Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PARKSIDE PABS 10,8 A1-1 - Dziwne zachowanie wkrętarki podczas pracy.

28 Mar 2018 16:45 924 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów i szanowne gremium.
    W ubiegłbym tygodniu nabyłem używaną wkrętarkę Parkside z litowo-jonową baterią.
    Nie pracowała więc naładowałem baterię. Bateria została naładowana, po około 1,5h.
    Postanowiłem, że rozładuję ją znowu do zera i zostawiłem na jakiś czas w ciągłej pracy. Myślałem, że bateria jest rozładowana jednak w tym momencie wkrętarka dziwnie się zaczęła zachowywać. Na kilka sekund się załącza i kręci, a później na kilka sekund w ogóle nie reaguje i świeci się tylko dioda. Po odzczekaniu znowu się załącza i tak cały czas. Wydaje mi się, że powinna kręcić , aż do pełnego rozł. bat.
    Pewnie po naładowaniu znowu by kręciła bez przerwy. Czy ktoś może mi objaśnić tą sytuację z moja wkrętarką??
    Jest uszkodzony jakiś podzespół?
  • Poziom 43  
    W wiertarce jest zapewne układ zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora. Tak potrafią się zachowywać wiertarki z takim układem. Obecne akumulatory w większości nie wymagają formatowania tzw. pełnego rozładowania. Nie mają efektu pamięci. NiCd oraz żelowe wymagają formatowania ale nie rozładowywania do zera, bo to jest bardzo szkodliwe dla każdego akumulatora.
  • Poziom 39  
    Myślę ze pod obciążeniem spada napięcie akumulatora i elektronika odpina zasilanie. Po chwili bez obciążenia napięcie rośnie i znów jest wystarczające do odpalenia silnika. Prosty układ nie ma pamięci przekroczenia krytycznego poziomu napięcia.
  • Poziom 9  
    Reasumując, mam rozumieć, że jest to prawidłowy i normalny objaw?
    A tym samym można stwierdzić, że działanie wkrętarki jest prawdłowe?
  • Poziom 43  
    nowicjusz32 napisał:
    Reasumując, mam rozumieć, że jest to prawidłowy i normalny objaw?
    A tym samym można stwierdzić, że działanie wkrętarki jest prawidłowe?

Oczywiście, że tak. Zapobiega ona zrozumieniu dosłownym o wskazaniu rozładowania akumulatora jak to było w Twoim przypadku.
  • Poziom 9  
    Cieszy mnie ten fakt, bo wkrętarka jest naprawdę przyzwoita. Mam nadzieję, ze posłuży mi trochę :D