowany. Aby tak przygotować komputer należy najpierw wysłać do nas uszkodzony sterownik z którego zostaną przeniesione dane pojazdu do sprawnego sterownika ( musi być zapewniona komunikacja uszkodzonego sterownika z samochodem lub urządzeniem diagnostycznym , bez poprawnej komunikacji nie będzie można sklonować zabezpieczeń)

  3.Kompletny: komputer silnika kompletny z immobilizerem oraz wszystkimi jego elementami niezbędnymi do uruchomienia pojazdu bez konieczności dodatkowego programowania. Nie wszystkie warianty sterowników odblokowanych będą dotyczyć dokładnie tej oferty komputera, przed zakupem proszę o kontakt w celu doboru właściwego wariantu sterownika, ponieważ nie wszystkie wyżej wypisane warianty komputerów wylogowanych dla tego sterownika będą możliwe do przygotowania.
 • SterControl

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  scujok napisał:
  zakupić nowy sterownik

  Nowy w rozumieniu "inny używany" czy fabrycznie nowy ?
  (fabrycznie nowy to pkt. 2d - wg. postu @DriverMSG)
  scujok napisał:
  na jakie numery zwracać uwagę

  Wszystkie numery, które podałeś muszą być takie same, chyba, że posiadasz sprzęt do zmiany oprogramowania używanego sterownika.
  scujok napisał:
  "GM"... numer

  Numer wg. oznaczeń Opla (GM)- czyli producenta samochodu
  scujok napisał:
  Siemens numer

  Numer wg. oznaczeń Siemensa - czyli producenta sterownika

  Tak, jak napisał @DriverMSG
  Najprościej kupić sterownik wstępnie przygotowany jak w pkt.: 2d , 2e lub cały komplet jak w pkt.:3