Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przywrócić poprzedni stan dysku przenośnego?

GrzegorzAsia 15 Kwi 2018 20:07 621 20
  • #1 15 Kwi 2018 20:07
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

Dzień dobry, przed chwilą przez przypadek programem DMDE skopiowałem partycję na mój przenośny dysk, myślałem że wszystkie dane się po prostu skopiuja, o dziwo mój dysk przenośny nagle zamienił się w tą partycję co chciałem skopiować.

Wygląda to teraz tak:
    Jak przywrócić poprzedni stan dysku przenośnego?system..jpg Download (12.93 kB)
    Mimo, że ten "SYSTEM RESERVEDd H" powinien mieć 300+gb i nazywać się "TOSHIBA H"
    Kiedy w programie otwieram zawartość oczywiście wyszukuje mi wszystkie foldery które posiadałem:
    Jak przywrócić poprzedni stan dysku przenośnego?toshib..jpg Download (141.82 kB)
    Niby sytuacja jest prosta, ale jak to teraz przywrócić/cofnąć?

0 20
  • #2 15 Kwi 2018 20:28
    safbot1st
    Poziom 43  

GrzegorzAsia napisał:
    przed chwilą przez przypadek programem DMDE skopiowałem partycję na mój przenośny dysk, myślałem że wszystkie dane się po prostu skopiuja, o dziwo mój dysk przenośny nagle zamienił się w tą partycję co chciałem skopiować.

To nie wiesz, co dokładnie zrobiłeś?
    Zamieść widok na partycje po wybraniu TOSHIBy jako urządzenie fizyczne.

0
  • #3 15 Kwi 2018 20:33
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@safbot1st
    Wiem co zrobiłem, myślałem po prostu, że tą partycje którą chciałem przenieść na zewnętrzny dysk przeniesie w jakiś folder, nie sądziłem że partycja nałoży się na ten przenośny dysk. :D
    Najlepiej gdyby dało się cofnąć to całe 'nałożenie', jest taka możliwość?

O to Ci chodziło?

0
  • #4 15 Kwi 2018 20:37
    kalendarmenn
    Poziom 5  

Możliwości nie ma, chyba, że robiłeś kopie zapasową. Nazwe dysku możesz łatwo zmienić. Poszukaj w necie. Co do danych..... będzie ciężej.

0
  • #5 15 Kwi 2018 20:44
    safbot1st
    Poziom 43  

Czyli jak wejdziesz w drugą linijkę SYSTEM RESERVEDd 320GB (EBCF) to widzisz swoje dane co chcesz odzyskać?

0
  • #6 15 Kwi 2018 21:11
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@kalendarmenn
    Wydaje mi się, że nie masz racji. Chyba nie jest tak żle, skoro DMDE wykrywa mi wszystkie foldery i pliki, tylko jakoś żeby to cofnąć.

Nazwa dysku nie jest żadnym problemem, interesują mnie tylko dane.

Dodano po 26 [minuty]:

@safbot1st
    Tak, są widoczne:
    Cenne są dla mnie te pięć folderów - "Filmy" , "Nowy Folder" , "Nowy Folder 2" , "Nowy Folder 3" , "Nowy Folder 4".

0
  • #7 15 Kwi 2018 22:00
    Robert B
    Poziom 43  

GrzegorzAsia napisał:
    Cenne są dla mnie te pięć folderów

To je otwieraj po kolei i kopiuj pliki.

0
  • #8 15 Kwi 2018 22:09
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@Robert B
    Tylko, że każdy folder ma podfoldery i każdy z nich ma po 500/1000+ plików, więc to raczej nie możliwe.
    Nie da się skopiować całych folderów? Może jakiś inny program, który na to pozwoli?

0
  • #9 15 Kwi 2018 22:11
    safbot1st
    Poziom 43  

GrzegorzAsia napisał:
    @safbot1st
    Tak, są widoczne:

Ok, na początek posłużę się regułką pomocną początkującym doradcom DMDE, czyli w tym wypadku mi - wykonaj kopię posektorową dysku, z którego odzyskujesz dane, bo inaczej w razie pomyłki nie będzie możliwości się cofnąć.
    Do tego potrzebny dysk o pojemności równej lub identycznej jak źródłowy.
    Po tym zaleceniu napiszę, co uważam:
    Pierwsze 105 MB zostało nadpisane, bo jak widać po sektorach nowa partycja pokryła się ze starą, dlatego nie widzę szans na 100% odzysk.
    Trzeba wpis SYSTEM RESERVEDd 105MB wg. mnie usunąć i zostanie stara partycja 320GB.
    Zakładam jednak, że z DMDE nic nie jest tak proste, jak się wydaje i poczekałbym na @mati211p :)
    GrzegorzAsia napisał:
    Nie da się skopiować całych folderów?

Z tego, co wiem, darmowe DMDE pozwala na kopiowanie jedynie pewnej ilości plików na raz.

0
  • #10 16 Kwi 2018 16:26
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@safbot1st
    Kurde, na tą chwile nie mam drugiego dysku o tej samej pojemności (zanim sobie załatwię, pewnie trochę czasu minie.)

Skoro DMDE pozwala na kopiowanie jedynie pewnej ilości plików na raz to chyba będę musiał zmienić program? Bo niestety jest tam zbyt dużo plików, a nie mam zamiaru ich przenosił ręcznie kilka godzin :D

W każdym razie dzięki za zakres Twojej wiedzy, poczekamy na odpowiedzi innych osób.

Dodano po 17 [godziny] 56 [minuty]:

@mati211p
    Możesz mi pomóc, bo chyba już nikt nie wie jak to zrobić.

0
  • #11 16 Kwi 2018 17:10
    safbot1st
    Poziom 43  

Coś @mati211 nie nadciąga, a speców od DMDE jak na lekarstwo.
    Ja pisałem - usunąłbym ten wpis 105MB (i tak do niczego Ci niepotrzebny, bo masz kopię)
    po tym kliknął "Zastosuj" i wystarczy odłączyć i podłączyć dysk aby sprawdzić, czy pojawi się stara partycja (będzie mieć inną nazwę jedynie).

0
  • #12 16 Kwi 2018 17:48
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@safbot1st
    Tutaj nie chodzi tylko o speców od DMDE, wystarczy jak, by znalazł się jakiś fachowiec od ogólnego przywracania danych, bo tym programem w wersji darmowej będzie kiepsko cokolwiek zdziałać z tego co widzę.

Zrobione szefie, tylko teraz po podłączeniu tego dysku wgl go nie widać, wcześniej widniał jako System Reserved.. coś tam.
    Wydaje mi się, że trzeba tą partycję jakąś przydzielić, czy coś w tym stylu, bo w zarządzaniu dyskami widnieje jako "NIEPRZYDZIELONE":
    Natomiast z widoku DMDE wygląda to następująco:
    Jak przywrócić poprzedni stan dysku przenośnego?qwefeq..jpg Download (69.85 kB)

0
  • #13 16 Kwi 2018 18:04
    safbot1st
    Poziom 43  

GrzegorzAsia napisał:
    wystarczy jak, by znalazł się jakiś fachowiec od ogólnego przywracania danych, bo tym programem w wersji darmowej będzie kiepsko cokolwiek zdziałać z tego co widzę.

Do przywracania każdego pliku osobno "na raty" darmowy DMDE się nie nada, ale do przywrócenia całej partycji "za jednym zamachem" - idealny.
    Brałbym "pełne skanowanie" na "Nieprzydzielone" ale już się poddaję - może idziemy w dobrą stronę, może nie. Trzeba lepszego "mistrza"...

0
  • #14 16 Kwi 2018 18:07
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@safbot1st
    Czyli jak bym ogarnął jakiś dysk przenośny to bym mógł normalnie przenieść całą partycje i wtedy już pliki, by normalnie się wyświetlały na tym drugiem dysku? (w sensie wszystkie foldery, chronologicznie od ich daty dodania itp?)

0
  • #15 16 Kwi 2018 18:10
    safbot1st
    Poziom 43  

Z dyskiem docelowym chodziło o to, aby całe "rozsypane puzzle" skopiować w formie "rozsypanej" ażeby mieć 2 kopie tych samych "puzzli" - jedną do "składania", drugą "w zapasie". :(
    Tzw. kopia posektorowa. Ja już pisałem, że wg. mnie nie da się i tak odzyskać 100%... :(

0
  • #16 16 Kwi 2018 18:24
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@safbot1st
    No nie gadaj, że już nie przywrócę dawnej struktury plików? :< (na tym bardzo mi zależy, bo posiadam tam tysiące zdjęć/wideo ułożonych chronologicznie w zależności od konkretnych kryteriów.)

Ale z tego co widzę to chyba nie są rozsypane skoro program po wykonanej rekonstrukcji wyświetla wszystkie foldery i pliki chronologicznie ze starymi nazwami i datami wykonania.
    Czytałem też, że sytuacja była, by gorsza gdyby dysk wyświetlał się jako RAW a w DMDE normalnie widnieje bez głębszego skanu jako NTFS.

Sam zobacz, niby wszystko jest, ale czemu tego nie wykrywa sam Eksplorator Windows, tylko trzeba używać DMDE + REKONSTRUKCJĘ PLIKÓW.

Może właśnie przez to, że widnieje jako "NIEPRZYDZIELONY"?

0
  • #17 16 Kwi 2018 19:36
    Robert B
    Poziom 43  

GrzegorzAsia napisał:
    czemu tego nie wykrywa sam komputer

Komputer go wykrywa. Nie wykrywa go Eksplorator Windows a to jest różnica.

0
  • #18 16 Kwi 2018 20:23
    GrzegorzAsia
    Poziom 4  

@Robert B
    Zgadza się, wybacz za mój błąd. Zatem pytanie o 100 punktów, jak zrobić, żeby wykrywał go Eksplorator Windows? :)

0
  • #19 16 Kwi 2018 22:27
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

W tej chwili nie ma co odzyskiwać bezpośrednio. Zabezpiecz to co masz jeśli chcesz próbować odzyskiwać bezpośrednio, poprzez wykonanie kopii posektorowej do pliku, tylko tym razem się nie pomyl, potem będziemy działać dalej. 100MB to jeszcze nie tragedia. Po zabezpieczeniu danych wykonaj pełne skanowanie, zapisz wyniki do pliku i pokaż je. $MFT mirror powinno być w całości, tak samo jak $MFT, bo pewnie zaczynało się w klastrze 786432 partycji, w najgorszym wypadku w klastrze 2 a wtedy masz pecha, bo straciłeś większość $MFT. Nie ma co gdybać, zobaczymy co skan pokaże.

0
  • #20 02 Cze 2018 01:34
    GrzegorzHere
    Poziom 1  

mati211p napisał:
    W tej chwili nie ma co odzyskiwać bezpośrednio. Zabezpiecz to co masz jeśli chcesz próbować odzyskiwać bezpośrednio, poprzez wykonanie kopii posektorowej do pliku, tylko tym razem się nie pomyl, potem będziemy działać dalej. 100MB to jeszcze nie tragedia. Po zabezpieczeniu danych wykonaj pełne skanowanie, zapisz wyniki do pliku i pokaż je. $MFT mirror powinno być w całości, tak samo jak $MFT, bo pewnie zaczynało się w klastrze 786432 partycji, w najgorszym wypadku w klastrze 2 a wtedy masz pecha, bo straciłeś większość $MFT. Nie ma co gdybać, zobaczymy co skan pokaże.

Cześć, sorki że tak długo nie odpisywałem, ale moje poprzednie konto zostało zablokowane i dopiero teraz stworzyłem nowe konto.
    A, więc tak wykonałem kopie posektorową do pliku na inny dysk, tak jak prosiłeś. Również wykonałem pełne skanowanie, jako że nie da się wrzucić tego skanu jako załącznik skopiowałem wszystko tutaj:
    http://wklejto.pl/557851
    (nie wiem co idzie wywnioskować z ciągu tych cyfer i liter, ale dobra :D)

PS. Z tymi $MFT i klastrami wgl nie ogarniam o co Ci chodziło.

0
  • #21 02 Cze 2018 01:46
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

GrzegorzHere napisał:
    Cześć, sorki że tak długo nie odpisywałem, ale moje poprzednie konto zostało zablokowane i dopiero teraz stworzyłem nowe konto.

Konto zostało zablokowane nie po to, aby w jego miejscu utworzyć nowe.
    Temat zostaje zamknięty. Jeśli podstawowe konto zostanie odblokowane, temat może zostać wznowiony.

0