Dziękuje za rzeczowe rozwinięcie tematu, zamiast "bicia" postów.
Dla zwykłego użytkownika, może nieco bardziej zaawansowanego lub jakiegoś punktu usługowego, który zajmuje się odzyskiwaniem danych, ale raczej w pułapie 100-500 pln za usługę. Więcej za te dane i próbe raczej nikt nie zapłaci.
Nie mam pojęcia jak szyfrowane są dane w smarfonach z niższej budżetowej półki: struktura / nadpisanie czy sprzętowo / kontroler.
Układ partycji w systemie Android jest dla mnie nadal nie do końca jasny, a z tego co próbowałem się dowiedzieć - odbieram jako przekombinowany. W zwykłym linux na komputer stacjonarny lub typowym windows jakoś wszystko jest bardziej przejrzyste.
Obraz identycznego sytemu do tego telefonu mogę zdobyć. Przy jego wgrywaniu partycje powinny się nadpisać z tego co piszesz... ale nie wiadomo co z pozostałym wolnym miejscem.
Podłączając telefon w trybie debugowania usb, jako pamieć usb jest widoczny w DMDE jako dysk logiczny, ale o dziwo ze strukturą nie typową dla Linux bo... fat32.
Z kolei program CCleaner również widzi podobnie pamięć telefonu i chyba jest możliwość nadpisania całej zawartości - to chyba załatwiłoby sprawę. Tylko:
- czy w trakcie nadpisywania jak będize usuwany aktualny system, nie przerwie się komunikacja ?
- jak po takim nadapisaniu jak wgrać ponownie system ? chyba trzeba by było mieć obraz struktury, katalogów i partycji pamięci ?
Jakies rzyko późniejszego odczytu nienadpisanych danych istnieje, ale już zdecydowanie mniejsze niż typowey powrót do ustwień fabrycznych, który czasami nawet nie usuwa niektórych dodanych do oryginalnych plików systemu folderów i plików !
Czytałem gdzieś, że wgranie innego sytemu (co jest dość łatwe) dość dobrze zabezpiecza przed odczytaniem danych... chyba z powodu napisania większej ilości miejsca.
migol21 napisał: Dość skutecznym wydaje się szyfrowanie i przywracanie fabryczne po przez format partycji. Lecz to nie jest 100% pewność.
Kwestia
Szyfrowanie wbudowane ? Używając jak najdłuższego i w miarę skomplikowanego długiego kodu/hasła ?