Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica BK313.3 słabo chłodzi - napełniony czynnik, nowy termostat, zamrażarka OK.

ewalter2 28 Mar 2018 15:12 516 12
  • #1 28 Mar 2018 15:12
    ewalter2
    Poziom 2  

Witam,
    Przejrzałem forum i niestety nie znalazłem rozwiązania.
    Lodówka ma 4 lata. Amica do zabudowy BK313.3.
    Słabo chłodzi duża komora ok. 10'C, natomiast zamrażarka w pełni chłodzi.
    Zawołałem specjalistę, który dospawał zawór i napełnił czynnik chłodzący.
    Ja natomiast wymieniłem dodatkowo termostat na nowy (oryginalny).

Niestety objawy są takie same.
    Czy coś się zatkało?
    Spec mówił, prawdopodobnie zatkało się pod zabudową i nic nie da się zrobić.

Sprężarka włącza się i wyłącza. Wg mnie działa poprawnie.

Z góry dziękuję.

0 12
  • #3 05 Kwi 2018 11:15
    ewalter2
    Poziom 2  

Z tego co pamiętam to nie jest No Frost.
    Sprężarka wyłącza się. Termostat wymieniłem na wszelki wypadek.

0
  • #4 05 Kwi 2018 19:47
    skryn
    Admin grupy AGD

Lodówka dokonała żywota. Rozglądaj się za nową.

0
  • #6 05 Kwi 2018 21:14
    skryn
    Admin grupy AGD

jack63 napisał:
    Jak sądzisz, co się "skończyło" ?

Dziuła, Panie dziuła... :)

0
  • #8 06 Kwi 2018 09:09
    ewalter2
    Poziom 2  

"Specu" coś wspominał, że może być nieszczelność wewnątrz w obudowie i wtedy to kaplica. Niby na manometrze nic mu nie schodziło... Chyba jednak szarpnę się na nową. Dziękuję za informacje.

0
  • #9 06 Kwi 2018 11:08
    jack63
    Poziom 41  

ewalter2 napisał:
    Specu" coś wspominał, że może być nieszczelność wewnątrz w obudowie i wtedy to kaplica.

Czy miał azot w butli i go użył przed napełnianiem aby sprawdzić szczelność?
    Po prostu czy robił próbę ciśnieniową?

0
  • #10 06 Kwi 2018 11:41
    stanislaw1954
    Poziom 41  

jack63 napisał:
    Czy miał azot w butli i go użył przed napełnianiem aby sprawdzić szczelność?
    Po prostu czy robił próbę ciśnieniową?
    A kto się "bawi " w takie rzeczy? "Dobija gaz", bo za to jest kasa, i zadowolony ucieka. Jeśli miałby szukać drogi ucieczki gazu, musiałby rozgrzebać całą izolację. Roboty dużo, koszty rosną, naprawa może się zbliżyć do ceny nowej, wiec kończy się na dobiciu gazy, z nadzieją,że może ubytek jest znikomy.

0
  • #11 06 Kwi 2018 12:01
    abuhamza
    Specjalista AGD

A my głupie polaczki kupujemy te badziewne amice, whirlpoole, indesity co po 3 latach sie dziurawia a sprzedawca nie powie, że to szajs :D jak sie chce porządną chłodziarkę bądź zamrażarkę, dużą, mało awaryjną to tylko miele bądź liebherr na tradycyjnym agregacie ;) jakoś mnie to nigdy nie spotkało mam ze szrotu dwa urządzenia miele 2metrowe, naprawione moduły chodzą już 12 rok u mnie, lekko zrobiły się żółte ale chodzą jak nowe. A Pan musi wybrać się na zakupy. I pod zabudowe również polecam miele czy liebherr tylko nowa cenowo dużo wychodzi, trzeba poszukać używanej w dobrej stanie, do 200zł zepsutą dasz rade kupić :)

1
  • #12 12 Kwi 2018 10:23
    ewalter2
    Poziom 2  

Ja w piwnicy mam jeszcze dwie lodówki electrolux. Jedna z nich jest chyba z początku lat 90-tych (dwa agregaty).
    Niestety amica idzie na złom, tylko teraz targa mnie wątpliwość czy kupić nową czy też używaną liebherr ? Z "nowymi" rzeczami mam ostatnio złe doświadczenia - 2-4 lata i się psują. Niedawno naprawiłem (sam) TV Hyundai pół roku po końcu gwarancji się zepsuł - padła płyta główna (bebechy były od LG).

pozdrawiam

0
  • #13 12 Kwi 2018 20:32
    skryn
    Admin grupy AGD

ewalter2 napisał:
    Ja w piwnicy mam jeszcze dwie lodówki electrolux. Jedna z nich jest chyba z początku lat 90-tych (dwa agregaty).
    Niestety amica idzie na złom, tylko teraz targa mnie wątpliwość czy kupić nową czy też używaną liebherr ? Z "nowymi" rzeczami mam ostatnio złe doświadczenia - 2-4 lata i się psują. Niedawno naprawiłem (sam) TV Hyundai pół roku po końcu gwarancji się zepsuł - padła płyta główna (bebechy były od LG).

pozdrawiam

Offtopic.
    To może starego Jowisza wskrzesisz do życia?
    A może Rubina 714P? Te były pancerne... :)

0