Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] iphone 6 - Reklamacja po wymianie lcd. Rozładowująca się bateria

17 Maj 2018 09:07 687 6
  • Poziom 16  
    Otrzymałem iphone-a z pękniętą szybą na wymianę wyświetlacza. Wyświetlacz wymieniono a po dwóch dniach wrócił klient z reklamacją skarżąc się na krótki czas pracy na baterii. Po dwóch pełnych ładowaniach okazało się że telefon pracując 4h na wifi i teledyskach z yt zużył 50% baterii. Ale pozostawiony na noc z 100% baterii na rano jest zero. Kolejny test i znów w nocy padła bateria. Wg programu Battery life zużycie baterii jest małe (3-9%). Bateria jest oryginalna (jeszcze nie odklejane taśmy baterii). Po włączeniu komunikat o nie działającym touch id (ale już był). Przycisk home działa. Testowany bez karty sim a w trybie czuwania z wyłączonym bluetooth i wifi. Nie zauważyłem aby telefon nagrzewał się w trybie czuwania.
    Płyta obejrzana pod mikroskopem - uszkodzeń mechanicznych nie ma.

Wyświetlacz ze znanej hurtowni mc (jakość oryginału koszt 125 zł) z którymi do tej pory nie miałem problemów.

W ustawieniach > bateria włączony tryb niskiego zużycia baterii.

Kolejny test przeprowadzę na nowej baterii i oryginalnym lcd

Co może być tego przyczyną ?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Odpal telefon z zasliacza i sprawdz jaki ma pobor po wygaszeniu ekranu.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Podmień baterię i sprawdź na innej. Jesteś pewien że przed pęknięciem bateria trzymała dłużej czy tylko klient tak twierdzi?? Od uderzenia, upadku równocześnie mogło zepsuć się coś innego. Ja bym testnął na innej baterii.
  • Poziom 16  
    Klient tak twierdzi :) Zasilacz wyzionął ducha i muszę znaleźć chwilę aby do niego zajrzeć :/
    Telefon był zaniedbany. Po zdjęciu lcd czyściłem korpus żeby lcd nie siadł na brudzie czy ziarenku piasku. Przejrzałem jeszcze raz pod mikroskopem i igłą pozbyłem się brudu z taśm touch id. Touch id dokładnie wyczyściłem - były stare ślady cieczy nie widoczne gołym okiem. Komunikat o błędzie touch id zniknął.
    Naładuję z baterią i lcd który ma. Jeśli nie pomoże to będe próbował na oryginalnym lcd i baterii.
  • Poziom 16  
    Przywarcia na taśmach łączących. Czyszcząc ramkę coś ze szczteczki pozostało przy złączu touchpad id i bateri. Dokładne czyszczenie i po 24h w trybie czuwania jest 95% baterii. Wszystkim dziękuję za pomoc