Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora...

20 Sie 2005 21:32 5849 9
  • Poziom 10  
    Zawsze gdy ładował sie akumlator to wskazówka malała do zera teraz zatrzymała sie na 3 i nie ruszy sie nawet gdy długo ładuje sie.Na początku ładowania było 5.Po jakimś czasie doszło do 3 i na tym staneło.Co to oznacza?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Witam
    To oznacza że SEM aku nie wyrównało się z napięciem prostownika.
    Mówiąc inaczej napięcie na aku nie ma nominalnej wartości, a przyczyną może być : zasiarczenie, zwarcie celi, mała gęstość roztworu kwasu siark.
    Pozdro
  • Poziom 34  
    paweł1111 napisał:
    Zawsze gdy ładował się akumlator to wskazówka malała do zera teraz zatrzymała się na 3 i nie ruszy się nawet gdy długo ładuje się.Na początku ładowania było 5.Po jakimś czasie doszło do 3 i na tym staneło.Co to oznacza?

A co ty mierzysz i w jakim układzie pomiarowym? jakiego przyrządu wskazówka ma się wychylać i "spadać" do zera?Jaki to aku?
  • Poziom 17  
    Mam takie pytanie mam akumulator ale chyba jest zasiarczony jak go można naprawić ???
    Bo łądowałem go i patrze a tu niema nic :(
    ?? Da sie to zrobić ??
  • Poziom 34  
    gReaT:wpisz w google odsiarczanie akumulatora i uzyskasz wiele info.
  • Poziom 10  
    mam ładowarke bosch batmax 4 i tam jest skala z wskazówką od 1 do 5 gdy włączyłem ładowanie to było na 5 póżniej malało i zatrzymało sie teraz na 2 i stoi a w celach wychodziły bombelki.to go wyłączyłem.co robić
  • Poziom 34  
    paweł1111 napisał:
    mam ładowarke bosch batmax 4 i tam jest skala z wskazówką od 1 do 5 gdy włączyłem ładowanie to było na 5 póżniej malało i zatrzymało się teraz na 2 i stoi a w celach wychodziły bombelki.to go wyłączyłem.co robić

Piszesz że "wychodzą bąbelki" co oznacza że ładujesz aku kwasowe i masz podgląd wnętrza celi. Bąbelki to typowy objaw ładowania takich aku. Istotne jest czy nie wzrasta nadmiernie temperatura aku.Nie piszesz jaki to aku i jaka jest jego pojemność,po jakim czasie zatrzymuje się na 2 i jeżeli możesz to zmierz i podaj prąd ładowania od momentu włączenia do momentu zatrzymania się na 2.Być może że wysiadła ładowarka,ale mimo to prawdopodobnie możesz jej używać,jednak proces ładowania nie będzie automatyczny,ale czas ładowania musisz kontrolować.
  • Poziom 10  
    Akumulator ZAP 92ah.Kupiony 3 mieś temu.Wziąłem drugą ładowarke co ładuje nawet do 15A.Nastawiłem 8A i nie chce naładować do końca.
  • Poziom 27  
    Ja używam takiego dość starego prostownika: 7,5 Amper Max. I nigdy mi wskazówka nie spada do zera, gdy dam na max. wówczas wskazówka (przy całkowicie naładowanym akumulatorze) drga na 6,5 (więcej już nie ma wskaźnika), ale gdy sprawdzałem napięcie miernikiem jakie jest przy takich ustawieniach wówczas miernik wskazywał: 16,50 Volt, więc wydaje mi się że przy takim napięciu nigdy mi wskazówka nie spadnie, bo napięcie akumulatora wynosi: 12,75 Volt. Niezależnie jaki akumulator ładowałem czy od ciągnika: 12 Volt 130 Ah 1350 A, czy samochodowy to zawsze wskazówka już niżej nie spadła.

Dodano po 3 [minuty]:

Ale dodam jeszcze, że ostatnio zaobserwowałem efekt popdobny na innym prostowniku: i gdy usawiłem na 20 A (na całe) to wskazówka na Amperomieżu utkiwłą na 12 A i w rzaden sposób nie chciała niżej spaść, kiedy to dawniej przy tym samym akumulatorze spadała do 0, prąd jaki daje prostwonik na max. 20A to 12,70 Volt, więc wydaje mi się że coś nie tak z akumulatorem, gdyż gdy postoi 7 dni to aby uruchomić ciągnik muszę go ładować.
  • Poziom 2  
    Szukam schematu do samodzielnego wykonania Testera Stanu Naładowania Akumlatroa -akumlatro mi słabo trzyma (?) chciał bym to sprawdzić jakos - metoda na zwarcie drutem troche prymitywna